Чорнослив

Приємне на смак і корисне для травлення пюре з чорносливу зробить раціон малюка ще різноманітнішим і кориснішим. Щоб знайомство з новим продуктом пройшло благополучно, починайте вводити чорнослив з маленької порції — однієї ложечки. Ніжне пюре з чорносливу сприяє нормалізації роботи шлунка малюка, а також поповнить потребу зростаючого організму у вітамінах С і Е, які допомагають зміцнити імунітет, а також фосфору, який сприяє обміну речовин.

Таке ставлення до цієї рослини не дивне, адже сливи не тільки різноманітні за кольором і формою, а в природі їх існує аж 2000 сортів, але і поєднують в собі безліч важливих і корисних для людини речовин. Вони містять вуглеводи і клітковину; органічні кислоти, в тому числі, яблучну і лимонну; вітаміни С, К, РР, вітаміни групи групи В, провітамін А. До того ж, сливи це багате джерело мінералів, таких як магній, калій і залізо.

Яскраве забарвлення цього фрукта обумовлене наявністю пігментів флавоноїдів, проте, сливи практично не викликають алергію у немовлят. До того ж вони містять таке необхідне малюкам після 6 місяців залізо, тому стануть одним з фруктів, з якими Ваш маленький гурманчік познайомиться в першу чергу.

Матусям варто пам'ятати, що вводити в прикорм крихіток фруктові пюре варто вже після того, як вони спробують овочі, інакше Ваш малюк може не захотіти їх їсти після солодких фруктів. Першочергово потрібно вводити в раціон Вашого маленького непосиди після овочевих пюре і кашок, є смачні і корисні фруктові пюре.

Не забувайте, що перед тим, як давати сливи Вашій малечі, необхідно ретельно вимити їх, очистити від шкірки і вийняти кісточку, щоб ніякі дрібні неприємності не завадили малюкові насолоджуватися улюбленими ласощами.

Сливове пюре повинно бути добре розім'ятим. Слідкуйте, щоб текстура пюре була однорідною і не містила грудочок, які малятку було б важко ковтати. Для того, щоб додати нотку знайомого смаку і зробити консистенцію ще більш однорідною, можна додати в пюре трохи грудного молока або молочної суміші, якщо Ваша дитинка вже знаходиться на змішаному вигодовуванні. Однак до того, як Вашому маленькому непосиді не виповниться 2 рочки, не варто використовувати в його їжі цукор, сіль і інші добавки.

Клітковина в сливах допоможе малюкам нормалізувати моторику кишечника, а вітамін С дозволить організму краще засвоювати залізо, яке необхідно діткам в цьому віці для нормального розвитку кровоносної системи і обмінних процесів. При цьому сливи і чорнослив надають проносний вплив на кишечник вашої малечі, тому особливо корисні малюкам, які схильниі до запорів.

Для початку запропонуйте малюкові на пробу 1 чайну ложечку сливового пюре під час денного годування і напоїть грудним молочком. Якщо воно не сподобалося вашої малечі, не потрібно змушувати її їсти насильно. Якщо ж нова страва припала до смаку вашому маленькому гурману, можете протягом 2-3 тижнів збільшувати порцію сливового пюре, яке їсть ваш малюк до 100-150 г за годування.

Пізніше, коли малюк перепробує пюре з різних видів фруктів, запропонуйте йому пюре з декількох з них разом, так Ви внесете різноманітність у знайоме меню Вашої малечі та допоможете їй їсти з задоволенням. А щоб додати в раціон малюка побільше білків, можна спробувати додати в сливове пюре трохи сирка.

Приємну різноманітність смаку привнесе в прикорм малюка смачний і корисний сливовий сік. Щоб він не здався вашої дитині занадто концентрованим, для початку можете розводити його кип'яченою тепленькою водичкою в співвідношенні 1:1, а ось коли вона розкуштує новустраву, можете давати їй сливовий сік нерозбавленим, поступово збільшуючи його порцію від 1 чайної ложечки до 100 мг на день. Коли малюк трохи підросте, Ви зможете балувати його сливовим соком в поєднанні з фруктовими соками, щоб дарувати малюкові різноманітність нових смаків і забезпечити корисними речовинами для гармонійного розвитку.

З 8-9 місяців, коли Ваш маленький непосида обзаведеться зубками, порадуйте свого ласуна шматочками вимитої та очищеної сливи. Також приємною різноманітністю раціону стануть для нього розмочені шматочки чорносливу без кісточок, які він може погризти і посмоктати. Їжте разом з усією родиною і дозволяйте малюкові під час годування самому тримати улюблену їжу ручками і їсти її, давайте в руки ложечку і активно залучайте його в процес годування, щоб він одночасно розвивав дрібну моторику, жувальні навички і отримував задоволення від їжі, коли буде їсти разом з найближчими людьми.