К каталогу
Прикорм дитини з 9 місяцівPrikormPrikorm

Прикорм дитини з 9 місяців

Початок прикорму малюка, у більшості випадків, припадає на вік 6 місяців. Тому меню малюка на 9-му місяці життя вже досить різноманітне й складається з різноманітних продуктів харчування.

Норми ваги дитини в 9 місяців

Звісно, ріст та вага для кожного малюка індивідуальні, тому суворо визначених норм ваги для дитини у 9 місяців не існує. Проте, незважаючи на це, діти мають стабільно рости. І хоча у 9 місяців дитина вже не так активно набирає вагу, як у перший час після народження, її очікувані показники набору ваги залишаються достатньо високими і, в середньому, для 9-місячного малюка становлять 470-500 г за місяць. Безсумнівно, такий активний ріст вимагає великої кількості енергії, і щоб покривати ці потреби, меню дитини у 9 місяців має бути поживним та різноманітним.

Загальні правила вводу прикорму у 9 місяців

У прикормі дитини мають бути присутніми дитячі каші: гречана, рисова, вівсяна, манна, пшенична та кукурудзяна, в які можна додати 5 г вершкового масла. У цьому віці Ви можете урізноманітнити прикорм крихітки за допомогою мультизлакової каші з 2-3 круп, з якими дитина вже знайома у прикормі, із додаванням фруктів та овочів. Ви можете обрати для цієї мети яблуко, банан, грушу, сливи, чорнослив, а також броколі, моркву та різноманітні ягоди. Безумовно, це можливо, якщо у дитини немає алергії на компоненти прикорму.

Каші, які Ви даєте малюку, мають бути дитячими, адже каші для дорослих не годяться у прикорм дітям раннього віку. При цьому, каші промислового виробництва мають ряд переваг перед домашніми, оскільки абсолютно безпечні для дітей, містять речовини згідно їх вікових потреб і до того ж їх збагачено залізом.

Малюку можна пропонувати 2 3 компонентні пюре зі знайомих овочів: гарбуза, кабачка, цвітної капусти, броколі, моркви, та ін., додаючи до них 1 чайну ложечку олії. До того ж, якщо дитина не страждає на харчову алергію, можна вводити їй у прикорм буряк. Також можна пропонувати дитині супи зі звичних та вже улюблених продуктів.

Важливою частиною дитячого харчування в цей час є вода. До того ж, дитині можна давати різноманітні фруктові пюре, змішуючи знайомі малюку фрукти у смачні багатокомпонентні пюре.

У меню прикорму з 9-ти місяців може бути присутнім спеціальне дитяче пшеничне печиво та хлібці, які малюк буде їсти самостійно, тримаючи його у своїх ручках, але під наглядом дорослих, покращуючи жувальні навички та дрібну моторику.

М’ясо та риба у меню дитини у 9 місяців

Якщо овочі та каші ввели у прикорм дитині з 6-ти місяців, м’ясо у прикорм, має сенс вводити у 8 місяців. Дев’ятимісячна дитина їстиме вже приблизно 40 грамів дитячого м’ясного пюре з нежирного та низькоалергенного м’яса курки, індички чи кролика. Крім того, якщо малюк добре засвоює білки коров’ячого молока, можна спробувати давати дитині телятину чи яловичину. М’ясне пюре є високобілковою стравою, тому його краще комбінувати з овочевим пюре, вже знайомим дитині. Так, малюк буде краще засвоювати залізо.

Малюк вже достатньо дорослий, аби спробувати рибне пюре з нежирних сортів риби: річкового окуня, минтая, хека, пікші, судака чи сайди. Для початку запропонуйте йому ½ чайної ложечки рибного прикорму, та якщо дитина почуває себе добре, поступово збільшуйте об’єм, який з’їдає малюк за прийом їжі, до норми у 40-50 г. Рибу, як і м’ясо, варто давати дитині до обіду, так вона буде легше засвоювати білкову їжу. Рибне пюре зазвичай вводять замість м’ясного 1-2 рази на тиждень. Втім, деякі педіатри не рекомендують давати дітям у прикорм рибу до року, підкреслюючи, що це високоалергенний продукт.

Молочні продукти у раціоні дев’ятимісячних малюків

У прикорм дітям з 9 місяців двічі на тиждень можна давати сир. Як і у випадку з іншими продуктами, починайте з невеликої кількості у ½ чайної ложечки. Добовий об’єм споживання сиру в цьому віці складає 40-50 грамів, тому поступово збільшуйте кількість сиру, який з’їдає дитина, до цієї норми. Сир можна комбінувати з овочевим чи фруктовим пюре, аби зробити прикорм ще поживнішим.

