К каталогу
Коли можна вводити цукор та сіль у прикорм малюка.PrikormPrikorm

Коли можна вводити цукор та сіль у прикорм малюка.

Усю інформацію про введення цукру та солі в раціон малюка ви знайдете на сайті на https://prikorm.org/.

Коли можна вводити в прикорм малюка сіль?

Сіль не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Тому що дитина вже отримує необхідну кількість солі зі збалансованого раціону. Тому не варто додавати її в їжу малюка раннього віку. Надлишок солі веде до навантаження на нирки, підшлункову залозу і затримці води в організмі дитини. Раннє введення солі в раціон може порушити смакові відчуття.

Кухонна або харчова сіль – це мінеральна речовина, без якої складно уявити собі сучасну кухню. І недивно, адже солоний, так само як і солодкий, кислий та гіркий, є базовим смаковим відчуттям людини.

Нестача солі в організмі веде до зниження сили та швидкості реакції, але й надлишок її також шкідливий, адже призводить до підвищення артеріального тиску та може викликати різноманітні захворювання. Тому для підтримання здоров’я дорослій людині вкрай важливо підтримувати сольовий баланс в організмі.

При цьому, незважаючи на те, що сіль є одним з джерел натрію в організмі, необхідного для підтримки водно-сольового балансу, кислотно-лужного балансу та роботи м'язів, та не викликає алергію у немовлят, її не рекомендують вводити до раціону малюків хоча б допоки їм не виповниться 2 роки.

Важливо зазначити, що маленьким діткам важко виводити з організму надлишковий натрій, оскільки він збільшує навантаження на нирки малюків, які все ще розвиваються. І хоча після 4-х місяців організм малюків вже може позбавлятися від надлишку натрію, використовувати сіль під час приготування прикорму для крихітки все ж не варто. Найкращим харчуванням, яке матуся може дати своєму малюкові у перші півроку його життя, є грудне молоко. Коли матуся вводитиме до раціону свого маленького бешкетника різні продукти прикорму, їй також варто повністю виключити з раціону малюка копчені м'ясні та рибні продукти і соління, оскільки вони містять надлишкову кількість соли.

В той же час, вводячи в прикорм непідсолені пюре та каші, Ви допоможете своєму малюку не лише отримувати всю користь натуральних продуктів, а й будете з самого дитинства розвивати у нього культуру харчування та правильні смакові відчуття, закладаючи основи здоров'я на все подальше життя.

До того моменту, як Вашій дитині виповниться рік, вона вже достатньо підросте, аби їсти їжу з дорослого столу разом з іншими членами Вашої родини. Поступово привчаючи малюка їсти дорослу їжу не забувайте, що Вам все ще не варто давати в їжу дитині сіль, навіть йодовану. Якщо інші члени родини звикли їсти солону їжу, краще заздалегідь, під час приготування, відкладати окремо їжу для малюка, до того як посолити страви для дорослих.

Піклуючись про гармонійний розвиток Вашої дитини з дитинства пам'ятайте, що сіль, в тому числі і йодована, - це не єдине джерело натрію та йоду для малюка. Вводячи в прикорм Вашого маленького чемпіона рибу, м'ясні та рослинні продукти, Ви чудово задовольните потреби організму крихітки у поживних речовинах, вітамінах та мінералах та допоможете їй рости здоровою та гармонійно розвиватися день за днем.

Коли можна вводити в прикорм малюка цукор?

Цукор не рекомендовано вводити в раціон малят раннього віку. Цукор - необхідна енергія для організму. Але раннє введення солодкої добавки в меню малюка може сплутати смакові відчуття. Цукор перешкоджає засвоєнню кальцію, тому не рекомендується підсолоджувати дитячий кефір і сирок, а також, наявність його у великій кількості може перевантажити нирки, печінку і гормональну систему дитини.

Важко собі уявити життя сучасної людини без звичного нам цукру. Цю солодку кристалічну речовину, в основному отримують з цукрової тростини чи буряку, хоча в деяких країнах для його виробництва використовують пальму, рис і навіть кукурудзу та сорго.

Цукор широко використовується в кулінарії для приготування різноманітних страв, кондитерських виробів, варення, джемів та напоїв. Цукор – це практично енергія у чистому вигляді, адже у 100г цієї речовини міститься приблизно 400 ккал.

Оскільки малюкам потрібно в 2-3 рази більше енергії на кг ваги, ніж дорослим, для активного росту та розвитку, їм необхідно їсти їжу з високою енергетичною густиною. І, здавалося б, найпростіший спосіб підвищити цю густину – додати в їжу цукор. Проте, Вашому маленькому бешкетнику це не піде на користь. Хоча цукор легко засвоюється організмом та не призводить до алергії у немовлят, він не містить у собі необхідних крихітці білків та поживних речовин, тому не зможе забезпечити Вашу крихітку вітамінами і мінералами для нормального розвитку. До того ж, надлишкове вживання цукру може призвести до підвищення рівня глюкози та ліпідів у крові малюка і навіть викликати пронос, тим самим погіршуючи загальний стан її здоров'я.

Оскільки солодкий смак від народження подобається крихіткам, у певний момент матусям може захотітися використати солодощі, щоб заспокоїти або нагородити своїх маленьких бешкетників. Проте цього робити не варто. Адже під час введення прикорму малюки повинні знайомитися не лише з солодкими продуктами, а й з продуктами харчування, що є різноманітними за консистенцією та смаком, аби вчитися їсти різну їжу і розвивати при цьому правильні смакові відчуття. Вживання великої кількості солодкої їжі з дитинства може призвести до того, що малюк не захоче пробувати іншу їжу, буде більше вередувати, засмучувати батьків та засмучуватися сам.

Саме тому вкрай важливо під час прикорму малюка дотримуватися правильної послідовності введення різних за смаком продуктів. І не варто використовувати для приготування прикорму - наприклад, пюре, соків чи компотів – цукор хоча б поки Вашому маленькому не виповниться 2 роки.

І навіть після цього зловживати цукром у раціоні Вашої крихітки не варто, адже рекомендована добова доза цукру складає не більше 10% від загальної калорійності раціону малюка.

Якщо малюк їстиме натуральну непідсолоджену їжу, він отримуватиме енергію, з'їдаючи більше прикорму, разом з яким до його організму будуть надходити усі ті вітаміни та мінерали, що необхідні йому для активного росту та гармонійного розвитку.

Знайомити Вашого улюбленого чемпіона з печивом чи тістечками також краще не поспішати, навіть якщо він вже підріс і гризе шматочки фруктів та овочів своїми маленькими зубиками. Адже солодка їжа та цукор підвищують ризик розвитку карієсу у малюків.

У будь-якому випадку пам’ятайте, що піклуватися про здоров’я та щастя Вашого маленького бешкетника необхідно від самого народження. І не останню роль тут відіграє правильне та повноцінне харчування. Найкращим харчуванням, яке матуся може дати своєму малюкові у перші півроку його життя, є грудне молоко. Бо ж саме з ним Ваш малюк отримає ті поживні речовини, що так необхідні їй, щоб гармонійно рости та розвиватися на радість Вам.

Вам може сподобатися: