Манна каша

Апетитна ніжна і повітряна манна кашка — улюблениця мам і маленьких гурманів. Вона швидко і смачно втамовує апетит і заряджає додатковою енергією малюка. Манну кашку, яка не містить солі, краще вводити в меню дитини на другому етапі прикорму. Манна каша багата харчовими волокнами, які покращують моторику кишківника. До її складу входять вітаміни групи В, залізо і магній, які сприяють нормалізації обміну речовин, підвищенню гемоглобіну і гармонійному розвитку м'язової системи.

Особливістю манки є високий вміст крохмалю і низький вміст клітковини, тому каша з неї відрізняється високою калорійністю і легко засвоюється малюком. Це багате джерело вітамінів групи В, яке, до того ж, містить калій, фосфор, залізо, кобальт, марганець, цинк і фтор.

Коли Вашому маленькому гурманчіку виповниться 6 місяців, молоко матусі вже не може дати йому достатньо вітамінів і мінералів, необхідних йому для того, щоб повноцінно рости і розвиватися. В цей самий час потрібно почати розширювати звичний раціон Вашого малятка, знайомлячи його з різними на вигляд і смак продуктами прикормом. На першому етапі введення прикорму малюк традиційно знайомиться зі смаком овочевих пюре. Коли ж малюк звик до нової страви і почав їсти повну порцію такого прикорму, можна переходити до наступного етапу і поповнити колекцію його смакових відчуттів новим блюдом дитячими молочними кашками.

Першою кашкою, яку малюк спробує в своєму житті, повинна стати гречана або рисова. Крім того, що вони не містять глютен, який може викликати алергію у немовляти, вони також багаті залізом, яке особливо необхідно для правильного розвитку Вашого маленького непосиди після того, як йому виповниться півроку. Оскільки манка містить глютен в своєму складі, знайомити з ним Вашу малечу краще трохи пізніше, коли вона вже спробує безглютенові молочні кашки.

Кашка, яку Ваш маленький чемпіон тільки починає пробувати на смак, має бути досить рідкою і однорідною по консистенції, щоб у малюка не виникало ніяких труднощів з ковтанням такого продукту після материнського молочка. Вводити манну кашу в раціон малечі, як і будь-який продукт харчування, потрібно поступово. Для початку під час денного годування, запропонуйте їй на пробу 0,5-1 чайну ложечку манної кашки і дайте запити молоком, яке вона так любить. Не потрібно змушувати вашу малечу їсти манну кашку, якщо вона не припала їй до душі з першого разу. Краще трохи почекати і повторити спробу. Зате якщо Ваше янголятко розкуштувало новий продукт прикорму, поступово збільшуйте його кількість до повної порції в 100-150 г за годування.

Для приготування молочної манної кашки для малятка ви можете використовувати власне молоко або дитячу молочну суміш, якщо ваша дитинка знаходиться на змішаному вигодовуванні. Також для того, щоб надати знайомому блюду нові відтінки смаку і розвивати у малюка правильні смакові відчуття з дитинства, можна готувати кашки на овочевих відварах.

При цьому матусям необхідно пам'ятати, що цукор, сіль, а також спеції і підсолоджувачі не варто використовувати для приготування прикорму для Вашого малюка, поки йому не виповниться хоча б 24 місяці.

Матусі можуть вибрати для свого маленького непосиди молочні та безмолочні кашки промислового виробництва. Такі кашки ідеально підійдуть для другого етапу введення прикорму, так як вони збагачені всіма вітамінами і мінералами, необхідними малюкові в цьому віці, тому ви можете бути впевнені, що Ваша кдитинка отримає все для того, щоб розвиватися гармонійно.

Коли дитинка розкуштує нові ласощі в своєму меню і буде з задоволенням уплітати всі види кашок і овочевих та фруктових пюре, Ви можете істотно урізноманітнити знайоме меню Вашого маленького поціновувача смачною мультизлаковою кашкою. До того ж, наявність різних злаків в кашці подарує малечі ще більше поживних речовин для росту.

Коли ж Ваш малюк зможе похвалитися зубками і почне покусувати ложечку під час годування, саме час переходити на більш густу і менш однорідну по текстурі кашку, яку він міг би жувати самостійно. Для кращого розвитку жувальних навичок можете запропонувати малятку манну кашку з невеликими шматочками фруктів. Ваш маленький чемпіон безсумнівно прийде в захват від такого блюда!

Добре, якщо з самого дитинства Ви будете привчати малятко до здорової їжі і формувати у нього культуру харчування. Дуже посприяє цьому спільне годування Вашого малюка разом з усією родиною. Садіть Ваш маленький скарб за один стіл з дорослими, давайте йому в ручки ложечку, щоб він сам їв улюблені ласощі і активно залучайте малюка до процесу годування.

Навіть у старшому віці манна каша з її ніжним м'яким смаком стане приємною різноманітністю в щоденному меню малюка і подарує йому необхідні корисні речовини, вітаміни і мінерали для росту і розвитку.