Горох

Яскравий і ніжний горошок - смачне і корисне доповнення дитячого меню. Новий продукт слід вводити не поспішаючи, так як він може підвищувати газоутворення. Тому спочатку дайте малюкові спробувати ложечку горошку і стежте як реагує животик крихітки на нову страву. В горошку багато легкозасвоюваного білка, який є основним структурним елементом всіх клітин, а також - заліза, вітамінів С, групи В. Ці нутрієнти необхідні для підвищення гемоглобіну, регулювання обміну речовин і зміцнення імунітету.

Горох, як яскравий представник бобових культур, є найціннішим джерелом білка, який являється основним будівельним матеріалом для росту Вашого маленького крутька. Однак білки це не єдине, що є корисного в гороху. Це дуже поживний продукт, який за кількістю білків і калорійності в 1,5-2 рази перевершує всі інші овочеві культури. Горох багатий харчовими волокнами і складними вуглеводами, такими як крохмаль; містить цинк, вітамін С, вітаміни групи В, фолієву кислоту, залізо, і в той же час, характеризується низьким вмістом нітратів і жирів.

Так як для гармонійного зростання і розвитку Вашого малюка у віці старше 6-ти місяців особливо важливо, щоб він їв продукти багаті залізом, горохове пюре буде гарною альтернативою або доповненням до м'ясних і рибних продуктів прикорму.

У той же час матусям не слід забувати, що горох, як і всі бобові культури, містить речовини, які знижують вироблення травних ферментів і викликають утворення газів в кишечнику Вашого маленького крутька, що може привести до деякого дискомфорту при перетравленні їжі.

До того ж, горох є продуктом середньої алергенності, тому використовувати його для прикорму малюка слід обережно і вводити в раціон поступово у вигляді ретельно подрібненого горохового пюре. Дайте спробувати малюкові нове для нього пюре днем, під час годування, починаючи з 1 чайної ложки, і якщо він добре прийме новий смак, поступово, протягом кількох тижнів, збільшуйте порцію до 100-150 г за годування. Якщо Ви будете регулярно урізноманітнювати раціон Вашого малятка пюре з горошку, його організм звикне до нового продукту і буде легше його перетравлювати.

Під час приготування овочевого пюре з гороху, ретельно вимочить, проваріть його та годуйте Вашого маленького гурмана пюре протягом півгодини після приготування, щоб він їв свіжу і корисну їжу. Не варто додавати в пюре сіль, цукор або інші спеції, а для того, щоб урізноманітнити смакові відчуття малюка, можна додати в горохове пюре пару крапель рослинного масла, грудне молоко або адаптовану дитячу суміш. До того ж, горох добре використовувати для приготування легких овочевих супчиків.

Навіть коли Ваш малюк доволі виріс, щоб самому жувати шматочки їжі та їсти ту їжу, яку їдять інші члени сім'ї, не переставайте час від часу годувати його смачними і корисними овочевими пюре. Горохове пюре можна перемішувати з м'ясним пюре або давати малюкові як гарнір до м'яса або риби. Це зробить його раціон більш збалансованим і поживним та допоможе рости здоровим і активним.