К каталогу
Прикорм дитини з 6 місяцівPrikormPrikorm

Прикорм дитини з 6 місяців

Яку їжу приготувати для шестимісячної дитини?

З народження та до півроку немає для дітей кращого харчування, аніж молоко матері. Приблизно до віку 6 місяців крихітка суттєво підростає, і лише грудного молока вже недостатньо, щоб подарувати їй все, що потрібно для розвитку. Тому у 6-тимісячному віці, часто, раціон малюка доповнюють прикормом.

Прикормом називають додавання до раціону малюка продуктів, які все більше відрізняються за виглядом, смаком та консистенцією та доповнюють молоко мами чи суміш (дітям на ШВ). Прикорм необхідний малюкам для того, аби всебічно розвиватися та поступово готувати свій організм до переходу на дорослу їжу. У будь-якому випадку, строки введення та вибір першого прикорму – питання індивідуальне та потребує попередньої консультації з педіатром.

Якщо Ви лише на початку шляху із введення прикорму для дитини 6 місяців, слід починати з пюре з одного виду овочів чи фруктів, адже в них багато харчових волокон, вітамінів та мінералів.

Якщо ж Ваш малюк не набирає достатньо ваги чи відчуває нестачу у такому мінералі, як залізо, його першим прикормом можуть стати каші без глютену – рисова чи гречана. Промислові каші у такому випадку раціональніше використовувати, аніж домашні, тому що вони додатково містять залізо та адаптовані під потреби малюків кожного віку.

Продукти, які підходять для малюків 6 місяців, та як їх вводити

У першу чергу, малюк може спробувати прикорм з цвітної капусти, кабачка, гарбуза чи броколі, які містять безліч корисних речовин та не викликають алергію у дітей.

Готуючи фруктові пюре для малюка, можна брати яблука, банани, груші чи чорнослив. Чорносливове пюре позитивно впливає на травлення, що особливо важливо для дітей, які схильні до закрепів. Фрукти – містить безліч корисних речовин для дітей раннього віку, зокрема, заліза, – надзвичайно потрібного малюкам. В пюре можна додавати трошки молока мами чи суміші, звичної для малюка, а також, для смаку, кілька крапель олії.

Вибір першої каші краще зробити на користь гречаної чи рисової безмолочної каші. Для приготування каш крихітці Ви можете використовувати молоко мами чи воду, а для дітей на ШВ – суміш чи воду. При цьому перевагу слід надавати промисловим молочним чи безмолочним кашам. У складі молочних каш вже є сухе молоко, тому їх готують на воді.

Якщо Ви вже почали прикорм дитини першими кашами, то у 6 місяців можете розширювати меню малюка за допомогою каш із фруктами, за умови, що усі компоненти крихітка вже їла окремо.

Чим не можна годувати дитину у 6 місяців у прикормі

Під час введення прикорму дитині у 6 місяців слід пам’ятати, що деякі продукти пропонувати їй ще рано.

Каші для прикорму мають бути дитячими, приготованими спеціально для малюків, тому звичайні дорослі каші використовувати для харчування дитини у 6 місяців не можна.

Незбиране молоко та молочні продукти не варто пропонувати крихіткам до 9-12 місяців, та й після цього діти до 24-х місяців мають їсти молочні продукти нормальної жирності. Яєчний білок, як високоалергенний продукт, також вводити в меню дитини у 6 місяців не варто. Крім того, необхідно вести для малюків 6 місяців таблицю прикорму з інформацією про продукти, які пробує малюк. Це дозволить, у випадку прояву алергічної реакції, виявити, який прикорм викликав симптоми, та виключити його з раціону.

У прикормі дитини у 6 місяців не має бути кави та чаю, а також солі та спецій, хоча б до 2 річного віку. Також, хоча б перші два роки життя, малюкам не рекомендується пропонувати копчені продукти, ковбаси та сосиски.

Як треба вводити прикорм 6-місячній дитині

Не треба одразу давати дитині повний об’єм прикорму за годування. Нехай вона спробує 1 чайну ложку нової їжі та, якщо вона сприйме її позитивно, кожен наступний день подвоюйте порцію, допоки крихітка не почне їсти повну порцію під час годування. Лише після цього можна переходити до введення нового продукту, що також відбувається поступово.

Якщо Ви готуєте кашу для прикорму малюка власноруч, почніть з 5%-вої каші (5 гр крупи на 100 гр води). Через 7-10 днів переходьте на 10%-ву кашу (10 гр крупи на 100 гр води). Зазвичай, після 2-х тижнів дитина їсть повний об’єм порції каші, після чого можна знайомити малюка з новою крупою чи новим продуктом у прикормі.

