-
Зазвичай, у 7 місяців дитина вже спробувала свій перший прикорм. Меню малюка у цей час вже достатньо різноманітне й включає у себе пюре з одного виду овочів та фруктів, а також безглютенові каші.
Правила введення прикорму у 7 місяців
-
Пропонуючи малюку спробувати прикорм, не забувайте про прості, втім, важливі правила прикорму дитини у 7 місяців:
- Давайте немовляті прикорм лише з ложечки;
- Дитина під час прийому прикорму має знаходитися у сидячому положенні у спеціальному стільчику чи на колінах у мами;
- Будь-який новий продукт вводьте у меню дитини у 7 місяців поступово;
- Ведіть харчовий щоденник або схему введення і записуйте туди інформацію про продукти, введені у прикорм, та реакцію крихітки на них;
- Пропонуючи новий продукт, відслідковуйте реакцію дитини. Якщо з’явилися ознаки алергії, приберіть з меню продукт, що викликав реакцію;
- Не змушуйте малюка їсти, не годуйте силоміць та будьте терплячими;
- Якщо у меню дитини у 7 місяців є якийсь вид прикорму, що не сподобався малюку з першого разу, не засмучуйтесь, а запропонуйте його ще раз в інший день. Іноді дітям потрібен час, аби звикнути до нового смаку.
Що з овочів давати дитині у 7 місяців
-
Частіше за все овочевий прикорм дитини у 7 місяців включає у себе пюре з цвітної капусти, броколі, гарбуза та кабачка. Коли малюк звикне до смаку кожного із запропонованих овочів окремо, можете починати вводити у раціон дитини у 7 місяців пюре з овочів кількох видів. При цьому, кожен із компонентів такого пюре має вже бути знайомим малюку. Аби зробити знайоме пюре поживнішим, спробуйте змішати його з м’яким сиром чи м’ясом за умови, що дитина вже знайома зі смаком цього прикорму.
Чи можна давати дитині фрукти у 7 місяців
-
Фрукти рекомендується давати малюку після овочів. Діти з народження люблять солодкий смак, тому існує вірогідність відмови дитини їсти менш солодкі овочі, якщо вона вже спробувала смак фруктів. Тим не менш, і фрукти, і овочі – це невід’ємна частина повноцінного меню дитини у 7 місяців.
Найчастіше дітям у цьому віці пропонують у прикормі яблучне, грушеве, бананове та чорносливове пюре. Як і у випадку з овочами, після того, як діти звикають їсти пюре з одного компонента, можна змішувати у прикорм кілька знайомих продуктів, а також додавати до фруктового пюре м’який сир.
Які каші давати немовляті у 7 місяців
-
У 7 місяців дитина може їсти кашу з одного виду круп, наприклад, з рису чи гречки. До того ж, в її меню вже можуть бути присутніми глютеновмісні каші, наприклад, вівсяна чи манна. У меню діток, які добре їдять каші з одного виду круп, можна вводити багатокомпонентний прикорм, наприклад, рисову, кукурудзяно-рисову чи манну кашу зі звичними крихітці фруктами, та, звісно, мультизлакові каші з різними добавками.
М'ясо для дитини 7 місяців
-
Якщо першим прикормом крихітки стали з 5-ти місяців каші та овочі, м’ясне пюре можна пропонувати з 7-ми місяців. Більш того, сучасні рекомендації радять знайомити з м’ясом дітей у випадку, якщо у них спостерігається мала вага чи ризик анемії. Доведено, що якщо крихітка кожен день їсть у меню заводську кашу та пюре з м’яса, вона повністю задовольняє свою потребу в залізі та інших речовинах.
Першим м’ясним прикормом може бути нежирна яловичина та телятина, проте краще обирати в якості першого прикорму менш алергенні види м’яса – курку, індичку чи кролика – їх легше засвоювати. Введення м’яса у прикорм краще починати з пюре з одного сорту м’яса. Не слід використовувати для приготування м’ясних пюре сіль чи спеції.
Правило про те, що будь-який новий прикорм варто вводити у меню поступово, стосується і пюре з м’яса. Краще за все пропонувати м’ясо крихітці в обідній час та комбінувати зі знайомим пюре з овочів, аби малюк легше сприймав новий смак. Почніть з чверті чайної ложечки, назавтра подвоюйте і, таким чином, з часом збільшуйте до об’єму приблизно у 30 г/день.
Чи можна у 7 місяців давати молочні продукти
-
Не рекомендується знайомити дітей з незбираним молоком будь-яких видів до 9 місяців, а краще до року. Незбиране коров’яче молоко негативно впливає на здатність малюка засвоювати з їжі залізо, а, наприклад, козяче – на здатність засвоювати фолієву кислоту, а, втім, ці поживні речовини необхідні дитині, аби нормально рости. Однак і після введення важливо пам’ятати, що до 24 місяців малюкам варто пропонувати лише молочні продукти нормальної жирності.
