Копчена продукція

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Для приготування копченої продукції у великих кількостях використовується сіль. Її надлишок здатний затримувати в організмі воду, збільшувати навантаження на систему виділення малюка і підшлункову залозу. Тому дитині до 3 років не рекомендовано давати куштувати копченості.

Найкращим харчуванням, яке матуся може дати своєму малюкові у перші півроку життя, є грудне молоко. Воно задовольняє всі потреби крихітки у корисних речовинах у цьому віці. Однак малюк росте надзвичайно швидко, і коли Вашому маленькому бешкетнику виповниться 6 місяців, материнського молока йому вже буде недостатньо для повноцінного росту та розвитку. В цей час матусям варто починати поступово розширювати раціон малюків за рахунок різноманітних продуктів харчування. Першим прикормом Вашої крихітки мають традиційно стати овочеві пюре чи молочні каші, потім фруктові пюре та соки. А от у віці 8-10 місяців варто познайомити Вашого маленького гурманчика зі смачними та корисними м’ясними пюре, що слугуватимуть для малюка багатим джерелом білків та заліза для росту.

Коли малюк підросте, і у нього з’являться зубики, окрім пюре він зможе гарно жувати їжу у вигляді невеликих шматочків, розвиваючи при цьому жувальні навички. До того ж, так Ви зможете активно залучати крихітку до процесу годування, що, звісно ж, не залишить її байдужою.

Однак, копчені м’ясні, а тим більш рибні продукти не варто вводити у прикорм малюка. Для виготовлення копченостей виробники використовують різноманітні консерванти, барвники та харчові добавки, такі як спеції чи горіхи, що є сильними алергенами для організму Вашої крихітки и часто можуть викликати у дітей раннього віку алергію. Оскільки під час виробництва копченостей м’ясо піддається обробці, кінцевий продукт завжди міститиме менше білків, ніж страви з натурального м’яса. До того ж, копчені продукти містять дуже велику кількість жирів та солі, які не підуть на користь здоров’ю Вашого маленького чемпіона.

Сіль, цукор та спеції взагалі не треба використовувати під час приготування їжі для прикорму малюків хоча б допоки їм не виповниться 2 роки. Малюки у ранньому віці не потребують додаткових джерел натрію, яким є сіль, тому її надлишок в організмі лише посилить навантаження на нирки малюка, а надлишок тваринних жирів у щоденному раціоні Вашої крихітки з дитинства також є небажаним. Хоча жири, так само як вуглеводи є основним джерелом енергії для малюка, надлишкове споживання жирів може призвести до проблем з вагою, ожиріння та розвитку серцево-судинних захворювань у майбутньому.

Не варто також забувати про те, що копчені продукти можуть накопичувати у собі нітрати та нітрити, які використовуються під час їхнього виробництва як консерванти та стабілізатори кольору. Саме завдяки цим речовинам копченості так привабливо виглядають на полицях магазинів. Проте це зовсім не є причиною вводити їх до прикорму Вашого маленького янголятка, і матусям краще відмовитися від використання в прикормі будь-яких копчених продуктів на користь більш збалансованого та повноцінного прикорму.

З самого дитинства піклуйтеся про корисне та збалансоване харчування Вашої крихітки. Адже піклування, яке Ви проявляєте до свого янголятка навіть у дрібницях допоможе йому отримати вітаміни та мінерали, необхідні для повноцінного росту, а також закладе основи його здоров’я та щастя на довгі роки.