Крім того, рекомендується давати дитині кисломолочні дитячі суміші, проте звичайний кефір чи йогурт з крамниці у прикорм дитині не годяться. В той же час, незбиране коров’яче молоко не рекомендується вводити у меню малюка до 9 місяців, а краще за все до року.

Аби урізноманітнити смак звичних страв для крихітки, можете додавати до них 5 г (1 чайну ложку) вершкового масла та 5 г олії, а також можна запропонувати дитині ½ жовтка 2-3 рази на тиждень.

Раціон харчування дитини у 9 місяців

Малюку варто продовжувати пропонувати грудне молоко, за необхідності, і вночі, згідно принципів активного годування. У 9-місячного малюка має бути не менше 5-ти прийомів їжі на день, з них три основних та два додаткових.

Страви прикорму у меню дитини у 9 місяців варто пропонувати 4 рази на день, не забуваючи записувати інформацію про них у таблиці введення прикорму. При цьому, кількість прикорму, яку малюк з’їдає за прийом їжі, може відрізнятися протягом дня.

Тож, приблизне добове меню страв прикорму може складатися з:

  1. 180-200 г каші, наприклад, з вівса чи кукурудзи, приготованої на грудному молоці або молочній суміші. У кашу можна додати 1 чайну ложку вершкового масла;
  2. 180-190 г пюре з картоплі та овочів. В пюре можна додати 1 чайну ложку олії і до 50 г м’яса. Два рази на тиждень м’ясо у меню дитини у 9 місяців може бути замінено на рибу. Також можна давати додатково ½ жовтку та хліб;
  3. 100 г йогурту чи 40 г м’якого сиру. Разом із йогуртом чи іншим кисломолочним продуктом можете запропонувати дитині печиво;
  4. до 100 г фруктів у вигляді пюре чи шматочками, аби малюк їх жував.

Продукти прикорму для дитини: готувати чи купувати?

Серед батьків існує думка, що найкориснішими продуктами для прикорму малюка є ті, які приготували своїми руками. Втім, це не зовсім так. На жаль, у сучасному світі неможливо бути повністю впевненим у якості та безпеці продуктів з яких Ви готуєте прикорм. До того ж, він щоразу буде відрізнятися за складом та консистенцією, та й відбирає ретельне приготування їжі для дитини значну кількість часу та сил.

З іншого боку, продукти для приготування промислового дитячого харчування ретельно відбираються та проходять перевірку на всіх етапах виробництва, що дозволяє гарантувати їх високу якість та абсолютну безпеку для дитини. Оптимізований склад такого дитячого харчування містить саме ті речовини, які необхідні малюкам для повноцінного розвитку в цьому віці, зокрема залізо.

Європейська торгова марка Milupa вже майже ціле століття підкорює серця малюків та їхніх мам смачним та корисним дитячим харчуванням для кожного етапу введення прикорму. Широкий асортимент продукції Milupa поєднав у собі різноманітні овочеві пюре, моно- та багатокомпонентні фруктові пюре у баночках, а також смачні пюре у паучах – форматі, зручному для перекусів під час прогулянок та ігор з дитиною на свіжому повітрі.

Багатий вибір дитячих каш Milupa містить продукти на будь-який смак: молочні та безмолочні, з глютеном та без нього, а також різноманітні поєднання каш з фруктами та мультизлакових каш для Вашої крихітки у 9 місяців. В асортименті Milupa є також пюре для прикорму малюків м’ясом: дитяче м’ясне пюре «Курча» та «Індичка», а також спеціальне дитяче печиво та хлібці Milupa для смачного та корисного доповнення до прийомів їжі чи перекусу між ними.

Скільки прикорму їсть малюк у 9 місяців?

Наприкінці 9-го місяця життя, Ваша дитина має отримувати 5 прийомів їжі, два з яких все ще припадають на грудне молоко та дитячу молочну суміш (для дітей на ШВ). У прикорм дев’ятимісячної дитини можуть входити:

  1. 180-200 г спеціальної кисломолочної суміші;
  2. 180-190 г овочевого пюре;
  3. 180-200 г дитячої каші;
  4. 90-100 г фруктового пюре;
  5. 50 г м’ясного пюре;
  6. 30-40 г сиру 2-3 рази на тиждень;
  7. до 5 г вершкового масла та олії;
  8. 40-50 г риби 1-2 рази на тиждень;
  9. ½ жовтка 2 рази на тиждень;
  10. 5-10 г печива та 5-10 г пшеничного хліба.

Звісно, прикорм кожного малюка завжди є питанням сугубо індивідуальним та залежить від багатьох показників. Тому, аби впевнитися у тому, що Ваша дитина отримує прикорм правильно та своєчасно, краще консультуватися з Вашим педіатром, адже від харчування дитини раннього віку великою мірою залежить її майбутнє здоров’я.

Вам може сподобатися: