Вишня

Солодкий смак соковитої вишні з першої ложечки сподобається Вашому малюкові. Ягоду додають у меню дитини після року в вигляді ніжного пюре. Вишня — алергенний продукт, тому вводять її акуратно. Пригощайте малечу смачною вишнею, адже вона багата фолієвою кислотою, вітамінами Е, С, РР, В1 і В2, а також міддю, залізом, йодом і калієм. Ягода підсилює імунітет, знижує ризик анемії, сприяє розумовому розвитку і покращує живлення клітин.

Яскравий колір вишневих ягід пояснюється наявністю в них великої кількості флавоноїдів і антоціанів, які корисні людям, зокрема, для профілактики серцево-судинних захворювань.

Якщо Ваш маленький дослідник вже спробував свій перший прикорм у вигляді овочевих пюре або кашок, через 3-4 тижні матусям варто урізноманітнити його раціон новим продуктом, а саме, фруктами.

Оскільки черговість введення фруктів в прикорм малятку така ж, як і овочів, Вам слід почати зі світлих по окрасу фруктів, наприклад, з яблучка або грушки. А ось коли Ваш маленький непосида вже розкуштує всю гаму нових відчуттів, можна спробувати познайомити його з вишенькою.

Для знайомства з новим смаком завжди вибирайте день, коли Вашій малечі не жарко, вона комфортно себе почуває і перебуває в доброму гуморі. Спостерігайте за тим, як малюк сприйме новий продукт. Не варто насильно годувати його вишнею, якщо вона припала йому до душі. До того ж, через наявність у вишні яскравих пігментів, іноді вона може викликати алергію у дітей. Якщо у Вашої малечі проявилася алергічна реакція на вишню, варто виключити цей продукт з прикорму дитини і замінити її фруктом, який його організм сприймає без проблем.

Для початку, поки у малюка ще не прорізалися зубки, давайте йому вишню у вигляді добре протертого пюре. Обов'язково стежте за тим, щоб його консистенція була однорідною, так вашій малечі буде легше ковтати новий продукт. Не варто використовувати при приготуванні цукор, дозвольте вашому маленькому непосиді спробувати натуральний смак вишні і отримати якомога більше користі для організму.

Почніть з невеликої порції в 0,5-1 чайну ложечку під час годування і, якщо малюк їсть новий продукт прикорму з задоволенням, протягом 2-3 тижнів можете поступово збільшувати порцію, поки він не почне їсти повну порцію в 100-150 г за годування.

Вишню в прикорм малятку можна вводити у вигляді смачних і корисних соків. При цьому матусям потрібно пам'ятати, що вишня містить дубильні речовини, тому вишневий сік часто використовують, як протизапальний та такий засіб, що кріпить. Через це він особливо корисний малюкам з нестійкими випорожненнями.

Соки також варто давати діткам без будь-яких підсолоджувачів. Почніть з порції 0,5-1 чайної ложечки соку в день, поступово збільшуючи порцію до 100-20 мл на день.

Після того, як Ваш скарб спробує пюре і соки з різних фруктів окремо, Ви зможете комбінувати їх разом для того, щоб Ваш малюк розвивав правильні смакові відчуття і отримував більше корисних речовин для росту.

Щоб ще більше підвищити харчову цінність їжі Вашого серденька та додати в раціон білків, додайте в вишневе пюре сирок, і Ви побачите, як це сподобається Вашому маленькому гурманчіку.

Пізніше, у віці 8-9 місяців, коли у малюка проріжуться зубки, Ви зможете дати йому пожувати на пробу добре вимиті цілі ягоди вишні. Тільки не забудьте вийняти з них кісточку, яка може перешкодити малюкові отримати задоволення від жування!