Прикорм дитини з 10 місяців
-
Якщо вашій крихітці виповнилося 10 місяців, вона, скоріше за все, вже познайомилася з більшістю видів прикорму, адже для того, аби активно рости їй потрібна величезна кількість різноманітних речовин, більшість з яких можна отримати лише з повноцінного раціону. Адже виключно грудне молоко підтримує нормальний ріст малюка лише у перші півроку.
Спершу дитина знайомиться з пюре з овочів та фруктів, потім із різноманітними молочними та безмолочними кашами, а після цього підростає достатньо, аби успішно засвоювати м’ясні пюре у раціоні. Зараз ваш малюк є достатньо дорослим для того, аби знайомитися з різноманітними смаковими поєднаннями вже відомих йому продуктів.
Білки у меню десятимісячної дитини
-
Не слід забувати, що знайомство з прикормом не означає необхідності припинити давати дитині материнське молоко. Навпаки, прикорм – це введення крихітці у раціон різноманітних продуктів, на додачу до молока мами чи суміші, що підходить крихітці за віком, які мають залишатися невід’ємною частиною її харчування хоча б до 12 місяців, а краще за все, до 2-х років.
З 5-ти прийомів їжі, які їсть 10-месячный дитина, два припадають саме на грудне молоко та лише інші 3 на прикорм.
У м’ясі є багато білка, тому його раціонально комбінувати з пюре зі знайомих овочів. Так, ваша дитина отримає від прикорму більше користі, бо вітамін С, що міститься у овочах, допоможе їй краще засвоювати залізо, а рослинні волокна сприятимуть нормальному травленню.
В цьому віці нормально, якщо малюк їсть приблизно 40-50 г пюре з м’яса курки, індички чи кролика. До того ж, якщо у крихітки не спостерігається алергії на білок коров’ячого молока, можна вводити страви з телятини чи яловичини, а після цього і пюре з поєднання різноманітних видів м’яса.
Коли у малюка з’являються зуби, приблизно до 9-10 місяців, протерті пюреподібні страви в його раціоні поступово замінюються більш твердою їжею, яку він би самостійно жував. Часто, це можуть бути парові котлетки та фрикадельки. Овочі та фрукти після появи у малюка зубів також можна давати у вигляді невеликих шматочків, які дитина брала б до рук та жувала сама.
З 8-10 місяців малят можна знайомити з рибним пюре. Проте необхідно уважно слідкувати за самопочуттям крихітки, адже риба – це досить алергенний, хоч і корисний, продукт, та, як і у випадку з іншими видами прикорму, вводити його варто поступово. Повна порція для малюків у цей час складає 40-50 г.
10-місячній дитині обирати треба нежирну рибу: річкового окуня, минтая, хека, пікшу, судака чи сайду. Давати рибу малюку, як і м’ясо, варто у першій половині дня, так його організму легше засвоювати високобілкові продукти. Риба, зазвичай, дається замість м’ясного прикорму 1-2 рази на тиждень.
Чим не можна годувати дитину у 10 місяців
-
Хоча малюк у 10-місячному віці вже достатньо зміцнів та може споживати цілу гаму різних продуктів харчування у вигляді прикорму, все ж варто пам’ятати, що певні продукти пропонувати йому ще рано.
У меню дитини у 10 місяців можна вводити жовток, як додаткове джерело заліза, але яєчний білок не можна давати дитині до року, адже він здатен викликати алергію.
Меню дитини у 10 місяців не має містити кави, а також чорного, зеленого чи трав’яного чаїв, адже вони негативно впливають на здатність крихітки засвоювати залізо. Крім того, якщо ви почали знайомити дитину з молочними продуктами у прикормі, пам’ятайте, що дітям до 2-х років не можна вводити молоко та молочні продукти зі зниженою кількістю жиру або знежирені.
Більше того, якщо при введенні якогось продукту у дитини проявилася алергічна реакція на прикорм, цей компонент харчування також не можна давати малюку і варто виключити з його меню.
До того ж не забувайте, що під час приготування їжі для прикорму у меню дитини у 10 місяців не рекомендується використовувати сіль та спеції, хоча б до 2-річного віку. Також, хоча б до 2-х років не рекомендується давати в їжу дітям копчені продукти, ковбаси та сосиски через надмірний вміст у них жирів та солі.
М’який сир, молоко та хліб у меню дитини 10 місяців
-
У прикормі малюка у 10 місяців може двічі на тиждень бути м’який сир. Якщо ви лише починаєте його введення, дайте спробувати ½ чайної ложки, а потім з часом збільшуйте об’єм страви, яку з’їдає малюк, до 40-50 г.
