Мандарин

Смачний і соковитий мандарин сподобається Вашому маленькому гурману. Це високоалергенний продукт, тому вводити його в раціон дитини слід дуже акуратно на останньому етапі прикорму. У мандарині міститься вітамін С, який необхідний для формування опорних тканин клітин і загоєння ран. Фрукт також багатий калієм, який необхідний для підтримки водно-електролітного балансу.

Крім того, що мандарин дуже смачний, він, як і всі цитрусові, дуже корисний для здоров'я. У соку мандарина міститься 2,87-10,5% цукрів, 0,95-1% органічних кислот, в основному лимонної, а також вітаміни, в тому числі 23-55 мг% вітаміну C, лужні мінерали та інші речовини. Хоча вміст заліза в мандарині невеликий, завдяки великій кількості вітаміну С і органічних кислот він допомагає діткам не тільки більш повноцінно засвоювати залізо з продуктів харчування, що має особливу важливість для діток старше 6 місяців в період активного росту.

Однак знайомити крихітку з мандарином слід вкрай обережно. Вся справа в тому, що цитрусові фрукти входять до п'ятірки найбільш поширених алергенів, тому найкраще вводити його в раціон Вашої малечі вже після того, як вона стане старшою і познайомиться зі своїм першим фруктовим прикормом з світло-зелених фруктів, наприклад, яблучним або грушевим пюре. Не забувайте, що при прояві найменших симптомів алергії на мандарин, його слід негайно виключити з раціону Вашого маленького гурмана.

Поки у малюка ще не виросли зубки, давайте йому мандарин у вигляді ретельно протертого пюре. Слідкуйте за тим, щоб в нього випадково не потрапили кісточки, які Вашій малечі було б важко ковтати при годуванні.

Спочатку нехай Ваш скарб спробує 0,5-1 чайну ложечку нового делікатесу, якщо він припаде до смаку малятку, варто поступово збільшувати порцію до 100-150 г за годування. Не забувайте чергувати різні види фруктів в прикорму малюка з тим, щоб він пробував різноманітні смаки кожного дня. Якщо з часом Ви додасте трохи сирка до мандариновому пюре, то підвищите кількість білком в раціоні Вашого маленького чемпіона, але ж саме з них він будує своє тільце.

Коли малятку виповниться 8-9 місяців, введіть в його меню добре очищені часточки мандаринки без кісточок, які він міг би самостійно тримати ручками і жувати, розвиваючи при цьому навички дрібної моторики. Можна давати також корисний і смачний мандариновий сік. Не варто додавати в нього цукор, нехай малюк насолодиться природним смаком цього ароматного напою.

Як і у випадку з пюре, почніть з невеликої кількості соку в 0,5-1 чайну ложечку в день і поступово збільшуйте її до 100-20 мл н день. Надалі, можете спробувати соки і пюре з мандарина з іншими видами фруктів, щоб Ваш маленький гурман насолоджувався калейдоскопом смаків і кожен день пробував щось новеньке.