Яблуко

Ароматні соковиті яблука — смачний і корисний прикорм для Вашого малюка. Фрукт у вигляді пюре починають вводити в раціон крихітки на третьому етапі прикорму. Яблука багаті пектинами, клітковиною, залізом, вітамінами А і С, тому вони допомагають поліпшити травлення і апетит, зміцнити імунітет і зарядити енергією, а також підвищити гемоглобін.

Яблуко – це один з перших фруктів, які людина почала використовувати в їжу. Його цінують і люблять не тільки за насичений кисло-солодкий смак, але й за цілющі властивості. В яблуках міститься від 84 до 90% води; від 5 до 15% вуглеводів, переважно фруктоза; 0,37% яблучної і 0,11% лимонної кислоти; до 1,2% пектину, до 0,27% дубильних речовин, а також вітаміни (каротин, вітаміни групи В, вітаміни А, С, РР, D) і мінеральні солі. Так як яблука містять досить мало вуглеводів і багато харчових волокон, вони відмінно підходять для харчування людей з цукровим діабетом, до того ж з них заготовляють смачні сухофрукти.

Свій приємний колір яблука набувають через наявність в їх шкірці флавоноїдів і антоціанів. Однак саме через це іноді у малюків може розвиватися алергічна реакція на яблука. Тому перед тим, як годувати Вашу крихітку стравами з яблук, обов'язково ретельно вимийте їх та очистіть від шкірки.

Крім того, що яблука самі по собі багаті залізом, вони до того ж містять велику кількість вітаміну С. Він не тільки допомагає малюкам зміцнити імунну систему, а й покращує засвоєння їхнім організмом заліза з різних продуктів харчування. Якщо Ваш маленький дослідник вже відсвяткував свої перші 6 місяців, – це значить, що він знаходиться на стадії активного зростання і відчуває потребу в поживних речовинах, особливо в залізі, яке є найважливішим компонентом клітин крові і бере участь у багатьох процесах в організмі. До того ж, як багате джерело клітковини, яблука допомагають нормалізувати перистальтику кишечника, що теж корисно для маляток. Саме тому смачне і корисне яблучне пюре стане вам незамінним помічником при знайомстві Вашої малечі з першими в її житті фруктами.

Фрукти в меню Вашого маленького непосиди слід вводити вже після того, як він спробував овочі, інакше важко буде привчити його їсти овочеві пюре після солоденьких фруктових. При цьому черговість введення фруктового прикорму не відрізняється від овочевого. Виберіть нежаркий день, коли малюк весело грає і відкритий всьому новому і запропонуйте йому на пробу 1 чайну ложечку яблучного пюре під час денного годування, якщо нова страва припала до смаку вашому маленькому гурману, можете сміливо збільшувати його порцію до 100-150 г за годування  протягом 2-3 тижнів.

Для першого прикорму Вашого малюка вибирайте зелені або світло-жовті яблука, тому що в червоних яскравих плодах міститься більше речовин, здатних викликати алергію у дітей. При приготуванні пюре можна використовувати як свіжі, так і печені яблучка, щоб Ваш малюк їв різноманітну за смаком і текстурою їжу. При цьому щоб крихітка легше ковтала пюре, воно повинно бути однорідним за своєю консистенцією. Добре мийте яблука, не забувайте їх чистити і ретельно вибирайте кісточки. Для того, щоб зробити текстуру пюре ще більш однорідною, можна додати в нього трохи грудного молока або молочної суміші, якщо Ваша малеча вже знаходиться на змішаному вигодовуванні, а ось цукор в їжу малюкам додавати не потрібно поки їм не виповниться 2 роки.

Для того щоб крихітка отримувала більше білків, яблучне пюре можна змішати з сиром, і в такому вигляді годувати дитину. Це додасть новий відтінок смаку вже вподобаній страві. До того ж, яблуко – один з тих фруктів, які добре поєднуються з іншими фруктами та овочами. Коли малюк спробує різні овочі і фрукти окремо, Ви зможете з успіхом комбінувати їх. Наприклад, запропонуйте Вашому маленькому гурманчіку спробувати смачне яблучно-персикове пюре або морквяно-яблучне, і подивіться, в який захват прийде Ваша крихітка!

Яблучний сік не тільки приємно урізноманітнить меню малюка, але і подарує йому вітаміни і мінерали для правильного розвитку, а також допоможе ефективно заповнювати запаси рідини. Вводити його в прикорм Вашої малечі потрібно приблизно так само, як і пюре, починаючи з невеликої кількості, приблизно 0,5-1 чайну ложку в день. Щоб сік не був надмірно концентрованим, можна для початку розбавити його кип'яченою водою кімнатної температури в співвідношенні 1: 1. Коли ж крихітка звикне до нового смаку, можете давати їй вже нерозбавлений сік, поступово збільшуючи його порцію до 100 мг на день. Ви можете змішувати яблучний сік з іншими овочевими та фруктовими соками, щоб дарувати малюкові різноманітність смаків кожен день.

З 8-9 місяців, коли Ваш зубастий малюк почне все пробувати на зуб, в прикорму Вашого маленького непосиди має з'явиться яблучко, порізане невеликими шматочками, по 2-3 см. А ось з появою корінних зубків він зможе гризти і шматочки яблука побільше. При годуванні садіть малюка за один стіл з дорослими і давайте йому в ручки шматочки яблука, які він міг би гризти самостійно. Якщо Ви годуєте крихітку фруктовим пюре або розім'ятим печеним яблучком, давайте йому в руки ложечку і активно залучайте його в процес годування. Так Ваш маленький чемпіон буде одночасно розвивати дрібну моторику і жувальні навички та отримувати більше задоволення від їжі, коли їстиме разом з дорослими, яких він так любить.