Оскільки овочі та фрукти містять мало білків, потрібних дітям у 10 місяців для росту, варто збагачувати пюре з овочів та фруктів для дитини, додаючи до них сир чи м’ясо. До того ж, урізноманітнити звичний смак страв для прикорму допоможе 5-10 г вершкового масла та 5-10 г олії, а 2-3 рази на тиждень можна пропонувати малюкам з’їсти ½ жовтка.
Малюкам у 10 місяців радять введення кисломолочних дитячих сумішей, втім, варто утриматися від введення в їхнє меню звичайного кефіру чи йогуртів. З 9 місяців у раціоні дітей може бути присутнім незбиране коров’яче молоко нормальної жирності, проте краще зачекати з його введенням хоча б до року.
Варто пам’ятати про воду, як невід’ємну частину повноцінного харчування дитини у 10 місяців, – можна давати як очищену, так і дитячу воду. Крім того, смачним та корисним доповненням до звичного меню для дитини у 10 місяців стане білий хліб, а також дитяче печиво та дитячі хлібці.
Режим та раціон харчування дитини у 10 місяців
-
Харчування дитини у 10 місяців має продовжуватися, засновуючись на принципах активного годування. Малюку варто, як і раніше, вільно давати грудне молоко як вдень, так і вночі. Кількість прийомів їжі на день у меню дитини у 10 місяців має складати не менше 5-ти: три основних і два додаткових.
Страви прикорму у меню дитині у 10 місяців варто пропонувати 4 рази на день. При цьому, кількість прикорму, яку малюк з’їдає протягом дня, може не завжди бути однаковою, у цьому немає нічого страшного.
Тож, після того, як ми дізналися, що може бути у меню дитини у 10 місяців, давайте подивимося на приблизне добове меню страв прикорму:
- 180-200 г вівсяної або кукурудзяної каші, приготованої на молоці матері чи суміші, з додаванням 1 чайної ложки вершкового масла;
- 180-200 г картопляно-овочевого пюре з додаванням 1 чайної ложки олії та 50 г м’яса. Два рази на тиждень м’ясо у меню дитини у 10 місяців може бути замінено на рибу. Також дитині можна дати ½ яєчного жовтка та 10 г хліба;
- 100 г йогурту з печивом або 50 г м’якого сиру;
- 100 г фруктів у вигляді пюре або шматочками.
Готуємо прикорм вдома чи купляємо – обираємо харчування для дитини
-
Багато хто вважає, що прикорм, що приготований власноруч – найкорисніший для дитини, проте це не так. Складно бути абсолютно впевненим у якості та користі продуктів, з яких ви готуєте прикорм вдома, текстура такого прикорму щоразу є різною, та й забирає процес приготування багато часу та сил.
Під час виробництва промислового дитячого харчування усі компоненти уважно відбираються та перевіряються, аби гарантувати якість такого харчування та його безпеку для дітей, а склад дитячих заводських продуктів оптимізується, щоб повністю відповідати потребам малюків раннього віку у вітамінах та мінералах для росту.
Європейська торгова марка Milupa не одне десятиріччя піклується про смачне та корисне харчування своїх маленьких споживачів, і тому створила лінійку дитячого харчування для введення прикорму. Дитяче харчування Milupa представлено різними моно- та багатокомпонентними пюре з овочів та фруктів у баночках, а також у паучах – форматі, зручному під час прогулянок на свіжому повітрі.
Серед асортименту дитячих каш Milupa ви легко оберете ту, що підійде саме вашій десятимісячній дитині: молочні чи безмолочні, безглютенові, з різноманітними фруктами, а також безліч різних мультизлакових каш. Для прикорму малюків м’ясом, незамінними вам стануть дитячі м’ясні пюре Milupa «Курча» та «Індичка». До того ж, спеціальне дитяче печиво та хлібці Milupa приємно урізноманітнять прийоми їжі малюка або стануть корисним перекусом між ними.
Приблизне меню для 10-місячної дитини
-
До кінця 10-го місяця життя меню Вашого малюка стає достатньо різноманітним та, окрім незмінного молока мами чи суміші, включає у себе такі категорії продуктів:
- 180-200 г спеціальної кисломолочної суміші
- 180-200 г пюре з овочів
- 180-200 г дитячої каші
- 90-100 г пюре з фруктів
- 50 г пюре з м’яса
- 40-50 г сиру 2-3 рази на тиждень
- 40-50 г риби 1-2 рази на тиждень
- 5-10 г вершкового масла та 5-10 г олії
- ½ жовтка 2 рази на тиждень
- 10 г печива, хлібців чи білого хліба
Звісно, те, як себе почуває крихітка та коли вона стала їсти прикорм, має значення під час введення в її раціон тих чи інших продуктів. Тому, перш ніж знайомити 10-місячного малюка з новим продуктом у їжі, краще проконсультуватися з Вашим педіатром.