Груша

Ароматна, солодка і соковита груша — улюблениця маленьких гурманів. Ніжний фрукт вводять в раціон дітей на третьому етапі прикорму у вигляді пюре. Перша порція страви з груші не повинна бути більше однієї чайної ложечки. Смачна груша — важливий фрукт для зростаючого організму, адже вона багата вітамінами С і В2, залізом, калієм і харчовими волокнами, які допомагають боротися з інфекціями, регулювати роботу кишківника і повноцінно розвиватися.

Груша дуже корисна, тому що є багатим джерелом поживних речовин. Її плоди містять приблизно 80% води, 10,4% вуглеводів, 0,3% органічних кислот, 0,03% дубильних речовин, 2,6% клітковини, а також групи В, вітамін С, провітамін А і мінеральні солі. Саме тому, що в грушах мало вуглеводів, але при цьому досить велика кількість харчових волокон, їх рекомендують вживати людям з цукровим діабетом.

Груша практично не викликає алергії у дітей, а вітамін С, який міститься в цьому фрукті робить позитивний вплив на засвоєння зростаючим організмом заліза, що особливо важливо для маляток старше півроку, тому вона ідеально підійде матусям як перший фруктовий прикорм малюка.

Фрукти в меню Вашого янголятка слід вводити після того, як він почав їсти овочеві пюре і кашки. При цьому черговість введення фруктового прикорму нічим не відрізняється від овочевого: під час денного годування запропонуйте йому на пробу 1 чайну ложечку грушевого пюре і якщо воно сподобалося вашому маленькому гурману, можете поступово давати йому все більше пюре, поки він не почне їсти по 100-150 г за годування.

Щоб пюре добре засвоювалося і легше ковталося малюком, воно повинно бути однорідним за своєю консистенцією. Не забувайте добре мити і чистити груші, з яких Ви робите пюре для малюка. Уважно стежте, щоб в нього не потрапили грушеві кісточки. Щоб текстура пюре була більш однорідною, можна додати в нього трохи грудного молока або молочної суміші, якщо Ваша малеча вже знаходиться на змішаному вигодовуванні. Однак не потрібно додавати в їжу малюка цукор або інші підсолоджувачі до того, як йому виповниться хоча б 2 роки.

Для того щоб дитина отримувала більше білків, можна змішати грушеве пюре з сиром. До того ж, коли Ваш маленький гурман спробує пюре з різних видів фруктів, ви зможете змішувати для нього різні види пюре, щоб знайомити його з усім багатством смакових відчуттів.

З 8-9 місяців, коли малюк буде все пробувати на зуб, давайте йому пожувати грушу, нарізану невеликими шматочками, по 2-3 см. Садіть малюка за один стіл з дорослими, давайте йому в руки ложечку і активно залучайте його в процес годування. Так Ваш маленький чемпіон буде їсти з інтересом і задоволенням й одночасно розвивати дрібну моторику і жувальні навички.