Сайт створений згідно з методичними рекомендаціями ВООЗ та наказом №149 МОЗ України
Ніжна і надзвичайно смачна безглютенова каша з кукурудзи сподобається малюкові. Вводьте її в прикорм на другому етапі. Спочатку запропонуйте дитині невелику порцію нової страви — 1 чайну ложечку. Кукурудза — цінний злак в раціоні малюка. Завдяки значній кількості заліза в її складі, а також наявності вітаміну РР і натрію, кукурудза запобігає можливість розвитку анемії, сприяє розвитку м'язової функції і допомагає роботі кишківника.
У зернах кукурудзи міститься до 61,6% крохмалю, 4,2-4,75% масел, близько 100 мг% вітамінів групи В, нікотинова кислота, біотин і деякі мінеральні речовини, в тому числі цинк.
Кукурудза не містить глютен, який може викликати алергію у немовлят, тому кукурудзяна молочна кашка може стати однією з перших, з якими Ви познайомите свій маленький скарб під час введення прикорму. Однак все ж краще починати знайомство малюка з кашами з рисової або гречаної кашки, тому що в них міститься більше заліза, життєво важливого для маляток старше 6-ти місяців. А ось після того, як Ваш малюк вже оцінив свої перші молочні кашки, можете запропонувати йому смачну кашку з кукурудзи.
Після того, як Вашому малятку виповнилося півроку, тих вітамінів і мінералів, які він отримує з материнським молочком стає мало для того, щоб задовольнити зростаючі потреби його організму. Це дуже вдалий час для того, щоб почати вводити в раціон Вашого маленького янголятка різноманітні по виду і смаку продукти – прикорм. Першим прикормом малятка традиційно стають негострі овочеві пюре. Коли ж малюк почав їсти повну порцію такого прикорму під час годувань, Ви можете поступово переходити до другого етапу введення прикорму – дитячі кашки.
Кукурудзяна молочна безглютенова кашка обов'язково підкорить Вашого маленького гурманчіка приємним смаком. Ви можете готувати її, використовуючи своє молоко або ж дитячу молочну суміш, якщо малятко вже знаходиться на змішаному вигодовуванні. Щоб кожен день меню малюка був насиченим і різноманітним, можна використовувати для приготування кашки овочевий відвар після варіння овочів для пюре.
Для початку робіть кашку малюкові досить рідкою і однорідною по консистенції. Так малятку буде легше ковтати її, адже до цього він звик пити тільки материнське молоко. Починайте привчати Вашого маленького непосиду до нового продукту харчування поступово. Для початку запропонуйте не більше чайної ложечки кашки малятку під час годування і дайте запити звичним молоком. Якщо кашка не довелася малюкові до смаку, змушувати його їсти не варто. Якщо ж малюк розкуштував новий продукт прикорму, поступово збільшуйте його кількість до повної порції в 100-150 г за годування.
Готуючи страви прикорму для Вашого маленького гурмана, не слід використовувати в них цукор, сіль, а також спеції і підсолоджувачі, поки йому не виповниться хоча б 2 рочки.
Дитячі молочні та безмолочні кашки промислового виробництва стануть відмінним помічником для матусь на другому етапі введення прикорму в раціон малечі. Їх склад збагачений усіма необхідними малюкові вітамінами і мінералами, тому Ви можете бути впевнені, що Ваша дитинка отримає все для того, щоб рости і розвиватися правильно.
Ваш маленький непосида встиг перепробувати різноманітні кашки з кожної крупи окремо? Не біда! Спробуйте приємно урізноманітнити знайоме меню малятка смачною і корисною мультизлаковою кашкою.
Коли ж у Вашого малюка з'являться зубки, можна поступово переходити на більш густу і менш однорідну по консистенції кашку, яку він міг би самостійно жувати, розвиваючи нові для нього навички. До цього часу малюк вже буде успішно їсти в прикорму овочі і фрукти, тому для того, щоб він розвивав правильні смакові відчуття і пробував нові поєднання в їжі, Ви можете урізноманітнити його щоденний раціон, додавши в знайому кашку трохи фруктів або овочів і подивитися, як на це відреагує Ваш маленький чемпіон.
Намагайтеся садити під час їжі ваш скарб за один стіл з іншими членами вашої сім'ї, щоб позитивний приклад допомагав йому формувати навички здорового харчування. Активно залучайте малюка до процесу годування, давайте йому в ручку ложечку, щоб він не тільки із задоволенням їв улюблену їжу, але і розвивав навики дрібної моторики.
Навіть у старшому віці кукурудзяна каша з невеликою кількістю вершкового масла за смаком ідеально підійде як гарнір до парових котлеток або тюфтельки. Не забувайте, що різноманітне і збалансоване меню допоможе Вашому маленькому непосиді рости здоровим і повним сил.