Виноград

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку Виноград - багатий вуглеводами продукт, тому він може бути важким для дитячого організму. Ягода здатна викликати алергічні реакції, активізувати процеси бродіння в ніжному дитячому кишечнику, а також погано впливати на емаль зубок малюка. Тому вводити виноград в раціон малюка потрібно якомога пізніше.

Виноград, безсумнівно, подобається і дорослим, і дітям. Через широкий попит на цю ягоду, вона часто застосовується у нашому житті. З понад 4000 видів винограду виготовляють вина, коньяки та шампанське; соки та компоти; варять варення та джеми, а також виготовляють ром. І це недивно, адже ягоди винограду містять 65-85% води, 10-33% цукрів, 0,5-1,4% органічних кислот, 0,15-0,9% білків, 0,3-1% пектинів та 0,3-0,5% мінеральних речовин, в т.ч. кобальт, а також вітаміни С, B1 та В2, провітамін А (каротин). У шкірці виноградних ягід містяться дубильні та барвники, наприклад, енін, а також ефірні олії. Насіння містить 4—19% жирів та 1,8—8,0% дубильних речовин. З відходів після вижимання винограду отримують етиловий спирт, оцет, винну кислоту, винний камінь, сегнетову сіль, а з насіння — технічну олію.

Однак, при всій своїй користі виноград – не той продукт, з яким матусям варто поспішати знайомити своє допитливе янголятко. Коли малюку виповниться 6 місяців, і Ви замислитеся про те, щоб урізноманітнити його раціон за рахунок різних продуктів харчування, варто розпочинати з овочевих пюре та молочних кашок, і лише потім можна пропонувати крихітці спробувати фруктові пюре та соки. Проте, обираючи фрукти, з якими будете знайомити свого маленького бешкетника, не варто зупиняти вибір на винограді, оскільки він не підходить для вигодовування немовлят. Безумовна перевага належить грудному вигодовуванню.

Віддавати перевагу, в першу чергу, варто продуктам, що багаті на залізо, оскільки воно життєво важливе для нормального розвитку малюків у цьому віці. Виноград є ягодою, досить бідною на залізо. До того ж, він містить велику кількість глюкози та фруктози. Ці вуглеводи викликають бурхливе бродіння у кишечнику малюків, таким чином провокуючи здуття та дискомфорт. До того ж, через високий вміст пігментів флаваноїдів та антоцианів, які і надають винограду такий гарний і неповторний колір, він здатен викликати алергію у дітей. Саме через це виноградний сік не рекомендується вводити до раціону Вашого малюка принаймні доки йому не виповниться 1 рік.

Коли Ви будете знайомити свого маленького гурманчика з цим новим для нього продуктом харчування, пам’ятайте, що під час приготування їжі для прикорму дітей до 2-х років не варто використовувати цукор, щоб вони пробували натуральний смак фруктів та овочів и отримували більше користі від їжі.

У будь-якому випадку, розпочинати знайомство малюка з новим продуктом прикорму варто з невеликої кількості - не більше 0,5-1 чайної ложечки. При цьому уважно слідкуйте за самопочуттям Вашого маленького бешкетника та його ставленням до нового частування. У випадку виникнення найменших ознак алергії необхідно повністю виключити продукт з меню Вашої крихітки. Також не потрібно змушувати малюка пити виноградний сік, якщо він не став йому до вподоби. Краще зачекайте якийсь час, а потім спробуйте запропонувати його Вашій крихітці ще раз.

Втім, навіть коли у Вашого допитливого бешкетника проріжуться зубки, і він почне із задоволенням гризти невеликі шматочки фруктів та овочів під час годування, матусям не варто давати йому жувати виноградинки. Річ у тому, що невеликі круглі предмети, що не розмочуються слиною, такі як льодяники, горіхи чи ягоди винограду, можуть бути небезпечними для малюків до 3-4 років, бо ними легко вдавитися. Через це необхідно приділяти особливу увагу вибору продуктів для прикорму Вашої крихітки та приготуванню їжі для нього.

Навіть коли малюку виповниться 12 місяців, і Ви почнете поступово привчати його їсти ту саму їжу, що й інші члени сім'ї, пам'ятайте, що, що не всі продукти харчування можна давати Вашому маленькому янголяткові.

Піклуючись про корисне та правильне харчування Вашої крихітки з дитинства, Ви допоможете їй отримати достатньо вітамінів та мінералів для росту; розвивати нормальні смакові відчуття та надбати навички правильного харчування, завдяки чому вона буде рости здоровою та щасливою і радувати Вас.