Рисова каша

Рисова безмолочна — одна з перших каш, з якою познайомиться Ваш малюк. Янголятко гідно оцінить приємний новий смак. Готуйте кашку на маминому молоці, воді або молочній суміші. Рисова каша не містить глютену, відмінно насичує малюка і відновлює сили. Вона позитивно впливає на кишківник, ніжно обволікаючи, а також поповнює нестачу організму в залізі, вітамінах В, А і йоді.


Висівки рису містять приблизно 85% масла, 10% білка, 80% тіаміну, 70% мінеральних речовин і клітковини, 50% рибофлавіну і 65% ніацину. Однак найчастіше рисове зерно шліфують, повністю відокремлюючи від нього висівки. У шліфованому рисі присутній 90-94% крохмалю і 6-10% білка, при цьому в ньому дуже мало вітамінів групи В і мінеральних речовин. Такий рис швидше готується і легше засвоюється організмом, проте якщо харчуватися їм весь час, може розвинутися авітаміноз, тому необхідно стежити за тим, щоб їжа в раціоні була різноманітною і повноцінною за своїм складом.

Рис багатий крохмалем, але містить мало білка і жирів. Крім того, в ньому немає глютену, який може погано засвоюватися дітьми раннього віку та викликати у них харчову алергію, тому рисова каша ідеально підійде матусям як перша кашка малюка.

Коли Вашому маленькому чемпіону виповнилося 6 місяців, вітамінів і мінералів, які містяться в грудному молочку вже недостатньо для того, щоб забезпечити його необхідними речовинами для повноцінного розвитку. В цей час матусям потрібно задуматися над введенням в щоденне меню малюка різноманітних продуктів прикорму. Першим прикормом малятка традиційно стають однорідні за консистенцією овочеві пюре. Коли Ваша малеча вже розсмакувала таку страву і почала їсти повну його порцію за годування, Ви можете перейти до наступного етапу введення прикорму смачним і корисним кашка. 

Рисова молочна безглютеновая кашка привнесе в раціон малечі приємну різноманітність. Для її приготування Ви можете використовувати як грудне молочко, так і дитячу молочну суміш, якщо Ваш маленький гурманчік вже знаходиться на змішаному вигодовуванні. Можна також використовувати овочеві відвари для того, щоб малюк отримував ще більш різноманітні за смаком продукти харчування.

Спочатку кашка, яку їсть Ваша малеча, повинна бути досить рідкою, щоб у малятка не виникало проблем з ковтанням. Дайте Вашому маленькому гурманчіку спробувати 1 чайну ложечку кашки під час годування і дайте запити звичним їй молочком. Насильно примушувати свою дитину їсти не варто, однак, якщо запропонована кашка припала їй до смаку, поступово, приблизно за 2-3 тижні, збільшуйте кількість прикорму до повної порції в 150 г за годування.

У будь-якому випадку, матусям слід приділяти особливу увагу текстурі кашки. Для того щоб малюк легше ковтав новий для нього продукт харчування, кашка повинна бути однорідною і без грудочок. Також не варто використовувати цукор, сіль або спеції при приготуванні їжі для прикорму Вашої малечі, поки їй не виповниться хоча б 2 рочки.

Гарною підмогою матусям при введенні злаків в раціон малят стануть дитячі молочні та безмолочні кашки промислового виробництва. Вони збагачені необхідними вітамінами і мінералами, тому Ваш малюк отримає все для того, щоб гармонійно рости і розвиватися в цьому віці. Рисові дитячі кашки промислового приготування, до того ж, як правило, містять видозмінений крохмаль, корисний для профілактики запорів у Вашого маленького непосиди.

Коли малюкові виповниться 7 місяців, і він вже познайомиться з кашками з різних круп окремо, Ви зможете урізноманітнити його меню смачною і корисною мультизлаковою кашкою. У віці 9-10 місяців, можна вже давати Вашому маленькому непосиді менш однорідну по текстурі кашку, наприклад, з рисовими кульками, за допомогою якої він міг би розвивати жувальні навички. Крім того, коли Ваше малятко розкуштує різні види овочів і фруктів, Ви можете приємно урізноманітнити його щоденний раціон, скажімо, рисової кашкою з бананчиком, абрикосом або малиною, і Ви побачите, наскільки високо їх оцінить Ваш маленький гурманчік!

Малюків старше року потрібно поступово переводити на дорослу їжу. Намагайтеся з дитинства виховувати у малюка правильну культуру харчування і прищеплюйте любов до здорової їжі. Садіть малечу їсти за один стіл з дорослими, активно залучайте її в процес годування, давайте в ручку ложечку, щоб вона отримувала більше задоволення від прийому їжі і при цьому розвивала дрібну моторику.

Гарнір з рису відмінно підійде Вашому маленькому гурману, як гарнір до парових котлеток або тюфтельки. Для того щоб привнести в рис нотку різноманітності, можна додати в нього трохи вершкового масла. До того ж, така їжа допоможе малюкові отримувати більш збалансований набір білків, необхідних йому в період активного росту.