Яєчний жовток

Яєчний жовток — надзвичайно корисний і смачний прикорм для Вашого малюка. Продукт потрібно додавати в меню малюка акуратно: ¼ частину звареного жовтка можна дати вперше приблизно в 7 місяців. Яєчні жовтки містять незамінні для фізичного і психічного розвитку крихітки амінокислоти, вітаміни Д, А, В12, В3, В2, Е, РР, йод, залізо, фосфор і калій.

Курячі яйця містять найбільш повноцінний запас білків з усіх з усіх продуктів тваринного походження. Білки курячих яєць практично повністю засвоюються нашим організмом, проте через те, що білок яйця є високоалергенним продуктом, не варто вводити його в прикорм Вашому маленькому скарбу, поки того не виповниться хоча б 12 місяців.

А ось яєчний жовток, який сам по собі і є запасом поживних речовин, стане відмінним продуктом для прикорму маляти у віці 7-7,5 місяців. Головною перевагою яєчного жовтка є високий вміст заліза, яке необхідно малюкові в цьому віці для повноцінного розвитку, і яке він може засвоїти з жовтка на 100%.

Крім того, в жовтку містяться до 30% жирів, які також легко засвоюються організмом немовляти, не викликаючи алергії; практично всі мікро- і макроелементи, в тому числі, кальцій, фосфор, сірка та цинк; вітаміни, особливо вітамін А, D, РР, вітаміни групи В, біотин і холін. При цьому теплова обробка жовтка при приготуванні практично не знижує його харчову цінність.

Для того щоб познайомити Вашого маленького чемпіона з яєчним жовтком, відваріть яйце вкруту і дайте малюкові спробувати чверть добре розім’ятого жовтка. Щоб консистенція отриманого «яєчного пюре» була більш однорідною, і малюк міг ковтати її без проблем, можна додати в жовток трохи грудного молока або дитячої суміші, якщо малюк вже знаходиться на змішаному вигодовуванні.

Якщо малеча розсмакувала новий смак, можна поступово збільшувати кількість жовтка, яку їсть Ваша дитина таким чином, щоб до того моменту, як їй виповниться рік, вона вже їла по пів жовтка за годування.

Вводячи в щоденний раціон малюка молочні кашки і овочеві пюре, додайте в них трохи протертого відвареного жовтка. Таким чином, Ваша кмалеча буде отримувати більш різноманітне і збалансоване дитяче харчування.

Для профілактики сальмонельозу ні в якому разі не можна давати малюкам яйця в сирому вигляді. Перед тим, як давати малюкові, яйце необхідно добре зварити, і тільки в такому вигляді годувати яєчним жовтком Вашу дитину.

Коли ж у Вашого маленького непосиди проріжуться зубки, для правильного розвитку жувальних навичок, запропонуйте йому самому поїсти шматочок жовтка, а також потримати його в ручках, щоб не тільки активно залучати вашого янголятка в процес годування, але й розвивати його дрібну моторику, з успіхом поєднуючи приємне з корисним.

У будь-якому випадку, яєчний жовток – це один з найбільш повноцінних і корисних продуктів харчування, саме тому він повинен обов'язково бути присутнім в щоденному меню Вашого маленького чемпіона для того, щоб він гармонійно ріс і розвивався день за днем.