К каталогу
Прикорм дитини – принципи, правила та строки введення з 6 до 12 місяцівPrikormPrikorm

Прикорм дитини – принципи, правила та строки введення з 6 до 12 місяців

Сучасні рекомендації говорять про те, що на сьогоднішній день прикорм варто вводити однаково, як для дітей на природному, так і на штучному вигодовуванні. При цьому, дуже важливо знати загальні правила введення прикорму дітям, тобто правила введення продуктів, які відрізняються від грудного молока чи адаптованих молочних сумішей.

Починати прикорм дитини варто з однокомпонентних овочевих чи фруктових пюре – прекрасного джерела вітамінів та мікроелементів. Якщо дитина погано набирає вагу, то починати прикорм краще з однокомпонентних безглютенових каш (рисової чи гречаної), які є природним джерелом харчових волокон, вітамінів та мінералів.

Загальні правила введення прикорму

Перший прикорм малюку краще вводити вранці, з 9,00 до 11,00, щоб мати можливість побачити реакцію дитини на новий продукт. Не варто додавати в їжу для прикорму сіль та цукор. Також не слід давати перший прикорм дитині тоді, коли вона неспокійна чи втомилася.

Для початку треба запропонувати дитині ½ чи 1 чайну ложку прикорму. Якщо новий продукт не сподобався малюку, не наполягайте. Попробуйте запропонувати його ще раз пізніше чи в інший день. Якщо реакція дитини нормальна: відсутній сип, шкірні зміни чи зміни випорожнень, – збільште на наступний день дозу в 2 рази, поступово доводячи до вікової норми, яка може складати 80 г, 100 г, 140 г, а пізніше – 200 г.

Приклад введення прикорму

  1. 1-й день – 1 чайна ложка (5 г)
  2. 2-й день – 2 чайні ложки (10 г)
  3. 3-й день – 4 чайні ложки (20 г)
  4. 4-10-й день – доводимо до вікової норми

Якщо у малюка проявилася алергічна чи інша реакція непереносимості на прикорм, відмовтеся від нього на 3 дні, а за повторної небажаної реакції повністю приберіть даний продукт з раціону дитини.

Кожен наступний продукт прикорму має бути однокомпонентним. Страви зі змішаних продуктів можна давати тоді, коли дитина вже познайомився зі всіма цими продуктами окремо. До того ж, небажано вводити у прикорм нові продукти за 3 дні до та після проведення щеплення.

Які продукти краще використовувати для прикорму дитини

Безумовно, Ви можете приготувати овочеве, фруктове чи м’ясне пюре самостійно, проте це має певні ризики, адже склад та консистенція готового продукту в цьому випадку щоразу буде дещо відрізнятися, та є певний ризик того, що в ньому будуть зустрічаються більші частинки, якими малюк може вдавитися. До того ж, Ви не завжди можете бути впевнені в якості продуктів, з яких готуєте прикорм. Тому у сучасному світі перевага віддається продуктам прикорму промислового приготування з оптимальним складом та незмінною якістю у кожній баночці.

Крім того, в якості прикорму дітям першого року життя небажано давати цитрусові, зокрема, мандарини та апельсини.

Каші у прикормі дитини

Каші промислового приготування можуть бути молочними чи безмолочними. Безмолочна каша готується на воді, грудному молоці чи дитячій молочній суміші, до якої звикла Ваша дитина, а молочна каша готується на воді.

Правила приготування каші

  1. Вимийте руки
  2. Закип’ятіть рідину, яку Ви використовуєте для приготування каші
  3. Остудіть рідину до 50°С
  4. Налийте 100-150 мл рідини, залежно від інструкцій на пакуванні, у чистий посуд
  5. Додайте необхідну кількість сухої каші, згідно інструкції
  6. Перемішайте та переконайтеся у тому, що температура готової каші складає 36-37°С
  7. Побажайте малюкові приємного апетиту

Вам може сподобатися: