Сіль

Не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Дитина отримує необхідну кількість солі зі збалансованого раціону. Тому не варто додавати її в їжу малюка раннього віку. Надлишок солі веде до навантаження на нирки, підшлункову залозу і затримці води в організмі дитини. Раннє введення солі в раціон може порушити смакові відчуття.

Кухонна або харчова сіль – це мінеральна речовина, без якої складно уявити собі сучасну кухню. І недивно, адже солоний, так само як і солодкий, кислий та гіркий, є базовим смаковим відчуттям людини.

Нестача солі в організмі веде до зниження сили та швидкості реакції, але й надлишок її також шкідливий, адже призводить до підвищення артеріального тиску та може викликати різноманітні захворювання. Тому для підтримання здоров’я дорослій людині вкрай важливо підтримувати сольовий баланс в організмі.

При цьому, незважаючи на те, що сіль є одним з джерел натрію в організмі, необхідного для підтримки водно-сольового балансу, кислотно-лужного балансу та роботи м'язів, та не викликає алергію у немовлят, її не рекомендують вводити до раціону малюків хоча б допоки їм не виповниться 2 роки.

Маленьким діткам важко виводити з організму надлишковий натрій, оскільки він збільшує навантаження на нирки малюків, які все ще розвиваються. І хоча після 4-х місяців організм малюків вже може позбавлятися від надлишку натрію, використовувати сіль під час приготування прикорму для крихітки все ж не варто. Найкращим харчуванням, яке матуся може дати своєму малюкові у перші півроку його життя, є грудне молоко. Коли матуся вводитиме до раціону свого маленького бешкетника різні продукти прикорму, їй також варто повністю виключити з раціону малюка копчені м'ясні та рибні продукти і соління, оскільки вони містять надлишкову кількість соли.

В той же час, вводячи в прикорм непідсолені пюре та каші, Ви допоможете своєму маленькому гурманчику не лише отримувати всю користь натуральних продуктів, а й будете з самого дитинства розвивати у нього культуру харчування та правильні смакові відчуття, закладаючи основи здоров'я на все подальше життя.

До того моменту, як Вашій крихітці виповниться рік, вона вже достатньо підросте, аби їсти їжу з дорослого столу разом з іншими членами Вашої родини. Поступово привчаючи малюка їсти дорослу їжу не забувайте, що Вам все ще не варто давати в їжу дитині сіль, навіть йодовану. Якщо інші члени родини звикли їсти солону їжу, краще заздалегідь, під час приготування, відкладати окремо їжу для малюка, до того як посолити страви для дорослих.

Піклуючись про гармонійний розвиток Вашої крихітки з дитинства пам'ятайте, що сіль, в тому числі і йодована, - це не єдине джерело натрію та йоду для малюка. Вводячи в прикорм Вашого маленького чемпіона рибу, м'ясні та рослинні продукти, Ви чудово задовольните потреби організму крихітки у поживних речовинах, вітамінах та мінералах та допоможете їй рости здоровою та гармонійно розвиватися день за днем.