Хліб

На п'ятому етапі прикорму меню малюка можна урізноманітнити смачними хлібцями, печивом і сушками. Хлібобулочні вироби допоможуть малюкові швидко відновити сили і вгамувати голод. У хлібі багато рослинної клітковини, яка допомагає нормалізувати травлення, а також вітамінів групи В і фолієвої кислоти. Ці нутрієнти необхідні для поліпшення обміну речовин і формування еритроцитів.

Це багате джерело білків і вуглеводів, здебільшого крохмалю (до 45%). Наприклад, якщо їсти 500 г хлібу на день, наш організм отримає 1/3 частину добової норми білків. Проте, при цьому, у хлібі досить мало незамінних амінокислот, зокрема, лізину, метіоніну, треоніну та триптофану, тому хлібець рекомендується вживати у їжу разом з продуктами тваринного походження, адже у них якраз і є ці незамінні амінокислоти.

У хлібі та хлібобулочних виробах міститься велика кількість фосфору, калію, магнію, сірки, заліза, кальцію, марганцю і цинку, вітамінів групи В і фолієвої кислоти.

Особливо корисним для організму вважається висівковий хліб, оскільки у борошні, з якого його печуть, міститься багато вітамінів, мінеральних речовин і білків. До того ж висівки багаті на клітковину, яка позитивно впливає на травлення у кишечнику. Хлібець, особливо пшеничний, дуже добре засвоюється організмом. Наприклад, білки з нього засвоюються на 85%, а вуглеводи — на 96%. Зокрема тому, що у пшеничному хлібі міститься менше клітковини, аніж в інших його видах. Саме через цю особливість з пшеничним хлібом рекомендують у першу чергу знайомити вашого маленького бешкетника під час введення прикорму.

Вводити в раціон Вашого малятка хлібець краще вже після того, як він спробує свій перший прикорм у вигляді смачного овочевого пюре або молочної кашки. Приблизно з 7-8 місяців, коли у малюка почнуть рости зубки, і він стане прикушувати ложечку губами та яснами під час годування, можна вводити в його меню їжу невеликими шматочками, які Ваша малеча могла б жувати самостійно. Давайте малятку брати шматочки хлібця ручками, щоб він міг поєднувати під час їжі приємне з корисним і розвивати дрібну моторику. Пізніше можна дати малюку на пробу і житній хлібець.

Коли будете знайомити ваше янголятко з кожним новим видом хліба та хлібобулочних виробів, звертайте увагу на його самопочуття. Трапляється, що у дітей проявляється алергія на глютен, який міститься у хлібі та хлібобулочних виробах з борошна певних сортів. Якщо ваша крихітка погано переносить глютен, варто замінити продукти з пшениці та вівса в її раціоні на рисові, гречані чи кукурудзяні, оскільки у цих крупах глютену немає.

Тож, тепер ми знаємо, що хліб для першого прикорму — не найкращий вибір, оскільки він:

  1. Містить глютен, на який у деяких малюків спостерігається гіперчутливість та реакція алергії. Найбільше глютену у пшениці, однак тією чи іншою мірою він є у більшості злаків;
  2. Маленьким діткам, у яких ще не досить розвинено жувальні навички, складно їсти хліб через його текстуру.

Користь хлібу для першого прикорму

При цьому, користь хлібу для прикорму, перш за все, полягає у тому, що:

  1. Прикорм хлібом — це джерело харчових волокон, як невід’ємного компонента для підтримання нормального травлення крихітки та її мікрофлори;
  2. Хліб для малюка є джерелом білків – будівельного матеріалу для організму вашої крихітки, що росте;
  3. Прикорм хлібом та хлібобулочними виробами містить ряд мінералів та вітамінів, зокрема, фолієву кислоту, необхідну для гарного кровотворення;
  4. Коли дитині можна давати хліб, він стане чудовим помічником для розвитку жувальних навичок та дрібної моторики вашої крихітки.

Шматочок хлібця чи сухарика можна запропонувати вашому маленькому бешкетнику як доповнення до овочевого супчику чи м'ясного бульйончику, коли останній з'явиться в меню крихітки приблизно у 8-9 місяців. До того ж, ваше зубасте щастячко ні за що не відмовиться погризти смачний сухарик або шматочок злегка підсушеного хліба під час прогулянки чи у якості перекусу між основними годуваннями. А коли вашій крихітці виповниться рік, і в її раціон почнуть поступово входити молочні продукти, шматочок хлібця чи сухарик ідеально доповнить собою стаканчик молока чи кефіру.

Після того, як вашому маленькому бешкетнику виповниться 12 місяців, можна поступово привчати його їсти таку саму їжу, яку їдять дорослі члени вашої родини. У цей час хліб або відварені макаронні вироби добре підійдуть до парових м'ясних чи рибних котлеток та інших страв з м'яса та рибки. Так ваш малюк отримуватиме повноцінний набір білків і амінокислот для гармонійного розвитку. Перед тим, як давати хліб вашій крихітці, на нього можна намазати невелику кількість вершкового масла, а після 2-х років, коли можна буде вводити у меню крихітки цукор, — варення або джему. А ось тістечка і тортики не рекомендується давати пробувати малюкам раннього віку, оскільки у них міститься велика кількість жирів, а також легкозасвоюваних вуглеводів, які не мають значної харчової цінності для крихітки під час прикорму хлібом, втім, можуть підвищувати ризик розвитку карієсу та ожиріння у дитини в майбутньому.

У будь-якому випадку, матусям не варто виключати хлібець з раціону своїх маленьких чемпіонів, тому що цей продукт малюк може добре засвоювати, отримуючи при цьому багатий запас вітамінів і мінеральних речовин, необхідний йому, щоб активно рости і правильно розвиватися щодня.