Екзотичні фрукти

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Екзотичні ягоди і фрукти можуть викликати алергічні реакції у малюка. Тому нові продукти треба давати дитині обережно і якомога пізніше.

Гуава

Гуава (гуаява, гойяба) – це фрукт, що потрапив до нас з тропічних країн, де він вирощується та широко використовується в їжу. З цих кисло-солодких, соковитих та ароматних плодів готують смачні джеми та варення, соки та соуси. І недарма, оскільки гуава має високу харчову цінність. Її плоди містять до 11% вуглеводів, приблизно 0,7% жирів та близько 0,7% білків, а також велику кількість пігментів, що і надають цьому фрукту всю гамму кольорів від от жовтого до червоного.

Під час введення прикорму, фрукти є для Вашої крихітки незамінним джерелом поживних речовин, адже з ними вона отримує вітаміни та мінерали, а також важливі для її повноцінного розвитку харчові волокна.

Фруктові пюре вводять в меню немовлят, коли вони вже спробували свій перший прикорм у вигляді овочевих пюре або молочних каш и вже почали їсти їх в об’ємі повної порції за годування. Лише після цього матуся може запропонувати своєму маленькому бешкетнику спробувати фруктові пюре, оскільки, якщо познайомити з ними малюка до того, як він спробує овочі, після цього він може не захотіти їсти менш солодкі, але не менш корисні овочеві пюре. Після того, як Ваш маленький гурманчик спробує різні види пюре окремо, можна урізноманітнити його щоденний раціон, змішавши декілька видів різних пюре разом, щоб він пробував різноманітні смакові поєднання в їжі та отримував більше корисних речовин. Проте, не варто забувати, що під час приготування їжі для прикорму матусям не треба використовувати цукор, сіль та спеції поки малюку не виповниться хоча б 2 роки.

З плином часу, коли у Вашого маленького бешкетника проріжуться зубики, пюре поступово урізноманітнять фрукти та овочі, нарізані невеликими шматочками, які малюк міг би гризти і, при цьому, розвивати жувальні навички. А коли малюкові виповниться 12 місяців, можна буде з часом переводити його на ту їжу, яку їдять інші члени Вашої сім’ї.

Втім, підбираючи фрукти, з якими Ви будете знайомити своє маленьке янголятко під час введення прикорму, не варто зупиняти свій вибір на таких екзотичних фруктах, як гуава. Організм крихітки ще не пристосований до повноцінного засвоєння незвичних фруктів та овочів. Така їжа збільшить навантаження на ще незрілу травну систему Вашої крихітки та може призвести до виникнення проблем з животиком.

Крім того, гуава містить досить велику кількість пігментів та різноманітних речовин, в тому числі лікопен, що є алергенами для організму Вашого маленького бешкетника і можуть викликати у нього алергію. Саме через це з меню дітей раннього віку рекомендують повністю виключати екзотичні фрукти та овочі.

В будь-якому випадку, матусям необхідно проявляти турботу про збалансоване та здорове харчування свого маленького янголятка з перших місяців його народження. Безумовна перевага належить грудному вигодовуванню. Ретельно відбирайте продукти, які Ви будете використовувати в якості прикорму для Вашої крихітки та дотримуйтесь правильної послідовності їх введення в меню, щоб забезпечити її всіма вітамінами, мінералами та мікроелементами для гармонійного росту та розвитку.

Манго

Любов до цього запашного та неймовірно смачного фрукта прийшла до нас з Індії, де його успішно вирощували ще 4000 років тому. Поряд з гранатом, манго навіть було відведено важливу роль в індійській міфології. І недивно, адже у манго неймовірний аромат та просто неземний смак, завдяки чому його з успіхом використовують в їжу як у свіжому вигляді, так і для приготування найсмачніших соків, желе, джемів та мармеладів, а з незрілих зелених фруктів роблять відомий фруктовий соус манго-чатні.

Оскільки фрукти – це невичерпне джерело вітамінів, мінералів та харчових волокон для Вашого маленького чемпіона, фруктові пюре та соки обов'язково повинні бути в його раціоні під час введення прикорму. Першим смаколиком, який спробує Ваша крихітка після материнського молока, мають бути молочні каші або ж овочеві пюре. І лише після того, як малюк звикне до них та почне їсти повну порцію такого прикорму за годування, Ви можете познайомити його зі смаком фруктового пюре, бо ж якщо запропонувати малюку спочатку спробувати фруктове, а потім овочеве пюре, він може не захотіти їсти більш нейтральні на смак, хоча і корисні, овочі.

