Томат

Знайомство малюка з яскравим і соковитим томатом заплануйте на останній етап прикорму. Вводити овоч рекомендується акуратно, з однієї ложечки соку помідора або пюре. Томат — джерело магнію, який необхідний для нервової і м'язової діяльності, йоду, який сприяє нормальному функціонуванню щитоподібної залози, вітамінів А і С, які покращують зір і зміцнюють імунітет.

Крім того, що томати мають приємний, яскраво виражений смак, вони містять безліч корисних для нашого організму речовин. До складу томатів входять вуглеводи, головним чином глюкоза і фруктоза; крохмаль; пектинові речовини; вітаміни групи В, вітамін Е, фолієва кислота та ряд мінеральних речовин, таких як залізо, кальцій, йод, магній і кремній. Крім того, помідори є джерелом негрубої клітковини, яка добре переноситься малюками.

Томати це один з найбагатших джерел вітаміну С, необхідного для загоєння ран, зміцнення імунітету і формуванню опорних тканин, а також органічних кислот лимонної, винної та яблучної,  які допомагають малюкам засвоювати більше заліза з їжі, і тому особливо корисні діткам, яким вже виповнилося півроку, і які відчувають підвищену потребу в залізі для гармонійного розвитку.

Яскравий красивий колір томатів забезпечується наявністю в них каротину і каротиноїдів дуже корисних для організму речовин, зокрема, необхідних для синтезу вітаміну А в організмі. У той же час, саме через високу концентрацію каротиноїдів помідори, особливо червоні сорти, часто викликають алергічні реакції у дітей, тому вводити їх в прикорм малятку слід вкрай обережно.

Якщо Вашому маленькому досліднику виповнилося 7-8 місяців, і він вже з'їв свої перші овочеві пюре, можна спробувати познайомити його зі смаком пюре з перетертих томатів. При приготуванні пюре матусям слід стежити за тим, щоб пюре було однорідним за своєю консистенцією, адже малюкові може бути складно ковтати пюре, в якому трапляються грудочки або насіння.

Спробуйте дати Вашому малятку невелику кількість пюре на пробу не більш 0,5-1 чайної ложечки під час денного годування та уважно спостерігайте за його самопочуттям. При найменшому прояві алергії не варто продовжувати годувати малюка пюре з томатів, спробуйте дати йому прикорм з більш нейтральних овочів, адже є ще так багато смаків, які можна спробувати!

Якщо ж нове частування довелося малятку за смаком, можете поступово збільшувати порцію томатного пюре до 150 г за годування. При варінні томатів алергени переходять у відвар, тому використовувати такі відвари для прикорму дітей або для приготування дитячих кашок і супчиків слід дуже обережно.

Коли Ваш малюк спробує пюре з різних видів овочів окремо, спробуйте комбінувати їх між собою, щоб урізноманітнити смакові відчуття малюка і зробити його їжу більш поживною. Не використовуйте при приготуванні сіль, цукор і спеції, тому що вони не принесуть користі малюку, а тільки змінять природний смак пюре.

Коли у малюка проріжаться зубки, і він захоче все навколо покусати, запропонуйте йому пожувати під час годування томати, нарізані невеликими шматочками попередньо знявши шкурку, так він зможе направити свою енергію в потрібне русло і розвивати навички жування. А якщо при цьому він буде тримати шматочки помідорів ручками, то і дрібну моторику.

Після першого рочку життя Ваш маленький чемпіон досить підросте для переходу на дорослу їжу. Це гарний час для того, щоб ввести в його раціон корисні та смачні овочеві салати, до складу яких також увійдуть його улюблені помідорчики. Не забувайте, що щодня в раціоні малюка повинні обов'язково бути присутніми свіжі фрукти і овочі, тому що вони є багатим джерелом поживних речовин для гармонійного розвитку вашої малечі. Зокрема, томати можна використовувати як в сирому вигляді, так і в складі різних тушкованих і запечених страв, яких, без сумніву, в кулінарній книзі кожної матусі знайдеться чимало. Таким чином ви зможете зробити меню Вашого маленького гурмана не тільки корисним, але і дуже різноманітним.