Печінка

Печінка - смачний і корисний прикорм для малюка. Продукт відноситься до високоалергенних, тому вводити його в раціон малюка рекомендується на останньому етапі прикорму. Печінка - це найбагатше джерело вітаміну В12, який сприяє формуванню еритроцитів. До складу продукту також входять залізо, вітамін А, мідь, цинк, які необхідні для фізичного розвитку, зору, зростання кісточок, нормального функціонування імунної системи.

Печінка перевершує багато інших продуктів, які ми вживаємо в їжу як по калорійності, так і за змістом вітамінів, особливо жиророзчинних. Це багатий запас повноцінних білків, адже саме в печінці синтезується весь альбумін крові, глікопротеїди та ліпопротеїди. До того ж, в ній міститься приблизно, 2,5% фосфоліпідів, до складу яких входять поліненасичені жирні кислоти, незамінні для правильного розвитку нервової системи, головного мозку і зору.

Печінка – це основне джерело вітамінів А, К, D, РР, В1, В6, В12 та біотину для нашого організму. До того ж в ній містяться цинк, мідь і залізо. Причому залізо в печінці, поряд з м'ясом, міститься в самій доступній формі, тому практично повністю засвоюється організмом. Тому що малечі старше півроку для нормального розвитку життєво важливо отримувати в прикорм продукти, багаті залізом, матусям не варто забувати про такий корисний субпродукт, як печінка, що стане відмінною альтернативою м'ясу. При цьому в печінці міститься набагато більше холестерину, ніж у м'ясі, тому весь час годувати малюка печінкою, замість м'яска, все-таки не потрібно.

Знайомити Вашого маленького чемпіона з печінкою краще не поспішати, адже іноді у дітей раннього віку може проявитися алергія на цей, насичений білками продукт. Однак коли Ваш скарб вже буде добре їсти прикорм з овочевих, фруктових пюре, молочних кашок і м'ясних пюре, можна дати йому на пробу добре розім'яту відварну печінку, найкраще яловичу або курячу.

Якщо до цього моменту у малюка ще не прорізалися зубки, матусям потрібно пам'ятати, що вся їжа, яку він їсть, повинна бути однорідною по консистенції і досить вологою для того, щоб Вашій малечі було легше ковтати нову їжу. Тому, печінку потрібно відварити і добре подрібнити, розім'яти або прокрутити через м'ясорубку до отримання однорідного досить вологого пюре.

Тож, чому прикорм печінкою не підходить у якості першого прикорму крихітки:

  1. Печінку, як високобілковий продукт харчування, маленьким дітям на першому етапі прикорму важко перетравлювати, оскільки травні ферменти, що розщеплюють білки, у цей період ще недостатньо активні;
  2. Через функції, які печінка виконує в організмі, у ній можуть накопичуватися шкідливі речовини та токсини, здатні викликати у крихітки реакції алергії;
  3. У печінці міститься досить багато холестерину, шкідливого для організму.

Користь печінки для першого прикорму

З іншого боку, печінка, як доповнення до повноцінного м’ясного прикорму, має й ряд переваг. Користь печінки для прикорму, перш за все, полягає у тому, що:

  1. Печінка — це цілий набір повноцінних білків із незамінними амінокислотами, а також ліпідів та мінералів для малюка, а саме білки є тим матеріалом, з якого будується організм дитини, що росте;
  2. Печінка для прикорму є надзвичайно багатим джерелом вітамінів, особливо вітаміну В12, необхідного діткам для нормального розвитку нервової та кровоносної системи, а також біотину для обміну жирів;
  3. Печінка містить фолієву кислоту, важливу для процесів кровотворення крихітки;
  4. Печінка для прикорму крихітки не має волокнистої текстури, на відміну від м’яса, тож, її легко готувати і можна подрібнити в однорідне пюре, яке крихітці легко ковтати.

Вводити печінку в прикорм Вашого маленького гурмана потрібно поступово і обережно. Нехай він спробує не більше 0,5-1 чайної ложечки нової страви під час годування. Зверніть увагу на самопочуття малюка, – при будь-яких ознаках алергії краще виключити цей продукт з прикорму. Також не варто годувати дитину насильно, якщо незнайомий смак не сподобався Вашому маленькому янголятку. А ось, якщо малюк прихильно поставився до нового делікатесу і їсть із задоволенням, поступово збільшуйте кількість з'їденого малюком пюре з печінки до повної порції. Печіночне пюре можна змішати з овочевим і у такому вигляді запропонувати під час годування Вашому маленькому непосиді. Ви побачите, з яким піднесенням він буде пробувати нові смакові відчуття в їжі!

При цьому не потрібно при приготуванні їжі для немовлят використовувати сіль і спеції до того, як їм виповниться хоча б 2 рочки.

Коли Ви будете складати раціон для малюка, приділіть час і правильно підберіть страви на день. Багаті білками продукти, такі як м'ясо або печінку, найкраще давати йому на сніданок і обід. Така їжа довго залишається в шлунку малечі і вимагає більше часу для засвоєння, тому на вечір її залишати не варто, – це лише посилить навантаження на ферментативну систему Вашого маленького чемпіона. До того ж, годуйте малюка м'ясом або печінкою 5 днів в тиждень, 2 ж дня залишайте для нього пісними.

Коли у Вашої малечі з'являться зубки, можете готувати для неї відварну печінку шматочками, щоб вона із задоволенням їх жувала. Таке блюдо відмінно підійде до гарніру з овочів або кашки. До того ж, таким чином Ваше малятко буде отримувати більш збалансоване за вмістом корисних речовин харчування. Ви також можете приємно урізноманітнити меню малюка печінковим паштетом, який нагадає йому смак звичного дитячого пюре.

Після 12 місяців можете не поспішаючи привчати Вашого маленького непосиду їсти те саме, що їдять і дорослі. Втім, не поспішайте знайомити його з копченостями та заводськими м'ясними делікатесами, так як вони містять занадто багато жирів і солі.