Та якщо крихітка позитивно ставиться до прикорму, у 7 місяців можете урізноманітнити меню малюка дитячим сиром. Як завжди, об’єм порції збільшуйте поступово від половини чайної ложки до 30 г за місяць. Крім того, семимісячним дітям педіатри радять у прикорм давати кисломолочні суміші, але не звичайний покупний кефір.
В їжу, яку ви даєте своїй крихітці, не треба додавати сіль, цукор та спеції. Проте можна під наглядом дорослих дати крихітці у 7 місяців дитяче печиво, не лише смачне, а й таке, що стимулює розвиток навичок моторики у крихітки.
Прикорм для дитини 7 місяців: меню
-
На прикормі малюка у 7 місяців позначається стан здоров’я дитини та те, яку їжу вона їла до цього. Втім, на день прикорм дитині у 7 місяців необхідно пропонувати 2-3 рази, у розрахунку на п’ятиразове годування: три основних прийоми їжі та два додаткових. При цьому, варто продовжувати грудне вигодовування немовляти на основі принципів активного годування.
Виходячи з продуктів, які вже можна вживати у раціоні дитині у 7 місяців, її добове меню прикорму може приблизно виглядати так:
- 170 г каші з крупи без глютену або ж із ним. Каші для прикорму готують на грудному молоці чи суміші, яку їсть малюк, яку можна доповнити 1 чайною ложкою вершкового масла;
- 170 г пюре з овочів, в яке можна влити 1 чайну ложку олії, а також до 30 г м’ясного пюре. Також у меню дитини у 7 місяців можна запропонувати ¼ жовтка;
- до 40 г м’якого сиру;
- до 80 г пюре з одного або кількох видів фруктів.
Які продукти прикорму обирати для крихітки?
-
Прикорм можна готувати вдома. Та, на жаль, у цьому випадку складно бути абсолютно впевненим у його безпеці для крихітки, адже ви не знаєте де і в яких умовах вирощувалися продукти, з яких ви робите їжу для крихітки. Тому на сьогоднішній день раціональніше обирати продукти для прикорму промислового виробництва.
Під час виготовлення заводського дитячого харчування, компоненти ретельно відбираються та перевіряються, що дозволяє гарантувати якість готового продукту, а склад і текстура такого харчування відповідають віковим потребам малюків.
Європейська торгова марка Milupa поєднала гармонію смаку та користі для малят і створила широкий вибір продукції для всіх етапів введення прикорму. Однокомпонентні дитячі пюре з овочів «Цвітна капуста», «Гарбуз» чи «Броколі»; або дитячі пюре з фруктів «Яблуко», «Банан», «Груша «Вільямс»» чи «Чорнослив»; а також різноманітні поєднання смаків дитячих пюре Milupa «Яблуко і банан», «Яблуко і абрикос», «Яблуко і груша», «Яблуко і гарбуз», «Яблуко і персик», «Яблуко і чорниця» і навіть «Яблуко, банан і абрикос» зроблять прикорм вашої крихітки різноманітним і дуже смачним. Серед м’ясних пюре Milupa не залишить крихітку байдужою дитяче пюре «Курча» чи «Індичка».
До того ж, лінійка продукції торгової марки Milupa включає у себе різноманітні безмолочні та молочні каші: рисову, гречану, кукурудзяно-рисову, вівсяну та манну каші з фруктами та без них; а також мультизлакові каші. А смачне та безпечне дитяче печиво допоможе малюку розвивати жувальні та рухові навички.
Ідеї для прикорму семимісячної дитини
-
Малюк швидко дорослішає, тому прикорм, який ви пропонуєте йому у 7 місяців, має бути досить різноманітним. До кінця 7-го місяця життя ваша дитина за 5-тиразового харчування, на додачу до молока мами чи сумішей, може добре їсти:
- 150-180 г кисломолочної суміші;
- 150-170 г пюре з овочів;
- 150-170 г каші;
- 70-80 г пюре з фруктів;
- 5-30 г пюре з м’яса;
- 10-40 г сиру 2-3 рази/тиждень;
- 5 г вершкового масла та 5 г олії;
- ¼ жовтка 2 рази/тиждень;
- 2-3 шт. печива.
Звісно, кожен малюк особливий, тому зазначені величини можуть відрізнятися для різних дітей. Перед тим, як вводити новий продукт у меню вашої дитини, краще проконсультуватися з педіатром.