Газовані напої

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Смачні газовані напої слід виключити з меню малюка, так як вуглекислий газ, який входить в їх склад здатний підвищувати кислотність шлунка і провокувати метеоризм, а наявність лимонної кислоти, цукру, барвників, харчових добавок можуть завдати шкоди маленькому організму.

Без їжі людина здатна прожити понад 20 днів, а от без води – всього лише 5-7 днів. І це не дивно, адже наше тіло на 50-70% складається саме з цієї речовини. Завдяки тому, що в нашому тілі є вода, ми можемо перетравлювати їжу та всмоктувати корисні речовини у кишечнику, розчиняти різні речовини в організмі та виводити їх надлишки з сечею, регулювати температуру тіла, передавати сигнали між клітинами та забезпечувати організм фтором, кальцієм та іншими мінеральними речовинами. Коли на світ з’являється малюк, найкращим харчуванням для нього у перші півроку життя є материнське молоко. Воно забезпечує організм крихітки, що росте, всіма необхідними вітамінами, мінералами та енергією для нормального розвитку. Грудне молоко матусі на 90% складається з води, і цієї кількості достатньо для задоволення потреб Вашої крихітки у рідині у перші 6 місяців. Через це немає ніякої необхідності вводити в цей період додаткову рідину у її раціон, наприклад, воду, чай, соки чи відвари. Додаткова рідина, навпаки може підвищити ризик розвитку у малюка гострих кишкових інфекцій і, до того ж, знижує потребу у більш насиченому та поживному грудному молоці, що веде до скорочення періоду грудного вигодовування, через що Ваш маленький бешкетник може відчувати нестачу життєво важливих поживних речовин.

Коли ж Вашому малюку виповниться півроку, грудного молока вже буде недостатньо для того, щоб забезпечити його достатньою кількістю вітамінів і мінералів. І це найкращий час для того, щоб починати введення у раціон крихіток прикорму, багатого на корисні речовини. В цей період малюку вже може знадобитися додаткова рідина. В такому випадку матусям необхідно пам’ятати про те, що ні в якому разі не можна використовувати у раціоні Вашого маленького янголятка дистильовану, газовану чи лікувальну мінеральну воду. Кип’ячену воду, як окремий вид рідини, давати малюкам також не треба, оскільки під час кип’ятіння, хоча і гинуть хвороботворні мікроорганізми, але і випадають в осад корисні для малюка солі.

Не варто обмежувати кількість рідини, яку випиває малюк, але і змушувати його пити не потрібно. В день кількість випитої води може складати приблизно 100 мл. Краще за все використовувати для допоювання Вашої крихітки мінеральну не лікувальну або артезіанську воду у пляшках, що має нейтральний смак.

Пиття можна запропонувати малюкові у перервах між годуваннями або через годину після їжі. Температура водички може бути дещо прохолоднішою за температуру молочних сумішей, якими Ви годуєте Вашу крихітку – приблизно 25-30С в перші місяці життя та приблизно 20С, коли малюк підросте.

Під час знайомства Вашої крихітки з фруктами, коли будете пропонувати їй спробувати соки з фруктів з кислим або дуже насиченим смаком, для початку можна розбавити їх кип’яченою водою кімнатної температури у співвідношенні 1:1, щоб допомогти Вашій крихітці поступово звикнути до незнайомого смаку. Морквяний сік, як доволі концентрований, можна також розбавляти водою, поки малюк не звик до нього, та краще за все вводити у прикорм не частіше ніж раз на день. Якщо Ваша крихітка добре себе почуває та п’є розбавлені соки із задоволенням, поступово зменшуйте кількість води, що додається, допоки вона не почне пити нерозбавлений сік. Після півроку під час годування крихітки почніть вчити її пити з чашечки, і тоді пиття стане не лише смаколиком, а й допоможе опанувати нові навички та розвинути дрібну моторику. Також не варто використовувати в якості пиття для Вашого маленького янголятка будь-які види чаю – чорного, зеленого або трав’яного – а також каву, як мінімум до того моменту, як Вашій крихітці виповниться 2 рочки. Поліфеноли, такі як танін, що містяться в цих напоях, суттєво знижують здатність організму немовляти засвоювати з їжі залізо. А цей мінерал є незамінним компонентом клітин крові, є одним з найважливіших елементів для правильного розвитку Вашої крихітки у цьому віці. Недарма, в прикорм малюків в першу чергу рекомендують вводити продукти, багаті на залізо.

Іноді деякі матусі можуть додавати воду під час приготування дитячих кашок для того, щоб знизити в’язкість та зробити їх консистенцію більш однорідною. Це також робити не варто. Вода зменшує енергетичну цінність їжі, яку їсть Ваш маленький бешкетник, і він може отримувати недостатню кількість енергії для розвитку. Якщо Вам потрібно зробити дитячу кашку одноріднішою за текстурою, краще за все додати до неї трішки грудного молока або молочної суміші. Таке поєднання не лише збільшить поживність прикорму для малюка, а й буде приємнішим на смак, що обов’язково оцінить Ваш маленький гурманчик.

Відчутної користі Вашій крихітці не принесуть також і фруктові компоти, особливо ті, які приготували з варення та води. Адже вітамін С, що необхідний малюку для зміцнення імунної системи та який міститься, наприклад, у натуральних фруктових соках, повністю руйнується під час теплової обробки варення та компоту.

В будь-якому випадку, матусям від самого початку варто організувати введення прикорму у раціон свого маленького чемпіона правильно. Адже це піклування допоможе забезпечити його всіма необхідними поживними речовинами для правильного розвитку, привчити з дитинства до правильної культури харчування, розвинути правильні смакові відчуття у малюка та допоможе уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому.