Кава

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Дітям куштувати каву рекомендовано тільки з підліткового віку. Адже кофеїн, який входить до складу напою, виводить з організму вітамін D, який так необхідний для зростаючого організму дитини. Кава впливає на ще не сформовану нервову систему, що призводить до надмірного збудження, порушення сну і виводить рідину з організму.

Під назвою «кава» зазвичай мають на увазі зерна кавового дерева, багаті на ароматичні речовини та алкалоїди, в основному, кофеїн. Батьківщиною кави вважається Ємен та Ефіопія, звідки вона розповсюдилася по всій земній кулі. У зернах кави міститься, залежно від сорту, приблизно 13-14% нітратів; 0,65-2,7% кофеїну; 2-3% цукру; 12-15% жирів; понад 20% клітковини та 3-4% мінеральних речовин. З обсмажених зерен готують міцний, гіркуватий на смак та запашний напій, що має збуджуючий вплив на людський організм. Саме тому його не рекомендують вживати людям із підвищеною збудливістю нервової системи, тим, які страждають від виразкової хвороби, гіпертонії та безсоння.

До того, як малюку виповниться 6 місяців, найкращим харчуванням для нього є материнське молочко. Воно містить всі необхідні крихітці вітаміни та мінерали. До того ж, в цей період молоко повністю задовольняє потребу малюка в рідині, тож давати Вашому маленькому бешкетнику воду, чай, каву чи будь-які інші напої не варто. Після півроку грудне молоко вже не може дати малюкові достатньо поживних речовин, адже він так швидко росте! Це гарний час того, аби починати вводити в меню Вашої крихітки прикорм. Дуже важливо попіклуватися про те, щоб продукти, які їсть Ваш маленький чемпіон були багаті на вітаміни та мінерали, особливо залізо, що входить до складу клітин крови и є життєво важливим для нормального розвитку діток у цьому віці. Кава ж містить у собі поліфеноли – речовини, які перешкоджають всмоктуванню заліза та суттєво знижують його засвоєння організмом. До того ж, кава збуджуючий вплив на нервову систему малюка, що продовжує активно розвиватися після народження. Крім того, кава – це високоалергенний продукт, що часто викликає алергію у дітей сам по собі. Не рекомендується використовувати в прикормі також і замінники кави, до складу яких часто входить соя, на білки якої у малюків також може розвиватися алергія. Тож матусям необхідно проявляти обережність та знайомити з цим запашним напоєм своє допитливе янголятко якомога пізніше.

У будь-якому випадку пам'ятайте, що правильне харчування крихітки з дитинства допоможе їй повноцінно розвиватися і рости здоровою та щасливою. А що може бути кращим для матусі, ніж бачити щасливу усмішку свого малюка?