Гречана каша молочна

Гречана молочна каша — улюблена крупа на дитячому столику. Вона смачна та поживна. Безглютенову кашу мама може давати дитині на другому етапі прикорму, починаючи з 1 чайної ложечки. Волокна гречки покращують травлення янголятка, а вітаміни С, РР, В, кальцій, залізо, йод, що входять до складу крупи, підвищують імунітет, сприяють обмінним процесам, кровотворенню і розумовому розвитку.

Чим корисна гречана каша під час прикорму

Особливістю гречки є відсутність глютену, який іноді може викликати алергію у дітей раннього віку. Саме через цю властивість гречана молочна каша стане для матусі відмінним вибором при знайомстві малятка зі злаками під час введення прикорму. До того ж, гречка одна з круп багатих залізом, яке входить до складу клітин крові та бере участь у багатьох процесах в організмі, тому особливо важлива для малюків доросліше півроку.

Коли вводити гречану кашу в прикорм

Якщо Вашому маленькому досліднику вже виповнилося 6 місяців, і в його меню з'явився перший прикорм у вигляді овочевих пюре, настав час познайомити малюка з поживною гречаною кашкою. Не забувайте, що не потрібно поспішати з введенням нових продуктів в раціон Вашого маленького чемпіона. Кожен новий продукт прикорму слід давати малюкові, тільки коли він спробував попередній і почав їсти повну порцію, в середньому, на це у матусі йде 2-3 тижні.

Як вводити гречану кашу в прикорм

Для приготування дитячої молочної кашки можна використовувати грудне молочко або дитячу молочну суміш, якщо Ваш маленький непосида вже знаходиться на змішаному вигодовуванні. Трохи пізніше можна готувати дитячі кашки на відварі, який залишився після варіння овочів для пюре.

Не забувайте, що малюкові може бути важко ковтати їжу грудочками після того, як він звик пити материнське молочко, тому матусям слід особливо стежити за тим, як приготувати гречку для прикорму так, аби кашка малюка була однорідною за консистенцією. Не варто під час приготування їжі для прикорму вашої крихітки використовувати цукор, сіль чи спеції, допоки їй не виповниться хоча б 2 рочки.

Дуже допоможуть матусям при введенні злаків в раціон малечі дитячі молочні та безмолочні кашки промислового виробництва. Вони збагачені всіма вітамінами і мінералами, які необхідні зростаючому організму для повноцінного розвитку, тому Ви можете бути впевнені в їхній користі для Вашого маленького дослідника.

Чому малюк відмовляється від гречаної каші

Так само як і овочі, гречану кашу для першого прикорму обирає багато хто з матусь через її корисні властивості. Проте важливо розуміти, що після того, як ваш маленький чемпіон від народження їв одну й ту саму їжу, а саме материнське молочко чи, якщо з якихось причин матуся не могла годувати крихітку грудьми, дитячу молочну суміш, прикорм, що відрізняється від звичного харчування, зокрема й гречана каша для першого прикорму, може не одразу сподобатися крихітці. У цьому немає нічого страшного. Відмова від нових страв – це часта реакція малюків, що звикли до одноманітного раціону.

Малюк може відмовлятися їсти гречку для прикорму через те, що вона має інший смак, текстуру та запах, аніж молочко, яке крихітці вже сподобалося. Така ситуація може трапитися, це нормально, тож, матусі варто бути до цього готовою.

Інколи для того, аби крихітка покуштувала та почала добре їсти нову страву, необхідно пропонувати гречану кашу для прикорму кілька разів, знову і знову. Не впадайте у відчай та не припиняйте пропонувати продукти, якщо крихітка до цього вже відмовлялася їх їсти, адже кожен продукт прикорму, зокрема гречана каша для прикорму, – це важлива складова збалансованого раціону малюка.

У жодному разі не варто силою змушувати малюка їсти, якщо він не хоче чи просто не в настрої сприймати нові смаки. Важливо розуміти, що з кожним новим продуктом, який сподобається крихітці та увійде у її щоденне меню, у неї формуватиметься позитивне ставлення до прикорму, в цілому. Тим легше ваше янголятко буде сприймати поповнення власного меню новими продуктами прикорму та звикати до них. А крупи, і особливо таке багате джерело поживних речовин, як гречана каша для першого прикорму, у раціоні крихітки мають обов’язково бути присутніми, тож, запасіться терпінням, і позитивний результат не змусить на себе чекати.

Різноманіття гречаної каші для прикорму по мері дорослішання малюка

Коли Ваша малеча трохи підросте і встигне спробувати кашки з різних круп окремо, можете спробувати комбінувати різні види круп в одну, мультизлакову кашку. А ось коли у малюка проріжаться зубки, у віці 9-10 місяців, можна запропонувати йому менш однорідну по текстурі кашку, яку він повинен буде жувати самостійно. Активно залучайте свого маленького непосиду в процес годування, давайте йому в ручку ложечку, щоб він отримував більше задоволення від кожного прийому їжі і при цьому розвивав дрібну моторику.

Після того, як Вашому малюку виповниться рік, Вам варто поступово переводити його на ту їжу, яку їдять дорослі члени Вашої родини. Садіть дитинку їсти за один стіл з дорослими, так вона буде переймати позитивний приклад дорослих і легше перейде на новий для неї режим харчування.

У цьому віці гречана розсипчаста каша відмінно підійде Вашому маленькому гурману на гарнір до парових котлеток або тюфтельки. Так малюк буде отримувати з їжею більш збалансований набір білків для росту і розвитку. До кашки можна додати невелику кількість вершкового масла, щоб Ваше малятко їв із задоволенням.

Навіть коли малюк повністю перейде на дорослу їжу, гречка повинна стати невід'ємною частиною його звичайного раціону харчування. Як одна з найбагатших вітамінами і мінералами круп, гречка подарує Вашому маленькому янголятку не тільки радість від смачної страви, а й принесе відчутний внесок в його майбутнє здоров'я.