Прикорм малюку пропонують виключно з ложечки, перевага віддається ранку. Після того, як крихітка з’їсть прикорм, варто догодувати її молоком мами чи сумішшю. Для діток на ШВ кількість суміші разом з прикормом за прийом їжі має складати приблизно 200 мл у розрахунку на 5-тиразовое годування.

Якщо Ваша дитина вже спробувала усі перші прикорми чи відчуває нестачу в залізі, можете вводити в її прикорм м’ясо з 6-ти місяців. Було доведено, що якщо кожен день діти будуть їсти дитячу промислову кашу, що містить залізо, та м’ясне пюре, вони можуть повністю задовольнити потреби в залізі та інших корисних речовинах. Перший м’ясний прикорм краще вводити з м’яса, яке дуже рідко викликає алергію: курки, індички чи кролика.

Приблизне добове меню для прикорму у 6 місяців

Дитину у 6 місяців варто продовжувати годувати грудним молоком, згідно принципів активного годування, за необхідності, і вночі. Кількість прийомів їжі у меню дитини у 6 місяців має становити не менше 5-ти на день, із них три основних і два додаткових. При цьому, прикорм у 6 місяців варто пропонувати малюкові 2 рази на день, протягом решти прийомів їжі дитина продовжує їсти материнське молоко.

Тож, давайте подивимося, як приблизно виглядатиме добовий асортимент страв для прикорму дитини у 6 місяців:

  1. 100-150 г пюре з кабачка, гарбуза чи картоплі, із додаванням ½ чайної ложки олії. Аби зробити пюре більш поживним, в нього можна додати до 30 г м’яса чи до 25 г м’якого сиру.

Або ж це може бути:

  1. 100-150 г каші, приготованої на молоці матері або суміші, з гречки чи рису із додаванням ½ чайної ложки вершкового масла.

Починати пропонувати прикорм у 6 місяців варто з малої кількості, поступово збільшуючи порцію. Перед тим як давати прикорм, трохи погодуйте малюка грудним молоком і догодуйте ним після того, як дитина поїла їжу для прикорму. Дозвольте дитині самостійно визначати обсяг прикорму, що з’їдається, у жодному разі не змушуйте її їсти силоміць.

Що використовувати у прикормі дитини: домашнє чи промислове дитяче харчування?

Можна готувати прикорм для крихітки вдома, а можна зупинитися на готових продуктах промислового приготування. Приготування прикорму у домашніх умовах займає багато часу, до того ж неможливо досягти абсолютно ідентичної текстури їжі для прикорму щоразу, та й бути впевненим у безпеці домашніх продуктів для прикорму, складно. Тому, перевагу для дитини слід віддавати продуктам прикорму промислового виготовлення. Таке дитяче харчування абсолютно безпечне для малюків, оскільки проходить перевірку якості на всіх етапах виробництва, та оптимально відповідає віковим особливостям дітей раннього віку.

Європейська торгова марка Milupa, яка вже майже 100 років підкорює серця малюків смачним та корисним дитячим харчуванням, створила широкий асортимент продуктів для прикорму діток. Овочеві пюре «Цвітна капуста», «Гарбуз» та «Броколі»; фруктові пюре «Яблуко», «Банан», «Груша «Вільямс»» та «Чорнослив», а також м’ясне пюре «Курча» та «Індичка» торгової марки Milupa, – допоможуть Вашому шестимісячному малюку гармонійно розвиватися та насолоджуватися різноманіттям їжі.

Широкий вибір каш Milupa для малюків з 6 місяців, як безмолочних, так і молочних, зокрема, рисова, кукурудзяно-рисова та гречана каші без глютену, а також вівсяна та манна каші з глютеновмісних круп та із додаванням різноманітних фруктів не залишать Вашу крихітку байдужою.

З 6-ти місяців під наглядом когось із дорослих можна давати малюкам спеціальне корисне та безпечне дитяче печиво, що стимулює у них розвиток жувальних та рухових навичок.

Різноманіття – основа правильного харчування малюка

Тож, до кінця 6-го місяця життя Ваша дитина, за 5-тиразового харчування, на додачу до молока мами чи сумішей, може повноцінно засвоювати наступні види прикорму:

  1. 150 г пюре з овочів;
  2. 150 г молочної чи безмолочної каші;
  3. 150 г кисломолочної суміші;
  4. 50-60 г пюре з фруктів;
  5. 5-30 г пюре з м’яса;
  6. 4 г вершкового масла та 3 г олії;
  7. 3 г печива.

Проте, необхідно враховувати, що кількість прикорму, що з’їдається, та час, коли Ви вводите його в меню малюка, завжди визначаються індивідуально.

Різноманіття харчування дитини вкрай необхідне, аби забезпечити її всім необхідним для повноцінного розвитку. Безумовно, щоб бути впевненим у тому, чи усе Ви робите правильно, вводячи прикорм малюку, варто своєчасно консультуватися з педіатром.

Вам може сподобатися: