Льодяники

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Льодяники містять велику кількість цукру, який може перешкоджати засвоєнню організмом вітамінів, давати навантаження на нирки, печінку і гормональну систему. Крім того, до складу льодяників можуть входити барвники та харчові добавки, які негативно впливають на зростаючий організм малюка.

Основою та основним компонентом карамельок, помадок та льодяників, які просто обожнюють ласунчики, є всім нам відомий цукор. Він широко використовується у кондитерському мистецтві, та, по суті, без нього не обходиться жодної солодкої страви. Особливо це стосується, звісно ж, виробництва цукерок та льодяників. Однак льодяники – це зовсім не той смаколик, з яким варто поспішати знайомити Вашого маленького дослідника під час введення прикорму. Хоча цукор не є алергенним продуктом харчування, он також не приносить і відчутної користі для організму малюка, адже, по суті, це «порожні» калорії. Тобто коли малюк їстиме льодяники та солодощі, він буде отримувати енергію, та при цьому не отримає вітамінів, мінералів та поживних речовин, що так необхідні йому для активного росту та розвитку в достатній кількості. Саме тому матусям варто зачекати, допоки її маленькому бешкетникові не виповниться хоча б 2 роки перед тим як починати використовувати цукор у його меню.

Малюки від народження добре сприймають солодкий смак, але це не означає, що вся їжа, що їм пропонується, має бути солодкою. Навпаки, пропонуючи малюкові спробувати продукти, різні за смаковими характеристиками, Ви допоможете їй повноцінно харчуватися та розвивати смакові відчуття, що закладе основи для правильної культури харчування у майбутньому.

Окрім того, льодяники можуть являти собою серйозну небезпеку для маленьких дітей, адже до того моменту, як Вашій крихітці виповниться 4 роки, їй не варто давати їжу у вигляді невеликих круглих шматочків, якими вона може легко вдавитися, наприклад, горіхи, виноград, шматочки сосисок. Це правило стосується і льодяників. Така їжа може перекрити дихальні шляхи у крихітки, яка ще не звикла до неї, та викликати асфіксію, тому вводити подібні продукти до раціону малюка необхідно обережно и лише тоді, коли він достатньо підросте.

Коли Вашому маленькому бешкетнику виповниться рік, саме час поступово переводити його на дорослу їжу. При цьому матусям все ж не варто забувати про те, що кількість солодощів та цукру в меню крихітки має бути обмеженою. Оптимальною дозою солодощів для малюка вважається не більше 10% від добової калорійності його раціону.

І звичайно ж, варто пам'ятати про те, що навіть коли у Вашого маленького бешкетника виросли зубки, та він вже добре гризе шматочки овочів та фруктів під час їжі, не варто дозволяти йому їсти льодяники у необмеженій кількості, бо це може призвести до розвитку карієсу у крихітки та негативно позначитися на загальному стані її здоров'я. Пам'ятайте, що розвивати у Вашої крихітки правильну культуру харчування потрібно від самого дитинства, адже так Ви не лише подаруєте їй необхідні поживні речовини, вітаміни та мінерали для нормального росту, а й закладете основи її майбутнього здоров'я на все подальше життя. Безумовна перевага належить грудному вигодовуванню.