Гарбуз

Яскравий гарбуз — ніжний і смачний овоч, який прекрасно підходить для першого етапу прикорму. Його вводять в меню малюка у вигляді м'якого несолоного і несолодкого пюре. Знайомство з корисним овочем починайте з 1 ложечки. Колір і ніжна текстура гарбуза сподобаються маленькому гурману. А мама полюбить сонячний овоч за наявність в його складі вітаміну А, вітаміну С, бета-каротину і калію, які сприяють зміцненню кісточок, підвищенню імунітету і регулюванню водно-сольового балансу.

Гарбуз – це цінний дієтичний продукт, який практично не викликає алергію (особливо це стосується світлих сортів), саме тому гарбуз може стати одним з перших овочів, з якими познайомиться Ваш маленький гурман у віці 6-7 місяців.

Плоди гарбуза містять солі калію, міді, заліза, вітаміни, в тому числі вітамін С, і досить багато каротину, який необхідний для синтезу вітаміну А, життєво важливого для нормального функціонування слизових оболонок немовлят, а також гармонійного зростання і розвитку. До того ж, гарбуз – це багате джерело негрубої клітковини, пектину, який допомагає виводити з організму токсичні речовини, а також природних кислот, які допомагають малюкам краще засвоювати залізо, що особливо важливо для дітей до року.

У сирому вигляді гарбуз, як правило, не вживають. В основному з нього готують каші і супи-пюре; його готують на пару, тушкують і смажать, а також використовують для приготування повидла, варення і цукатів. Однак для введення прикорму в раціон Вашого маленького гурмана ідеальним вибором для вас стане гарбузове пюре.

Оскільки малюк звик пити лише ваше молочко, стежте за тим, аби консистенція пюре була однорідною, за можливості без грудочок, які могли б ускладнити ковтання незнайомого продукту. Гарбуз — це досить ароматний овоч з ніжним смаком, тому не варто додавати в пюре сіль, цукор або будь-які спеції для посилення смаку. Аби урізноманітнити меню вашого маленького гурмана, для початку обирайте гарбуз світлих сортів. Щоб зробити текстуру більш кашоподібною, а, власне, пюре ситнішим, ви можете додати до нього грудне молоко чи дитячу молочну суміш, в разі, якщо ваша крихітка вже знаходиться на змішаному вигодовуванні.

Знайомити малюка з будь-яким новим продуктом харчування варто поступово. Це правило відноситься і до гарбузів. Щоб краще зрозуміти, як Ваше янголятко реагує на нову їжу, дайте малюкові спробувати пюре з гарбуза днем ​​під час годування, починаючи з 1 чайної ложечки. Ні в якому разі не змушуйтеВвашого маленького гурмана їсти, якщо прикорм не припав йому до душі. Згодом, коли малюк розкуштує новий делікатес, протягом 2-3 тижнів збільшуйте кількість пюре поступово до 100-150 г за годування. Не варто давати Вашому маленькому крутько пробувати новий делікатес в спекотну погоду, або коли малюк засмучений і хворіє, тому що йому складно буде об'єктивно сприймати новий для нього смак.

Користь гарбуза для першого прикорму

Пропонуючи вашому маленькому янголяткові познайомитися з таким смачним овочем, як гарбуз, не забувайте, що й користь гарбуза для першого прикорму важко переоцінити:

  1. У гарбузі практично повністю відсутні речовини, які можуть провокувати розвиток у крихітки реакцій алергії з усіма негативними проявами, що з неї витікають, тож, прикорм гарбузом ідеально підходить для першого етапу;
  2. Приємний нейтральний гарбуз, безсумнівно, припаде до смаку малюкові, завдяки чому ви допоможете від самого початку прикорму формувати у вашого маленького янголятка позитивне ставлення до нових страв та бажання їх скуштувати;
  3. У цьому овочі багато харчових волокон, які допомагають вашому маленькому гурманчику комфортно перетравлювати їжу у кишечнику, нормалізувати його моторику і, крім того, допомагають у профілактиці закрепів. Але, крім цього, гарбуз не містить грубої клітковини, яку діткам від самого початку прикорму може ще бути складно нормально перетравлювати;
  4. Гарбуз у прикорм вашій крихітці надає цілий ряд вітамінів, зокрема вітамін С, потрібний малюкам для міцного імунітету та гарного загоєння ран, а також кращого засвоєння заліза з їжі;
  5. Beta-каротин — пігмент, присутній у гарбузі для прикорму, потрібен організму малюка, що росте, аби виробляти вітамін А — життєво важливу речовину для розвитку у діток гострого зору;
  6. Калій, мідь, залізо та інші важливі для організму крихітки мінерали, що містяться у гарбузі, допоможуть їй всебічно розвиватися;
  7. Завдяки наявності у цьому овочі лимонної, винної та яблучної органічних кислот гарбуз для прикорму підвищує здатність вашого малюка засвоювати негемове залізо з рослинних продуктів, а важливість цього мінералу для крихітки важко переоцінити;
  8. Неволокнисту гарбузову м’якоть можна без значних зусиль подрібнити в однорідне за консистенцією пюре, яке малюк їстиме із задоволенням.

Якщо Ваш малюк вже спробував різні овочеві пюре окремо, Ви можете змішувати їх між собою, а також додавати в пюре пару крапель рослинного маслом, щоб смак щоденного раціону малятка був більш різноманітним. У віці 8-9 місяців, коли малюк відчуває потребу в білках для гармонійного зростання і вже познайомився з м'ясом і сиром, спробуйте перемішати м'ясне пюре або сир з пюре з гарбуза, щоб підвищити їх харчову цінність для Вашого маленького чемпіона. До того ж відвар гарбуза можна успішно використовувати для приготування дитячих кашок для малюка, щоб він їв з задоволенням і при цьому розвивав правильні смакові відчуття.

Поступово їжа малюка повинна на вигляд і консистенцією наближатися до дорослої їжі. У віці 8-12 місяців, коли у Вашого маленького крутька з'являться зубки, і він навчиться тримати ручками невеликі предмети, давайте йому жувати невеликі шматочки відвареного, тушкованого або запеченої гарбуза, тримаючи їх при цьому ручками, щоб допомогти йому одночасно розвивати навички жування та дрібну моторику.

Аби формувати у малюка активне ставлення до їжі та навички здорового харчування, які допоможуть йому рости здоровим у майбутньому, садіть малюка за один стіл з усією родиною і, коли він їсть улюблений прикорм, давайте йому у ручку ложечку. У цей період матусям варто подбати про те, щоб харчування усіх членів родини теж було здоровим, тоді ваш маленький бешкетник зможе вчитися на позитивному прикладі.

Після того, як Вашому маленькому чемпіону виповнився рік, Ви можете поступово переводити його на дорослу їжу. Рекомендується зберігати 5-разове годування маляти, при цьому овочі і фрукти, в тому числі і гарбуз, як цінні джерела корисних речовин для росту і розвитку, повинні обов'язково бути присутнім в щоденному меню малюка.