Вівсяна каша

Вівсяну кашу мама може вводити в раціон янголятка на початку прикорму. Страву можна готувати на грудному молоці, воді або молочній суміші. Малюк із задоволенням буде їсти нову кашку, адже вона приємна на смак. Вівсяна каша — натуральне джерело харчових волокон, вітамінів і мікроелементів, які необхідні для зростаючого ніжного дитячого організму: заліза, вітамінів групи В, йоду, магнію, калію, фосфору і кальцію.

Нікого не здивуєш тим, що вівсянка корисна для здоров'я і дорослим, і малечі. Вівсяна крупа стоїть на другому місці за харчовою цінністю після гречаної. У ній міститься велика кількість рослинного білка, жирів, мінеральних речовин, в тому числі, цинк, мідь, вітаміни групи В і вітамін Е.

Однак, не всім відомо, що для приготування вівсяної каші для дорослих і для дітей краще використовувати різну вівсяну крупу, та й саму кашу слід готувати по-різному. На відміну від «дорослої» вівсянки, яку найкраще готувати з цілісних вівсяних зерен, для дитячої молочної кашки ідеально підійде подрібнене вівсяне зерно, вівсяні пластівці або толокно. Вся справа в тому, що подрібнену вівсянку набагато краще засвоїти маленькому організму, ніж цілісну.

Коли Ваш маленький непосида трохи підросте, і йому виповниться півроку, вітаміни і мінерали, які містяться в грудному молоці матусі, вже не зможуть задовольнити всі потреби малюка в поживних речовинах для повноцінного розвитку. Тому 6 місяців найкращий вік малюка для того, щоб почати знайомитися з новими для нього продуктами харчування   прикормом.  

Спочатку Ваша крихітка познайомиться з корисними овочевими пюре,   вони стануть першими продуктами її прикорму. Потім, на другому етапі, в її меню з'являться безглютенові молочні кашки, багаті залізом. Вівсяна каша не підходить в якості першої молочної кашки малятка. Вся справа в тому, що в ній міститься глютен, який може викликати у немовлят алергічну реакцію, тому краще почати знайомство малюка з кашками з рисової або гречаної крупи. А ось коли Ваш маленький чемпіон вже розкуштує нові страви і буде їсти їх по повній порції в 100-150 г за годування, настане саме час для введення в його раціон корисною вівсянки.

Поки у Вашіої крихітки не виросли зубки, кашка, яку Ви даєте їй під час годування, повинна бути рідкою і однорідною за текстурою. Для приготування вівсяної молочної кашки для Вашого маленького гурмана Ви можете використовувати грудне молоко або дитячу молочну суміш, якщо вона вже є в раціоні маляти. Також для того, щоб розвивати у малюка правильні смакові відчуття з дитинства і знайомити його з новими продуктами, можна готувати дитячі кашки на овочевих відварах.

Крім того, під час приготування вівсянки для Вашої крихітки, обов'язково потрібно ретельно протерти відварену крупу через сито або друшляк, щоб в готову кашку не потрапила вівсяна ость або гостре лушпиння, які можуть подряпати слизову оболонку рота малюка, так як він ще не може сприймати тверду їжу. Обов'язково розбавляйте кашку молочком до потрібної консистенції, щоб у Вас вийшла рідка, практично текуча вівсянка, яку малюкові було зручно ковтати після материнського молочка.

Дитячі молочні та безмолочні кашки промислового виробництва можуть стати чудовою альтернативою домашнім кашкам для Вашого малюка. Такі кашки ідеально підійдуть для другого етапу введення прикорму. Вони збагачені усіма поживними речовинами, вітамінами і мінералами, щоб малюк правильно і гармонійно розвивався, тому матусі можуть бути впевнені в їхній користі для малятка.

Поступово знайомте Вашого маленького гурмана з вівсяною кашкою. Виберіть одне з денних годувань і дайте йому оцінити смак нового блюда. Починайте з невеликої кількості в 0,5-1 чайну ложечку вівсянки, після чого напоїть його молоком, до якого він звик. Якщо смак вівсяної кашки не припав до душі Вашому маленькому чемпіону з першого разу, не годуйте його насильно, краще почекайте трохи і спробуйте ще раз. Якщо ж малюк розсмакувалв нову кашку відразу, поступово збільшуйте її кількість до 100-150 г за годування.

Не використовуйте цукор, сіль, спеції і підсолоджувачі в харчуванні вашого янголятка, поки йому не виповниться хоча б 24 місяці, тому що ці продукти не приносять користі його організму, який росте.

Ви можете істотно урізноманітнити знайоме меню Вашого маленького гурмана, змішавши кілька видів круп в одній смачною мультизлаковій кашки. Однак такі ласощі можна пропонувати малюкові тільки після того, як він спробує кожну з кашок окремо. Коли ж у Вашого малюка виростуть зубки і він почне покусувати ложечку під час годування, почніть давати йому більш густу і менш однорідну по текстурі кашку. До того ж, можна додавати у вівсянку малюкові фрукти і овочі шматочками, щоб він пробував нові поєднання в їжі і розвивав при цьому жувальні навички.

Нехай він їсть за одним столом з усією родиною, тримає ложечку ручками і пробує їсти самостійно, і Ви побачите, скільки позитивних емоцій це принесе Вашому янголятку!

З самого дитинства прищеплюючи своєму малюкові любов до вівсяної кашки, Ви не тільки подбаєте про те, щоб він не відчував браку в поживних речовинах для росту, але і закладете основи навичок здорового харчування на все його майбутнє життя.