Баранина

Корисну і молоду баранину в вигляді пюре вводять в раціон малюка на четвертому етапі прикорму. Приємний смак м'яса сподобається маленькому гурману. Баранина — джерело повноцінних білків, що важливі для фізичного розвитку. Також вона багата залізом, вітамінами групи В і натрієм, які необхідні для кровотворення, обміну речовин і регулювання водного балансу.

Баранина – багата на вітаміни К, В1, В2, В6, РР і В12, а також цинк, кобальт, калій, мідь, селен і залізо. Залізо особливо важливо отримувати з їжею малюкам дорослішим 6-ти місяців, так як воно бере участь у багатьох процесах в організмі, що росте, і найлегше цей мінерал засвоюється саме з м'яса. Тому в прикорму дітей обов'язково має бути присутнім м'ясо.

Однак знайомити з ним Вашу малечу слід тільки після того, як вона почне їсти овочеві і фруктові пюре та молочні кашки. Оскільки баранина практично не викликає алергію у немовлят, вона підійде для першого знайомства Вашого малюка з м'ясом. При цьому вибирати слід нежирне м’яско, щоб малюк легше його засвоював. М'ясне пюре з баранини, яке буде пробувати Ваш малюк, повинно бути однорідним і досить вологим для того, щоб він з легкістю міг проковтнути новий продукт прикорму. Тому необхідно ретельно подрібнити відварне м'ясо перед тим, як годувати їм свою дитинку.

Не поспішайте давати малятку повну порцію. Для початку дайте йому спробувати 0,5-1 чайної ложечки пюре. Якщо воно не сподобається Вашому малюку, змушувати його їсти не потрібно. При цьому уважно стежте за його самопочуттям. Якщо ж малятку пюре з баранини припало до душі, поступово збільшуйте його кількість до повної порції, щоб, коли Вашому маленькому гурману виповниться рік, він із задоволенням їв вже до 60 г м'яса на день.

М'ясо досить довго перебуває в шлунку малечі і повільно перетравлюється, тому його краще давати малюкові на сніданок та обід. До того ж, в м'ясних продуктах немає вуглеводів і харчових волокон, так що матусі потрібно стежити за тим, щоб щоденний раціон малюка був не тільки різноманітним, але і збалансованим, щоб він отримував всі необхідні поживні речовини для повноцінного розвитку. Ви можете змішувати овочеве і м'ясне пюре, і в такому вигляді давати їх Вашому маленькому чемпіону; також нотку нового смаку додасть в меню маляти м'ясний бульйончик з невеликим шматочком пшеничного хлібця або сухарем. Не варто вводити в прикорм малюкові копчене м'ясо, ковбаси і сосиски, оскільки в них дуже багато жиру та солі; до того ж сіль і спеції не повинні бути присутніми в їжі малятка, хоча б, поки йому не виповниться 2 рочки.

Коли у Вашого маленького непосиди виростуть зубки, і він почне прикушувати ложечку під час годування, пюре поступово повинно змінити баранина, нарізана невеликими шматочками, які малюк б жував самостійно, а з 10 місяців Ви вже можете запропонувати йому парові котлетки і тюфтельки. Коли ж Ви відсвяткуєте перший рік життя вашого серденька, можете поступово, не поспішаючи, привчати його їсти дорослу їжу.