Кефір

Кефір — смачний і корисний прикорм, який рекомендується додавати в меню малюка на останньому етапі. Раннє ведення кисломолочних продуктів може порушити кислотно-лужний баланс шлунка і збільшити навантаження на нирки. Кефір багатий пробіотиками, які нормалізують роботу кишківника, а також кальцієм, який допомагає зміцнити кісточки і зубки.

Кефірний грибок закваска, яка складається з кисломолочних бактерій, стрептококів і дріжджів, саме вони забезпечують специфічний смак і аромат готового напою. Під час бродіння молока при приготуванні кефіру відбувається відразу кілька процесів одночасно: молочнокислі бактерії і стрептококи викликають молочнокисле бродіння, а дріжджі спиртове бродіння. Внаслідок цього в готовому кефірі присутні вуглекислота і спирт, які стимулюють активність шлунку, прискорюють травлення і збуджують апетит. Наявність же в готовому напої молочної кислоти стимулює зростання корисної і пригнічує розвиток патогенної мікрофлори кишечника. До того ж дріжджі в кефірному грибку стимулюють синтез вітаміну А, деяких вітамінів групи В і ферментів, необхідних для розщеплення вуглеводів.  
 

У свіжому кефірі присутня лише невелика кількість спирту, проте, якщо кефір витримати 2-3 дні при температурі 8-10 ° С, то кількість спирту та молочної кислоти в ньому значно зросте. Тому матусям варто пам'ятати, що «свіжий» кефір сприяє проносній дії, в той час як «витриманий» кефір зміцнює.

Кефір має досить високу харчову цінність для організму і швидко засвоюється. Наприклад, через годину після їжі наш організм може засвоїти приблизно 30% молока і 90% кефіру.

Незважаючи на те, що вважається, ніби кефір допоможе забезпечити більш м'які випорожнення малюка, його хімічний склад дуже сильно відрізняється від складу материнського молока, тому матусям не потрібно прагнути вводити його в раціон свого малюка занадто рано. Найкраще знайомити Вашого маленького непосиду з кисломолочними продуктами, в тому числі і з кефіром, з 8-9 міс.

Вся справа в тому, що кефір містить занадто багато білків і вільних амінокислот, які важко переварити і засвоїти травній системі Вашого малюка, адже у немовлят виробляється ще недостатньо травних ферментів. При цьому він містить міститься мало поліненасичених жирних кислот, які життєво важливі для малюка в перший рік життя для правильного розвитку нервової системи і головного мозку, а також розвитку сітківки ока і зору. До того ж, в кефірі міститься недостатня кількість вітамінів і мінеральних солей.

Матусям необхідно пам'ятати, що кефір, як і будь-які інші молочні продукти заборонено давати малюкам, які страждають від алергії на білки коров'ячого молока. Це найпоширеніший вид харчової алергії грудних дітей, яка, однак, у більшості малюків знижується або повністю зникає протягом перших 3-х років життя.

Якщо ж Ваш маленький непосида від алергії не страждає, після того, як йому виповниться 12 місяців, можна поступово вводити в його прикорм кисломолочні продукти, в числі яких, безумовно, буде і кефір. Однак не варто знайомити Вашого маленького непосиду з кефіром занадто рано.

Такий ферментований напій, як кефір, може збільшити навантаження на ще незрілі травну і видільну системи малечі. Через занадто велику кількість білків і низького PH в цьому напої, які малечі ще складно переварити, і іонів водню, які важко виводити з організму, у дітей може розвиватися метаболічний ацидоз.

Коли ж Вашому маленькому досліднику виповниться рік, його організм уже досить зміцніє для того, щоб сприймати ферментовані кисломолочні продукти. До цього часу він вже навчиться сам пити рідину з чашечки, і густіший за консистенцією кефір внесе деяку різноманітність в його щоденний раціон. А кислота, що міститься в ньому, допоможе Вашому маленькому чемпіону краще засвоювати залізо з продуктів харчування, що дуже важливо для його повноцінного розвитку в цьому віці, адже залізо входить до складу клітин крові і бере участь у багатьох життєво важливих процесах в організмі малюка.

Спробуйте давати Вашій малечі кефір як третій прикорм з шматочком хлібця, печивом або сухарем. Якщо малюк попросить чогось перекусити пізно ввечері або рано вранці, Ви можете також запропонувати йому кефір як невеликий, але смачний і корисний перекус. При цьому дуже важливо, щоб до 2-х років Ваш маленький чемпіон пив тільки кефір з нормальним вмістом жиру. Знежирений кефір, або кефір зі зниженим вмістом жиру в 1-2% можна вводити в раціон Вашого маляти тільки після того, як їй виповниться 24 місяці. Дбайте про правильне харчування маляти з перших місяців його життя, і він буде рости здоровою та щасливою дитиною Вам на радість.