Горіхи

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Горіхи - високоалергенний продукт, тому вводити його в раціон малюка необхідно обережно, після 3-х років. Через високу калорійність горіхи варто обмежити в меню дітей, які мають надлишкову вагу.

Горіхи – це узагальнююча назва для плодів різних рослин, що складаються з твердої сухої оболонки (шкаралупи) та їстівного ядра, яке власне і використовується в їжу. Частіше за все ми їмо такі горіхи, як арахіс, волоський, лісовий та кедровий горіхи, мигдаль, фісташки та кеш’ю. Горіхи часто використовуються в кулінарії для приготування солодких страв і десертів, печива та шоколаду, марципана, різноманітних соусів, а також для виробництва горіхової олії та молока (наприклад, мигдальної чи кокосової).

Горіхи – це дуже цінний харчовий продукт, адже вони багаті на білки, - в різних видах горіхів може міститися до 17,5% повноцінних білків; а також на жири та мінеральні речовини. Це надзвичайно багате джерело вітамінів Е, В1 та В3; а також кальцію, калію, натрію, магнію, заліза та цинку. Але в той же час в горіхах міститься доволі мало вітаміну А, С, а також вуглеводів. До того ж, в деяких видах горіхів можуть міститися алкалоїди.

Найкращим харчуванням, яке матуся може дати своєму малюкові у перші півроку його життя, є грудне молоко. Коли Вашому маленькому досліднику виповниться 6 місяців, і він вже буде готовий спробувати свій перший прикорм, матусям варто, в тому числі, потурбуватися про те, щоб продукти, які їстиме Ваша крихітка, були багаті на залізо, як один з найважливіших мінералів для правильного розвитку дітей в цьому віці. Однак, незважаючи на те, що в горіхах міститься достатньо велика кількість заліза, воно практично не засвоюється малюками через наявність у них фітатів та поліфенолів – речовин, які знижують здатність організму всмоктувати залізо в кишечнику. До того ж, горіхи – дуже алергенний продукт, тому їх ні в якому випадку не варто вводити у прикорм Вашої крихітки. Алергени, що містяться у горіхах термостабільні, тобто вони не руйнуються під час теплової обробки, та можуть спровокувати у малюків розвиток важких алергічних реакцій, аж до анафілаксії.

Матусям не треба забувати також про те, що горіхи використовуються у виробництві ковбасних виробів, які також необхідно виключити з прикорму дітей раннього віку. Горіхова олія, що виробляється з горіхів може містити певну кількість залишків алергенних білків. Тож якщо Ваш малюк страждає від алергії на горіхи, або така алергія є у когось з його родичів, таку олію також не варто використовувати під час приготування їжі для Вашої дитини.

Піклуючись про здорове та безпечне харчування для Вашої крихітки, краще за все повністю виключити горіхи з її раціону, хоча б допоки їй не виповниться 3-4 роки. Адже окрім високої алергенності та негативного впливу на засвоєння заліза, горіхи можуть являти собою і фізичну небезпеку для малюка. Через круглу форму та невеликі розміри Ваша крихітка легко може вдавитися ними під час їжі. Тому обирати продукти, які Ви даєте своєму малюкові необхідно ретельно та обережно, щоб їжа, яку він їсть, була не лише корисною, а й абсолютно безпечною для її здоров’я.