Чай

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. До складу чаю входять речовини, які здатні знижувати здатність організму всмоктувати залізо. І як результат у малюка може розвинутися залізодефіцитна анемія. Чай гальмує процеси утворення вітаміну D і викликає накопичення сечової кислоти, яка погано виводиться дитячими нирками.

Чай є одним з найпопулярніших гарячих тонізуючих напоїв у світі, що згадується ще у стародавніх манускриптах 2700 р. до н.е. Першими чай по заслузі оцінили у Стародавньому Китаї, звідки він з часом розповсюдився по всій земній кулі. Всі види чаю готують з листя чайного куща та відрізняються лише за віком власне листа і способом його обробки.

У нашій країні ще 40 років тому, чай був одним з перших продуктів, який можна було давати новонародженому у якості пиття. Чай для малюка у той час вважався таким самим природним компонентом харчування, як вода. Однак часи змінюються, і наразі ми набагато більше знаємо про чай та його вплив на організм новонародженого. Тому, незважаючи на всю популярність цього напою, використовувати чай для прикорму немовлят та дітей раннього віку не рекомендується.

З моменту народження і до півроку найкращим, що матуся може дати своєму маленькому янголятку, є грудне молоко. Воно не лише дає малюку усі необхідні для росту та розвитку вітаміни, мінерали та поживні речовини, а й повністю задовольняє його потреби в рідині. Тож у цей період малюк не потребує додаткового пиття.

Оскільки маленький організм Вашої крихітки росте надзвичайно швидко, з часом материнського молочка його стає недостатньо, то приблизно у віці 6 місяців треба починати поступово урізноманітнювати його меню та знайомити з новими продуктами – прикормом. При цьому необхідно, щоб малюк отримував з їжею саме ті корисні речовини, що необхідні йому, щоб правильно розвиватися та, за можливості, виключити з його раціону шкідливі продукти харчування. Особливо важливо, щоб у прикормі малюків були продукти, багаті на залізо. Адже як незамінний компонент клітин крові, воно життєво важливе для нормального розвитку малюків після 6 місяців і його дефіцит може згубно позначитися на здоров'ї Вашого маленького янголятка.

А у чайному листі містяться дубильні речовини та поліфеноли, такі як танін, що зв'язують залізо у нерозчинні сполуки і, таким чином, не дають організму крихітки засвоювати його повною мірою. Науково доведено, що вживання чаю знижує можливості організму всмоктувати залізо на 62% порівняно з водою, що може призвести до розвитку у малюків дефіциту заліза.

Крім того, для покращення смакових якостей чаю для малюків, в нього зазвичай додають цукор, адже малюкам з народження подобається солодкий смак. Втім, цукор, сіль та спеції також не варто використовувати у прикормі Вашого маленького чемпіона, хоча б допоки йому не виповниться 2 роки.

Цукор та солодощі не дають організму малюка корисні речовини та є всього лишень джерелом «порожніх» калорій, що пригнічують апетит Вашої крихітки, тому вона їстиме менше поживної їжі, і тому отримуватиме менше вітамінів та мінералів для росту. До того ж, цукор негативно впливає на здоров'я зубиків малюка у старшому віці, провокуючи розвиток карієсу.

У сучасному світі росте популярність трав'яних чаїв, як альтернативи класичним сортам чаю. І деякі матусі мамочки віддають перевагу таким трав'яним зборам в якості пиття для своєї крихітки. Проте вони також не підходять для введення до раціону маленьких діток. Вся річ у тому, що імунна система малюків ще не до кінця сформована, і всі свої сили їхній організм використовує для активного росту та розвитку, тому хімічні та біологічні речовини, а також ефірні олії трав'яних чаїв мають ще більший вплив на крихіток, аніж на дорослих.

Ромашковий чай, наприклад, подібно до зеленого чаю так само знижує здатність дитячого організму засвоювати залізо з продуктів харчування. Крім того, на сьогоднішній день не вистачає науково обґрунтованих даних про вплив різноманітних трав та їхніх комплексів на організм малюків чи їх безпеку для крихіток.

Хоча сам по собі чай не характеризується високим ступенем алергенності, іноді він може провокувати виникнення головних болів. До того ж, у процесі виробництва чаю до нього можуть потрапити дріжджі, на які у деяких малюків може проявлятися алергія.

Тому матусям варто піклуватися про харчування своїх маленьких янголят та не піддавати ризику їхнє здоров'я. Ретельно слідкуйте за тим, що їсть та п'є Ваша крихітка.

Питання про те, коли можна давати дитині чай у якості пиття, непросте, та безпосередньо залежить від особливостей організму вашої крихітки та її потреб у корисних речовинах. Хоча після того, як малюку виповниться 12 місяців, можна і потрібно поступово привчати його їсти ту саму їжу, що й дорослі, все ж не варто вводити до його раціону будь-які види чаю, чорного, зеленого чи трав'яного, до того часу, як йому виповниться 24 місяці. Проте навіть після цього не потрібно давати Вашому маленькому чемпіону чай під час прийому їжі.

У будь-якому випадку пам'ятайте, що необхідно долучати малюка до правильної культури харчування від самого дитинства. Так Ваше маленьке щастя не лише отримуватиме необхідні вітаміни та мінерали у дитинстві, а й закладе основи свого здоров'я на довгі роки.