Спеції

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Спеції можуть викликати алергію, подразнювати і викликати запальні процеси в шлунково-кишковому тракті дитини. Тому вводити такі добавки до раціону малюка не рекомендовано в ранньому віці.

Спеції або прянощі – це ароматичні речовини, що широко застосовуються у кулінарії для того, щоб покращити смак різноманітних страв. Зазвичай, спеції – це частини рослин, що мають сильний специфічний аромат та іноді смак, які вони передають усій страві. Без додавання приправ вся наша їжа була б прісною. Однак, це зовсім не стосується їжі, яку Ви готуєте для прикорму свого малюка.

Коли малюк вже достатньо підріс для того, щоб окрім материнського молока пробувати й іншу їжу, саме час матусям починати вводити до їхнього раціону різноманітні продукти – прикорм, що пропонується малюкові згідно обов'язкової послідовності для того, щоб він не лише пробував нові смаки в їжі, а й отримував у достатній кількості ті поживні речовини, що необхідні йому для того, щоб рости та розвиватися правильно. Спочатку малюку пропонують овочеві пюре та кашки, потім фруктові пюре, соки та м'ясні пюре. При цьому, вся їжа для прикорму Вашого маленького гурманчика має готуватися без використання солі, цукру та спецій, особливо гострих приправ, оскільки всі ці продукті суттєво змінюють природний смак страв, роблячи його доволі специфічним для малюка. Це може не сподобатись Вашій крихітці та призвести до відмови їсти нові для неї продукти. До того ж, завадить оцінити природний смак їжі та не дасть повноцінно розвивати з дитинства смакові відчуття, що вкрай важливо для формування навичок здорового харчування.

Спеції містять велику кількість ефірних олій та ароматичних речовин, та часто можуть провокувати алергічні реакції у ротовій порожнині, носоглотці, шлунково-кишковому тракті, а також кропив'янку та анафілактичний шок, тому, у будь-якому випадку, поспішати знайомити з ними Вашого малюка не варто.

До того ж, для малюків старших за півроку життєво важливо отримувати з їжею достатньо заліза для нормального росту та гармонійного розвитку у цьому віці, а деякі види спецій містять поліфеноли, що суттєво знижують здатність дитячого організму засвоювати залізо, тож малюк не зможе отримати його у достатній кількості.

Після того, як Вашому маленькому досліднику виповниться 12 місяців, Ви можете поступово привчати його їсти ту саму їжу, що й інші дорослі члени Вашої сім'ї. Під час її приготування не забудьте відкладати порцію для малюка до того, як будете додавати до страви сіль, цукор та спеції, щоб подарувати Вашій крихітці максимум користі від їжі та допомогти їй закласти основи та допомогти їй закласти основи повноцінного та правильного харчування від самого дитинства.