Кабачок

Ніжний кабачок — смачне знайомство малюка з прикормом. Це низькоалергенний овоч з легкою текстурою, який мама може вводити в раціон дитини з самого початку прикорму в вигляді несолодкого і несолоного пюре, починаючи з 1 ложечки. Кабачок містить харчові волокна, які допомагають нормалізувати моторику кишківника і запобігти запорам, а також необхідні для гармонійного зростання і розвитку малюка вітаміни і мінерали.

Однак, кабачки не тільки смачні овочі. Їх користь для дорослих і дітей безсумнівна: вони містять до 4,9% вуглеводів, 0,6% білків, вітаміни (в тому числі, 40 мг% вітаміну С), каротин, різноманітні ферменти, солі кальцію, фосфору, калію і заліза, яке особливо важливо для правильного розвитку немовлят, і є цінним джерелом негрубої клітковини, яка легко засвоюється організмом.

До того ж, кабачки – це дієтичний продукт, який містить велику кількість пектину. Вживання кабачків в їжу попереджає ожиріння і корисне для профілактики серцево-судинних захворювань та хвороби нирок.

Тож, якщо Вашому малятку вже виповнилося 6 місяців, і він готовий до введення прикорму, знайомство з новими продуктами харчування найкраще почати з негострих овочевих пюре. І кабачок також підійде в якості першого прикорму малюка.

Оскільки кабачкове пюре буде новою стравою для вашої крихітки, вводьте його у меню поступово, починаючи з 1 ч. л. під час одного з грудних годувань, краще за все посеред дня. Не варто знайомити ваше янголятко з новою їжею у спеку чи коли ваше маленьке щастя хворіє, оскільки в такому випадку незнайома їжа може погано сприйматися малюком.

Обов'язково подбайте про те, щоб пюре з кабачків було однорідним за своєю консистенцією і не містило грудочок, — так малюк буде легше ковтати нову їжу. Аби пюре було ще м'якшим, у нього можна додати грудне молоко чи адаптовану молочну суміш. При цьому не варто додавати у кабачкове пюре сіль, цукор, спеції та інші добавки або приправи, аби малюк спробував натуральний смак кабачка та отримав від нього задоволення та користь повною мірою.

Згодом, коли малюк звикне до смаку пюре, можна поступово збільшувати його порцію до 150 г за 1 годування. В середньому, у вас на це піде від 2-х до 3-х тижнів. У пюре з кабачків для прикорму можна додавати 2-3 краплі нерафінованої олії, пізніше, коли малюк спробує інші овочеві пюре, можна пробувати змішувати пюре з різних видів овочів, аби розвивати різноманітні смакові відчуття та підвищувати харчову цінність меню. Згодом, коли у раціоні вашого маленького чемпіона з'являться м'ясо та м’який сир, можна також додавати їх до кабачкового пюре, аби їжа малюка була більш ситною та багатою на білки.

Овочевий відвар, в тому числі з кабачків, можна використовувати для приготування кашок для малюка. Це додасть нові відтінки смаку і допоможе підвищити поживність і користь кашки для організму вашого малятка.

Користь кабачка для першого прикорму

Тож, обираючи продукт, з яким ви познайомите свого маленького чемпіона у першу чергу, пам’ятайте про користь кабачка для першого прикорму, а саме:

  1. У кабачку є речовини, здатні негативно впливати на організм крихітки, що росте, провокуючи у неї алергічну реакцію, тому з ним рекомендують знайомити діток від самого початку прикорму;
  2. У прикормі кабачком містяться харчові волокна, необхідні крихітці, аби добре перетравлювати їжу. Ці волокна допомагають нормалізувати перистальтику кишечника та знижують ризик виникнення закрепів у крихітки;
  3. При цьому, у кабачку немає грубої клітковини, яку маленьким діткам на початку введення прикорму ще може бути складно комфортно перетравлювати;
  4. Кабачок у прикормі – це джерело багатьох мінералів, необхідних крихітці для росту, зокрема кальцію, важливого для формування міцних зубиків та кісточок, заліза, потрібного для процесів кровотворення, а також калію та фосфору для процесів обміну;
  5. Вітаміни, що містяться у першому прикормі кабачком, сприяють всебічному розвитку вашого маленького бешкетника. Тут варто особливо відзначити вітамін С, який допомагає малюку підтримувати імунну систему і, крім того, отримувати більше заліза з їжі рослинного походження;
  6. Каротиноїди – різновид пігментів – роблять прикорм кабачком ще кориснішим для крихітки, адже завдяки ним у нашому тілі виробляється вітамін А, важливий для розвитку гострого зору, формування тканин та інших процесів, що відбуваються в організмі вашої крихітки;
  7. Нейтральний смак кабачка сподобається крихітці та допоможе виробити у неї прагнення пробувати нові смаки, що є дуже важливим для успішного знайомства з усім різноманіттям їжі для прикорму;
  8. Завдяки ніжній неволокнистій структурі цей овоч легко можна подрібнити в однорідне за консистенцією пюре з кабачка для прикорму, яке крихітка зможе ковтати без зусиль.

Приблизно з 9-ти місяців, коли Ваш маленький крутько навчиться тримати їжу в ручках, можна пропонувати йому самому потримати і погризти невеликі шматочки відвареного кабачка без насіння. Так Ви будете більше залучати його до процесу годування, і при цьому піклуватися про навички здорового харчування малюка під час введення прикорму. До того ж, в цьому віці у Вашого малюка вже з'являться перші зубки, можна і потрібно давати йому на гарнір відварений кабачок у вигляді невеликих шматочків, щоб він розвивав правильні навички жування.

Коли Вашому маленькому янголятку виповниться рік, потрібно поступово привчати його до дорослого столу. Тобто їжа Вашого малятка повинна за формою та консистенцією все більше наближатися до тієї їжі, яку їдять дорослі члени сім'ї. Готувати кабачки при цьому можна по-різному, адже є стільки смачних і корисних страв! Їх можна відварювати, тушкувати і запікати, і Ваш малюк, безсумнівно, оцінить різноманітність смакових відчуттів. Слід активно залучати Вашого маленького непосиду в процес годування, давати йому їсти шматочки їжі, тримаючи їх ручками, давати в ручки ложечку, щоб малюк сам їв улюблену їжу, для того, щоб до моменту появи корінних зубків ваша маленька дзиґа вже повністю перейшла на дорослий раціон.