Сайт створений згідно з методичними рекомендаціями ВООЗ та наказом №149 МОЗ України
Приємна на смак і легка для животика цвітна капуста вводиться в меню маленького гурмана у вигляді пюре з початку прикорму. У перший раз дайте малюкові тільки одну ложечку страви, а потім збільшуйте поступово порції. Цвітна капуста — смачне джерело вітаміну С, необхідного для міцного здоров'я Вашого маленького чемпіона, а також цінної для травлення клітковини та фолієвої кислоти, що сприяє зниженню ризику анемії.
Капуста – одна з найдавніших культурних рослин, яка була відома ще грекам і римлянам. І не дивно, адже в капусті, особливо цвітній, міститься 8,2-9,2% сухих речовин, 1,92-2,26% цукрів, 1,0-1,2% клітковини, 57-71 мг% вітаміну С , а також вітаміни групи В, вітамін Н і велика кількість мінеральних солей. До того ж, цвітна капуста, разом з бобовими культурами, багата білками, які життєво важливі вашому маленькому крутько для гармонійного зростання.
Цвітну капусту, зазвичай, варять, смажать або маринують, а також використовують для приготування супів і гарнірів. Це дієтичний продукт, багатий на негрубу клітковину, що частіше за все не викликає алергії у малюків. Негострі овочі білого або зеленого кольору, зокрема цвітна капуста, вважаються альтернативою для початку прикорму, тому овочеве капустяне пюре буде ідеальним вибором для матусь у якості першого прикорму малюка.
Пюре з цвітної капусти, яке Ви запропонуйте своєму малюкові, має бути однорідним по своїй текстурі, щоб він міг легко ковтати його після грудного молока, до якого звик. При приготуванні пюре ретельно проваріть і подрібніть цвітну капусту. Для того, щоб овочеве пюре вийшло більш однорідним і поживним, можете додати в нього трохи рослинного масла, грудного молока або адаптованої дитячої суміші.
Користь цвітної капусти для першого прикорму крихітки є безсумнівною. Зокрема, варто відзначити такі переваги цього овоча, як:
Краще починати прикорм малюка в холодну пору року, коли малюк знаходиться в хорошому настрої і відкритий до нових відчуттів. Спочатку дозвольте йому оцінити невелику кількість пюре під час одного годування, найкраще в середині дня, після чого не забудьте напоїти малечу молочком. Натуральний ніжний смак пюре, який так відрізняється від звичного смаку Вашого молока, обов'язково сподобається Вашому маленькому чемпіону. Згодом, приблизно за 14-20 днів, Ви можете поступово збільшувати порцію до 100-150 г за одне годування. Коли малюк спробує овочеві пюре з різних видів овочів окремо, спробуйте змішувати декілька пюре разом, щоб Ваше маленьке янголятко пробувало різноманітні продукти, розвиваючи при цьому смакові відчуття. Ви можете додавати в пюре з цвітної капусти м'ясо або сир, щоб зробити його ще смачнішим і більш поживним для Вашої дитинки. Страви з овочів, які містять негрубу клітковину легко засвоюються малими і служать для профілактики запорів.
Коли малюк стане дорослішим, Ви можете урізноманітнити його меню, готуючи йому легкі овочеві супчики, або використовувати відвар з цвітної капусти для приготування корисних і смачних каш. При приготуванні не рекомендується додавати в їжу малюкам сіль, цукор або спеції, тому що вони змінять натуральний смак незнайомого для них продукту і зіпсують перше враження від нового делікатесу.
До 12-ти місяців, коли малюк вже навчиться кусати і жувати невеликі шматочки їжі, можете дати йому пожувати відварну або тушковану цвітну капусту, щоб розвивати не тільки жувальні навички, а й дрібну моторику маляти. Ви побачите, в який захват прийде Ваш скарб від цього заняття! Після того, як Вашому маленькому гурману виповниться рік, Ви можете успішно використовувати відварну або тушковану цвітну капусту, як гарнір до м'яса або риби. Завдяки вмісту значної кількості вітаміну С, в поєднанні з м'ясними стравами, капуста буде сприяти кращому засвоєнню малюком заліза з м'яса, що особливо важливо для дітей в цьому віці для правильного і повноцінного розвитку.
Переводячи малюка на дорослий стіл, не забувайте виховувати у нього правильну культуру харчування і активне ставлення до їжі. Садіть малюка їсти разом з дорослими і давайте йому брати шматочки капусти ручками, а також, коли малюк навчиться тримати ручками ложечку, дозволяйте йому самому їсти улюблену їжу. Привчайте малюка до різноманітного меню, багатому корисними і смачними овочами, в тому числі і цвітною капустою, щоб він отримував всі необхідні поживні речовини, розвивав навики здорового харчування і ріс здоровим і активним з самого дитинства.