Починати вводити дітям в прикорм фруктове пюре чи сік, як і будь-який інший продукт харчування, потрібно, починаючи з невеликої кількості 0,5-1 чайної ложечки. Якщо малюк добре сприйматиме новий смак, поступово збільшуйте кількість пюре, яке з'їдає малюк до повної порції. Однак, якщо запропонована їжа не прийшлася Вашому малюкові до смаку, не треба змушувати його їсти. До того ж, щоразу як Ви пропонуєте своєму маленькому янголяткові нову для нього страву, необхідно уважно слідкувати за його самопочуттям, та у випадку виникнення найменших ознак алергії треба буде одразу виключити алергенний продукт з раціону Вашого маленького янголятка. Незважаючи на те, що солоденький смак манго безсумнівно сподобається малюкові, вводити його у прикорм Вашій крихітці не рекомендується. Вся річ у тому, що організм малюка спочатку погано пристосований до засвоєння незвичної їжі, тому екзотичні фрукти та овочі часто можуть провокувати розвиток алергії у дітей.

Плоди манго, окрім високої концентрації пігментів каротиноїдів, які і надають цьому фрукту такий незвичайний колір, містять парфірин та профілін. Всі ці речовини можуть викликати алергію у Вашого маленького бешкетника, тому дітям раннього віку не варто вводити у прикорм ані пюре, ані сік манго.

Турбота про правильне харчування Вашого малюка з дитинства допоможе йому отримувати необхідну кількість поживних речовин для росту, тому матусям необхідно уважно та відповідально підходити до організації прикорму своєї крихітки, щоб вона росла здоровою та радувала Вас своєю щасливою усмішкою.

Папайя

Плоди папайї або динного дерева, і правда, своїм зовнішнім виглядом нагадують диню. Жовті та видовжені, вони відрізняються ніжною м'якоттю та приємним ароматом. З давніх часів папайю почали культивувати індіанці Центральної та Південної Америки, і до цього часу цей фрукт не лише не втратив своєї популярності, а й став з успіхом використовуватися в їжу в усьому світі, як в свіжому, так і в переробленому вигляді. Папайя справедливо вважається дієтичним продуктом, що покращує травлення, адже вона містить велику кількість ферментів, що розщеплюють білки – папаїну, хімопапаїну та лізозиму – які широко використовуються у сучасній медицині.

Молочний сік папайї містить яблучну кислоту, жирну олію, смоли, а також невелику кількість алкалоїду карпаїну, а плоди багаті на калій – 55,8мг/г, кальцій – 10,0 мг/г, магній – 3,4 мг/г, залізо – 0,1 мг/г; а також на марганець – 8,3 мкг/г, мідь – 4,8 мкг/г, цинк – 23,6 мкг/г, хром – 0,2 мкг/г, алюміній – 277,3 мкг/г, селен – 0,07 мкг/г, вісмут – 140,0 мкг/г, свинець – 566,0 мкг/г, бром – 0,2 мкг/г та йод – 0,12 мкг/г. Препарати, що виробляються з різних частин папайї, використовуються не лише в гастроентерології, а й в ортопедії, нейрохірургії та офтальмології.

Однак, зокрема через це, не варто поспішати знайомити Ваше маленьке янголятко з плодами динного дерева та давати йому пюре чи сік з цього фрукта під час введення прикорму. Хоча фрукти та овочі необхідні для гармонічного розвитку крихітки, як джерело вітамінів, мінералів та харчових волокон, не всі вони однаково корисні для Вашого маленького чемпіона.

Після народження всі органи та системи крихітки продовжують активно розвиватися, в основному це стосується його травної та імунної системи. Через високу концентрацію в папайї травних ферментів, вона може збільшувати навантаження на незрілу ферментативну систему Вашої крихітки, призводячи до проблем з животиком і перешкоджаючи їй повноцінно засвоювати корисні речовини з їжі.

До того ж, організм Вашого малюка, що росте, ще не пристосувався до засвоєння екзотичних фруктів та овочів, тому дітям раннього віку не рекомендується вводити в прикорм такі продукти їх високу алергенність. Безумовна перевага належить грудному вигодовуванню. У папайї, зокрема, міститься багато пігментів каротиноїдів, віолаксантину та карикаксантину, що часто можуть провокувати розвиток алергії у малюків. Саме тому, підбираючи продукти для прикорму Вашого маленького янголятка, краще замінити папайю не менш корисними, але більш звичними для нашого регіону продуктами харчування, щоб жодна алергія не стала на заваді гармонійному розвитку Вашого маленького чемпіона.