М’який сир

М’який сир у меню малюка можна вводити на п'ятому етапі прикорму. Кисломолочний продукт має ніжну консистенцію та приємний смак, тому він обов'язково сподобається маленькому гурману. М’який сир — джерело вітамінів А, групи В, натрію і кальцію, які сприяють розвитку зору, росту кісточок і зубів, зміцненню імунної системи і регулюванню обмінних процесів.


М’який сир — це кисломолочний продукт, який виходить після сквашування молока, за участі молочнокислих бактерій, і видалення сироватки. Так само як інші молочні продукти, сир є джерелом цінних для нашого організму речовин, здебільшого, білків, вітамінів і мінералів. Сир багатий на кальцій, фосфор і залізо; а також вітаміни РР, В2, В12 і фолієву кислоту, а ось калію і натрію у ньому міститься менше, ніж у незбираному молоці.

Розрізняють жирний, напівжирний і знежирений сир. Жирний і напівжирний сир містять досить багато вітаміну А та каротину, необхідного малюкам для здорового зору і правильного розвитку тканин. До того ж, матусям варто пам'ятати, що знежирені молочні продукти або ті, що містять знижену кількість жиру, взагалі не рекомендується вводити в меню крихіток до 2-х років. Це правило відноситься і до сиру.

Однак найважливішою особливістю сиру, як продукту тваринного походження, є те, що він виступає джерелом повноцінних білків, які містять незамінні амінокислоти, і необхідні малюкам в період активного росту. Білки сиру, до того ж, засвоюються значно легше за білки незбираного молока, і практично повністю.

Недарма, сир рекомендують включати в раціон при захворюваннях серцево-судинної і травної систем, печінки і органів кровотворення. До того ж, молочна кислота, яка міститься в сирі, стимулює зростання корисної і пригнічує ріст патогенної мікрофлори.

У той же час, не дивлячись на всю користь молочних продуктів, і в тому числі сиру, для Вашого маленького непосиди, педіатри не рекомендують на сьогоднішній день поспішати знайомити з ним дитину. Вся справа в тому, що в останні десятиліття у немовлят все частіше проявляється алергія на білки коров'ячого молока. Це найпоширеніший вид харчової алергії у дітей раннього віку. Втім, у більшості малюків вона знижується або повністю зникає протягом перших 3-х років життя.

Якщо у Вашого маленького янголятка проявилася алергія на білки коров'ячого молока, це означає, що з його раціону потрібно повністю виключити молочні продукти та їх похідні. До речі, така рекомендація стосується не тільки продуктів з коров'ячого молока, але також козячого, овечого і будь-якого іншого виду молока і молочних продуктів.

Проте, якщо в крихітки немає такої алергії, матусі потрібно подбати про те, аби м’який сир обов'язково був у харчуванні малюка. При цьому, знайомити ваше щастячко з сирком потрібно, коли його організм повністю зміцніє та звикне їсти різноманітну їжу.

Хоча незбиране молоко та молочні продукти необхідні вашій крихітці, аби отримувати достатню кількість заліза, дуже важливо не знайомити її з ними занадто рано, оскільки це може провокувати не лише алергію, а й проблеми з травленням. Тож, дитині можна давати м’який сир у той же час, коли й інші молочні продукти, у будь-якому випадку, не раніше 9 місяців. При цьому, молочні продукти у прикормі, зокрема м’який сир, мають переваги порівняно з неадаптованим коров’ячим молоком.

Користь м’якого сиру для першого прикорму

Користь м’якого сиру для прикорму вашого маленького бешкетника важко переоцінити, у першу чергу це:

  1. Дуже цінне джерело білків із незамінними амінокислотами, які ваш малюк використає для того, аби правильно рости;
  2. Важливе джерело кальцію, необхідного йому для міцних кісточок та здорових зубиків;
  3. З прикорму м’яким сиром ваш маленький чемпіон отримає залізо, яке бере участь у процесах кровотворення;
  4. Прикорм м’яким сиром — це багате джерело вітамінів, зокрема вітаміну В12, необхідного для того, аби крихітка всебічно розвивалася;
  5. Оскільки м’який сир — це кисломолочний продукт, у прикормі м’яким сиром міститься молочна та інші органічні кислоти, які позитивно впливають на здатність організму крихітки засвоювати залізо з інших продуктів, що дуже важливо для діток другого півріччя життя.

Однак якщо ви замислюєтеся над першим прикормом м’яким сиром, краще цього не робити, оскільки:

  1. Білки молока, що містяться у прикормі м’яким сиром, можуть бути причиною розвитку реакції алергії з цілим рядом негативних симптомів;
  2. Високобілкові продукти для діток від самого початку прикорму, зокрема прикорм м’яким сиром, можуть призводити до підвищеного навантаження на ще незрілу травну систему, оскільки не всі ферменти у дітей у цьому віці працюють достатньо активно;
  3. Коли дитині вже можна давати м’який сир, необхідно пам’ятати, що у ньому, як і в інших видах м’яких сирів, міститься більше води, аніж у твердих, через що їх поживність та щільність харчових речовин у них нижча.

Ви можете використовувати для прикорму вашого улюбленого гурманчика покупний сир або готувати його самостійно з незбираного молока. Однак в останньому випадку необхідно ретельно стежити за чистотою та якістю продукту, який ви пропонуєте їсти крихітці.

Вводити сирок в прикорм Вашого малюка потрібно поступово. Для початку дайте йому спробувати 1 чайну ложечку сирка. Намагайтеся в їжу малятку вибирати досить вологий по консистенції сир, щоб йому було легше його ковтати. При цьому особливу увагу приділіть самопочуттю Вашої малечі. Якщо їй до душі припав новий і незнайомий продукт, можете сміливо робити його регулярним гостем в раціоні маляти і поступово збільшувати порцію сирка до повної порції. При цьому цукор або інші підсолоджувачі не варто використовувати в їжу малюка хоча б до того моменту, поки йому не виповниться 24 місяці. Також не поспішайте знайомити крихітку з різноманітними солодощами на основі сиру.

Згодом меню Вашого маленького гурмана можна розширити за допомогою теплих страв з сиру. Відмінно для цього підійдуть різноманітні сирні запіканки, пудинги і сирники, з якими Ваш малюк буде отримувати більше білків для повноцінного розвитку.

До того ж, Ви можете з успіхом експериментувати, додаючи до сиру перетертий жовток, а також різні овочі і фрукти, нарізані невеликими шматочками, які Ваш улюблений гурманчік жував би самостійно і з величезним задоволенням. Таким чином, Ви будете отримувати практично нескінченні варіації нових смакових відчуттів для малятка, і при цьому, допомагати йому розвивати жувальні навички. А якщо дасте Вашій малечі самостійно тримати ложечку під час годування, то і дрібну моторику.

Для того, щоб улюблена їжа приносила більше радості малюкові, садіть його їсти за один стіл з дорослими. Якщо всі члени Вашої родини будуть дотримуватися культури здорового харчування, Вам буде легше привчити до неї Вашого маленького непосиду. Так він з дитинства навчиться їсти правильну і різноманітну їжу, з якої буде отримувати достатню кількість поживних речовин, вітамінів і мінералів, щоб рости здоровим і гармонійно розвиватися щодня.