Сайт створений згідно з методичними рекомендаціями ВООЗ та наказом №149 МОЗ України
Рослинну олію вводять в раціон малюка разом з овочевим пюре, додаючи в порцію по 2-3 краплі. Продукт сприяє засвоєнню жиророзчинних вітамінів. Рослинна олія — це джерело вітаміну Е, А, лінолевої кислоти, лецитину, які необхідні для енергії і всебічного розвитку Вашого маленького чемпіона.
Рослинна олія є багатим джерелом поліненасичених жирних кислот, які життєво важливі для повноцінного розвитку Вашого маленького чемпіона. Вони необхідні малюкові для нормального розвитку нервової системи і головного мозку, для розвитку сітківки ока і хорошого зору. Найпопулярнішим видом рослинного масла в Україні є соняшникова або оливкова олії, а кукурудзяна, кунжутна, льняна та інші види олії використовуються набагато рідше.
Відсоток вмісту поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) в різних видах олії істотно відрізняються, так, в соняшниковій олійці їх міститься 60% ПНЖК; в кукурудзяній – 68%; в соєвій – від 65 до 70%; в бавовняній – до 51%, а ось в гірчичній – тільки 23%. Багатим джерелом незамінною лінолевої ПНЖК, яка допомагає нормалізувати обмін жирів в дитячому організмі, є соняшникова, кукурудзяна та соєва олії.
Крім поліненасичених жирних кислот, всі види рослинної олії містять велику кількість фосфатидів і вітаміну Е, який важливий для нормальних обмінних процесів і хорошою м'язової активності вашого маленького непосиди. Наприклад, в соняшниковій олії міститься від 40 до 120 мг вітаміну Е; в оливковій олії – до 20-25 мг; в кукурудзяній – до 100 мг; і до 160 мг в бавовняній олії.
На жаль, наш організм не може самостійно синтезувати більшість необхідних поліненасичених жирних кислот, тому для гармонійного зростання і розвитку Вашої малечі з перших місяців життя матусі слід подбати про її повноцінне харчування. Тому при введенні прикорму в раціон Вашого маленького чемпіона не забудьте познайомити його з ароматною та корисною рослинною олією.
Якщо Вашому маленькому непосиді вже виповнилося 6 місяців, і Ви починаєте підгодовувати його смачними овочевими пюре і кашками, ідеальним варіантом стане їх заправка рослинною олією. Для початку додайте половинку чайної ложечки рослинної олії в прикорм малятку – це дозволить йому насолоджуватися новими відтінками знайомого смаку та істотно збільшить поживність прикорму. До того моменту, як малюкові виповниться рік, поступово збільшуйте кількість рослинної олії в його їжі до 1 чайної ложечки.
Найкраще використовувати рослинну олію в натуральному вигляді як заправку вже готових страв, тому що багато корисних властивостей олії зникають при тепловій обробці. При приготуванні їжі для малюка віддавайте перевагу нерафінованій олії, тому що в ній міститься більше корисних для дітей фосфоліпідів.
Однак, незважаючи на те, що рослинна олія є небілковим продуктом, і як правило, не містить рослинних білків, певна їх кількість все-таки може зустрічатися в нерафінованій олії. Саме тому, коли будете знайомити Вашого маленького гурмана з рослинною олією, уважно спостерігайте за самопочуттям малюка. Імовірність виникнення алергії на рослинну олію у діток невелика, але вона все-таки існує. Якщо у вашої кмалечі проявилася алергічна реакція на рослинну олію певного виду, слід виключити таку олію з меню малюка або спробувати замінити її рафінованою.
Коли Вашому маленькому чемпіону виповниться 12 місяців, і Ви поступово переведете його на таку ж їжу, яку їдять дорослі члени Вашої родини, продовжуйте використовувати рослинну олію для заправки салатів і приготування різних страв, щоб зробити раціон малюка корисним і різноманітним. Обов'язково саджайте свій скарб їсти за один стіл з усією родиною і з самого дитинства розвивайте у нього навички здорового і збалансованого харчування, які допоможуть йому закласти основи майбутнього здоров'я на все життя.