Банан

Солодкуватий і ніжний банан стане улюбленою стравою в меню крихітки. Перший раз дайте малюкові спробувати ложечку фруктового пюре на третьому етапі прикорму. Банан необхідний для кровотворення і розвитку мозку, для обмінних процесів і зміцнення імунітету. Фрукт багатий вітамінами В, РР, залізом, магнієм натрієм і фтором.

Вітамін С, що міститься в бананах, не тільки допомагає малюкам зміцнити імунну систему, а й покращує засвоєння їхнім організмом заліза, що вкрай важливо для правильного розвитку дітей після півроку. Залізо є найважливішим компонентом клітин крові і бере участь у багатьох процесах в організмі, тому життєво важливо для повноцінного розвитку малюка. Саме тому в період активного росту в раціон Вашого маленького непосиди слід вводити продукти прикорму багаті залізом і такі, що сприяють його кращому засвоєнню, наприклад, банани.

Багатьох матусь цікавить, з якого віку можна давати банан у прикорм крихітці. Якщо Вашому малюку виповнилося 6 місяців, і він вже хоча б 3-4 тижні з задоволенням їсть овочеві пюре або молочні кашки, матусям можна починати знайомити його зі смаком солодких і корисних фруктів. Вводити їх в раціон маляти потрібно приблизно так само, як до цього ви вводили в прикорм овочеві пюре. Для початку потрібно вибирати фрукти світло-зелених або білих відтінків, наприклад, яблучка або грушки. Хоча банани підходять за кольором для першого прикорму, все-таки матусям слід пам'ятати, що вони є екзотичним фруктом для Вашого маляти, тому найкраще знайомити його зі смаком бананового пюре вже після того, як він спробує свій перший фруктовий прикорм.

Речовини, що містяться в м'якоті банана, можуть бути причиною алергічної реакції у немовлят, тому давати Вашому маленькому непосиді бананове пюре слід обережно. Для початку дайте малюкові оцінити не більше 0,5-1 чайної ложечки бананового пюре під час одного з годувань, краще за все робити це в середині дня, коли Ваш малюк знаходиться у хорошому настрої. При цьому необхідно уважно спостерігати за самопочуттям вашого малятка. Якщо у нього проявилася алергія на бананове пюре, варто виключити цей продукт з прикорму дитини. А ось, якщо смак нового пюре припав йому до душі, можете поступово, протягом 2-3 тижнів, збільшувати порцію до 100-150 г за годування.

При приготуванні пюре не забудьте зробити його однорідним за текстурою, щоб малюку було легше ковтати новий для нього продукт. Щоб бананове пюре було ще ніжніше, Ви можете додати до нього трохи грудного молочка або дитячої молочної суміші, якщо Ваш маленький гурманчік вже знаходиться на змішаному вигодовуванні.

У банані немає кісточок, однак їх все одно слід добре мити і чистити перед тим, як давати в прикорм малюкові, щоб ніщо не завадило йому насолоджуватися смаком улюбленої страви.

Не використовуйте при приготуванні їжі для малятка цукор або інші підсолоджувачі, щоб він насолоджувався природним смаком і користю бананового пюре. А ось сирок додавати в пюре можна так Ваш малюк отримає більше білків, які дуже потрібні його організму для повноцінного росту і розвитку.

Коли малюк спробує пюре з різних видів фруктів, Ви зможете комбінувати їх між собою, щоб він міг отримувати багату вітамінами їжу і пробувати різні відтінки смаку. До того ж, банан можна додавати до мультивітамінних соків, щоб урізноманітнити щоденне меню Вашої крихітки.

Переваги банана у прикорм

Коли складатимете план раціону вашого маленького гурманчика, не забувайте про безсумнівні переваги банана у прикормі, а саме:

  1. М’яка текстура без волокон та відсутність кісточок дозволяють без особливих зусиль перетворити банан у прикормі в однорідне за консистенцією пюре, яке крихітка зможе ковтати практично без зусиль;
  2. Наявність цілого ряду вітамінів, зокрема вітамінів групи В та вітаміну С, допоможе вашій крихітці отримати поживні речовини для того, аби всебічно розвиватися;
  3. Банан – багате джерело мінералів, особливо магнію, важливого для розвитку нервової системи та м’язів у крихіток, заліза для процесів кровотворення, а також натрію та фосфору для обмінних процесів;
  4. Фрукти, зокрема й банан, – це не лише багате джерело вітамінів та мінералів, а й чудова альтернатива солодощам, які не варто пропонувати маленьким діткам;
  5. Завдяки своїм смаковим особливостям та відсутності різкого запаху прикорм бананом стане одним із найулюбленіших страв у меню вашого маленького гурманчика та сприятиме формуванню у крихітки позитивного ставлення до нової їжі та бажанню куштувати нові смаки у прикормі.

З 8-9 місяців, коли малюк вже зможе похвалитися зубками, в прикормі Вашого маленького крутько повинні з'явитися шматочки банана. Можна використовувати їх як смачний та корисний десерт, після основного прийому їжі, або як догодовування під час прогулянки з малюком в парку чи на природі. При годуванні садіть малюка за один стіл з дорослими і давайте йому в ручки шматочки банана, які він міг би жувати самостійно. Так, особливо якщо всі члени сім'ї будуть дотримуватися здорового раціону, Ви не тільки допоможете своєму малюкові розвивати навички жування і дрібну моторику із задоволенням, але і будете прищеплювати йому культуру здорового харчування, завдяки чому Ваш маленький дослідник зможе рости здоровим і повним сил щодня.