Телятина

Приємне і ніжне пюре з телятини зробить раціон Вашого малюка ще смачнішим і ситнішим. Нову м'ясну страву Ви можете вперше дати дитині на четвертому етапі прикорму. Для знайомства буде досить ложечки пюре. Дієтична телятина — скарбниця необхідних для дитячого організму елементів, таких як вітаміни групи В і РР, йод і залізо. Мінерали і вітаміни допомагають обмінним процесам, правильній роботі щитоподібної залози і кишківника.

Телятина – це молода яловичина вищої якості. Саме її найчастіше вибирають матусі для прикорму своїх маленьких чемпіонів. І не випадково, адже телятина – не тільки основне джерело білків, необхідних малятку для зростання, вона ще й джерело корисних для організму, що росте, речовин. У ній містяться вітаміни В1, В2, В6, РР і В12, а також вітамін К, який не руйнується після теплової обробки м'яса і потрібен Вашій малечі для нормального згортання крові. До того ж, телятина багата цинком, кобальтом, калієм, міддю, селеном і залізом, що особливо важливо для малюків в період активного росту, адже залізо – це основний компонент клітин крові. Тому в період введення прикорму в раціон крихіток матусям необхідно потурбуватись про наявність в ньому м'яса, в тому числі телятини. При цьому краще вибирати для малятка телятину нежирних сортів, тому що таке м'ясо засвоїти йому буде легше.  

Втім, починати прикорм малюка слід з овочевих та фруктових пюре, а також з молочних кашок. І тільки після того, як ваш маленький непосида буде з'їдати повні порції цих продуктів, можна, нарешті, познайомити його зі смаком корисних м'ясних пюре.

Однак телятину вводити в прикорм малюка краще вже після того, як він спробує свої перші пюре з кролика або баранини, так як іноді у дітей може проявлятися алергія на неї. В цьому випадку, варто зовсім виключити з прикорму Вашого маленького янголятка не тільки, власне, пюре, а й бульйони з цього м'яса.

Робіть м'ясне пюре з телятини досить однорідним за консистенцією і при цьому не сухим, щоб Ваша малеча могла проковтнути його без проблем. Спочатку запропонуйте малятку не більше 0,5-1 чайної ложечки пюре, якщо йому сподобається, можете сміливо, протягом 2-3 тижнів, збільшувати порцію так, щоб до 12-ти місяців Ваш маленький гурманчік їв вже 60 г м'яска в день. Якщо ж нова їжа не припала до смаку малюкові, змушувати його не варто. Краще почекайте трохи, а потім запропонуйте йому пюре з телятини ще разок.

При цьому не потрібно при приготуванні їжі для Вашої крихти використовувати сіль або спеції до 24 місяців. Також, через високий вміст жирів і солі, не потрібно підгодовувати малюка копченим м'ясом, ковбасою чи сосисками.

Оскільки м'ясо досить довго перебуває в шлунку Вашої малечі і повільно перетравлюється, краще включати його в меню на сніданок і обід. Давайте м'ясо малюкові 5 днів в тиждень, а 2 дні залишайте пісними.

Щоб їжа, яку їсть Ваша дитинка, була багата як білками, так і жирами й вуглеводами, додавайте овочеве пюре до м'ясного давайте їх малятку. До того ж, урізноманітнити раціон Вашого маленького непосиди допоможе м'ясної бульйончик з невеликим шматочком білого хлібця або сухарем.

Коли малюк почне прикушувати ложечку зубками під час годування, замініть м'ясне пюре шматочками відвареної телятини, щоб він міг розвивати навички жування. З віку 9-10 місяців додавайте в меню парові котлетки і тюфтельки, а після того, як йому виповниться рік, переводите його на дорослу їжу.