Сайт створений згідно з методичними рекомендаціями ВООЗ та наказом №149 МОЗ України
Смачне і ситне пюре з індички — це ідеальний продукт для першого знайомства вашого малюка з м'ясним меню. Спочатку дайте янголятку 1 ложечку нової страви. Спостерігайте за реакцією на ніжне пюре — і поступово збільшуйте порцію. Додавайте в раціон малюка індичку. Так Ви будете впевнені, що маленький чемпіон отримає необхідні для гарного зору, гострого розуму, фізичного розвитку йод, цинк і вітамін А.
Дійсно, м'ясо цього птаха містить дуже мало холестерину – всього 30 мг на 100 г, а також багато вітамінів, особливо, В1, В2, В6, РР і В12, однак, в ньому немає вуглеводів і харчових волокон, якими багата рослинна їжа. У м'ясі міститься цинк, кобальт, калій, мідь, селен і залізо. Останнє особливо важливо для маляток старше півроку, адже залізо в м'ясі знаходиться в найбільш доступній для організму формі, а значить, легше засвоюється. Тому м'ясні продукти повинні обов'язково бути присутнім в раціоні Вашого маленького янголятка, щоб він ріс здоровим.
Вводити в прикорм м'ясні пюре потрібно після того, як Ваша малеча почала їсти прикорм у вигляді овочевих і фруктових пюре і кашок. Тому що м'ясо індички досить легко готувати, і воно рідко викликає алергію у немовлят, таке м'ясне пюре цілком підійде для першого знайомства Вашої дитини з м'яском. Не забувайте, що всі пюре малюка повинні бути однорідними по консистенції і досить вологим, – так йому легше буде ковтати нову для нього їжу. Тому ретельно подрібнюйте відварне м'ясо індички до того, як годувати їм свого маленького чемпіона.
Щоб малюк звик до нового делікатесу, для початку дайте йому спробувати 0,5-1 чайної ложечки пюре. При цьому уважно стежте за його самопочуттям, і якщо у Вашого янголятка все ж таки виявиться алергія на м'ясо індички, виключіть страви з неї з прикорму малюка. У цьому випадку також не рекомендується давати йому бульйон з індички, так як при варінні частина поживних речовин і алергенів переходить у відвар. Якщо ж Ваша малеча оцінила м'ясне пюре, поступово збільшуйте кількість з'їденого нею за годування пюре до повної порції. Коли малюкові виповниться рік, він буде їсти вже до 60 г м'яса на день.
Щоб щоденний раціон малечі був збалансованим і різноманітним, Ви можете змішувати овочеве і м'ясне пюре, і в такому вигляді давати їх Вашому маленькому чемпіону; хорошим варіантом також буде м'ясний бульйон з невеликим шматочком пшеничного хлібця або сухарем. А ось сіль і спеції не варто вводити в прикорм, поки малюку не виповниться хоча б 2 рочки. Також не варто давати малюкові копчене м'ясо, ковбаси і сосиски, оскільки в них дуже багато жиру і солі.
Коли у Вашої дитини виростуть зубки, щоб вона вчилася жувати, пюре поступово повинна змінити індичка, нарізана невеликими шматочками, а з 10 місяців поступово переходьте на парові котлетки і тюфтельки. Після того, як Вашому маленькому непосиді виповниться рік, можна починати привчати його їсти таку ж їжу, яку їдять дорослі члени Вашої родини.