К каталогу
Прикорм дитини кашоюPrikormPrikorm

Прикорм дитини кашою

Каші у раціоні малят від народження і до року

Грудне молоко дарує дитині речовини для розвитку від моменту народження і приблизно до півроку. Після цього виникає необхідність вводити малюку прикорм, адже виключно грудного вигодовування стає замало.

Каші – один з перших прикормів, про які малюк дізнається в своєму житті. У випадку необхідності, наприклад, якщо крихітка мало важить чи схильна до анемії, їх можна пропонувати їй наприкінці 4‑го чи на 5-6 місяці життя.

З якою каші почати перший прикорм

В якості першого прикорму варто обирати каші з 1 виду круп без глютену. Це може бути прикорм гречаною, рисовою чи кукурудзяною кашою. Здебільшого, для першого прикорму малюка обирають монокомпонентну кашу з рису чи гречки.

У рисі міститься мало білків. До того ж рисовий крохмаль добре перетравлюється та засвоюється в організмі дітей і допомагає їм нормалізувати випорожнення. У рисі є калій, магній, кальцій та фосфор, а також багато вітамінів. При цьому, рис не варто давати дітям з надмірною вагою чи сильними закрепами.

В свою чергу, гречка – багате джерело заліза та клітковини, насичене білками та іншими речовинами, які потрібні дітям раннього віку, особливо на другому півріччі життя.

Глютеновмісні крупи – пшеницю, жито, ячмінь – краще використовувати у прикормі пізніше. І хоча, згідно останніх рекомендацій, не має великого значення, коли давати малюку глютеновмісні каші, втім, у їжі крихітки їх має бути небагато.

Важливо розуміти, що звичайні каші не підходять для використання в якості прикорму. Коли ми говоримо про прикорм гречаною, рисовою, кукурудзяною чи будь-якою іншою кашою, мається на увазі спеціально приготована дитяча каша. Її можна готувати вдома самостійно чи придбати вже готову дитячу кашу промислового виробництва. Проте, у жодному разі не використовуйте для прикорму дитини каші для дорослих.

Перша каша у прикормі вашого малюка має бути однорідної текстури без грудочок, аби дитина не відчувала труднощів з ковтанням такої їжі, після того як звикла пити материнське молоко чи суміш.

На початку введення прикорму малюки не завжди добре сприймають каші з першого разу. У цьому немає нічого страшного, не варто засмучуватися з цього приводу. Якщо дитині не сподобався прикорм – не змушуйте її їсти та будьте терплячими. Інколи необхідно запропонувати кашу кілька разів протягом кількох днів, аби малюк почав звикати до нового смаку. Втім, важливо пам’ятати, що лише з різноманітного меню діти можуть отримати достатньо поживних речовин для нормального росту, і каші з різноманітних видів злаків – невід’ємна частина такого меню.

Як почати прикорм кашою

Каші у прикорм вводять так само, як і пюре з овочів. Для початку готують 5%-ву (5 г крупи на 100 г води) безмолочну кашу. Малюку пропонують на пробу 1 чайну ложечку, надалі протягом 7-10-ти днів, поступово подвоюючи порцію, збільшують до 150 г.

Тож, як же приблизно виглядає схема знайомства дитини з кашою у прикормі:

Термін введення Обсяг прикорму кашою у грамах Обсяг прикорму кашою у чайних ложечках
Перший день 5 1
Другий день 10 2
Третій день 15 3
Четвертий день 20 4
П’ятий день 50 10
Шостий день 100 20
Сьомий день 150 30

Якщо крихітка їсть кашу із задоволенням та відсутні ознаки алергії, після того, як вона звикла їсти 5%-ву кашу, поступово можна переходити на густу 10%-ву кашу з тієї ж крупи. Введення відбувається аналогічно.

Через 2 тижні крихітка повною мірою звикає їсти кашу з одного злаку, тому ви можете переходити до наступного продукту прикорму.

Як вводити кашу у прикорм дитині

Давати прикорм кашою крихітці завжди необхідно з ложки. Спочатку трохи погодуйте її звичним грудним молоком чи сумішшю (для діток на ШВ), після чого запропонуйте спробувати перший прикорм кашою, набравши певну кількість у чайну ложку. Коли малюк закінчив їсти прикорм з каші, треба догодувати його грудним молоком чи сумішшю. В останньому випадку, загальний об’єм суміші та прикорму має бути приблизно 200 мл за прийом за 5-разового годування. Каші для прикорму маленької дитини зазвичай роблять на воді, проте можна використовувати з цією метою молоко мами чи суміш. Крихітка росте та, відповідно, росте і кількість каші, яку вона їсть. До 12 місяців порція каші для крихітки складатиме вже приблизно 200 г.

Вік (місяців) К-сть (г)
6 50-100
7 150
8 170
9 180
10-12 200

Каші у прикорм можна комбінувати з овочами чи фруктами. Так ви отримаєте практично  невичерпні можливості для нових поєднань смаку, зможете зробити щоденний раціон крихітки різноманітним, збагатити  вітамінами та мінералами, а також розвивати її смакові відчуття.

Крім того, у прикорм кашою для крихітки можна додавати чайну ложку олії чи вершкового масла, а також, для діток після 7 місяців, трохи яєчного жовтка, як додаткового джерела заліза. При цьому, яєчний білок у прикормі дітей до року використовувати не рекомендується.

Також для приготування прикорму кашою не варто використовувати незбиране коров’яче молоко. Загалом, вводити немодифіковане коров’яче чи будь-яке інше молоко у раціон крихітки рекомендують не раніше 9 місяців, а краще після року.

Який прикорм обрати для малюка: домашні чи комерційні каші?

Ви можете готувати каші для дитини вдома, проте будьте готові до того, що це завжди забирає багато сил та часу. До того ж, неможливо бути абсолютно впевненими у користі та якості продуктів, які ви використовуєте, та й склад і текстура готового продукту, на жаль, будуть щоразу відрізнятися.

Тому у сучасному світі безпечнішими є заводські продукти прикорму. Під час виготовлення такого дитячого харчування всі інгредієнти проходять ретельний відбір та перевірку на всіх етапах виготовлення, що дозволяє гарантувати їх користь та якість для дітей раннього віку. До того ж склад промислових продуктів для прикорму оптимізовано під потреби малюків та містить додаткове залізо.

Європейська торгова марка Milupa, яка вже багато десятирічь продовжує дарувати малюкам у 60-ти країнах світу гармонію смаку та користі, попіклувалася про те, аби дітки отримували лише натуральне та якісне харчування на кожному етапі введення прикорму. Серед дитячих каш Milupa ви можете легко обрати ту, яка підійде саме вашому малюку. Безмолочна чи молочна рисова та гречана каші стануть вам надійним помічником під час вибору прикорму для малюків з 6-х місяців. У наступні місяці малюка можна знайомити вже з більш різноманітними кашами, наприклад, манною, вівсяною, а також з кашами із додаванням фруктів.

Починаючи з 7-ми місяців, по мірі того, як малюк знайомиться зі все більшою кількістю продуктів у прикормі, його раціон можна урізноманітнити за допомогою різних мультизлакових каш. А з появою у дитини зубів, каші однорідної текстури поступово мають змінювати продукти, які малюк міг би жувати. Для таких дітей ви можете обрати мультизлакові каші з різноманітними добавками. Зверніть увагу, що для приготування безмолочних каш береться вода, молоко мами або суміш, а для молочних каш – вода.

Не забувайте, що прикорм потрібний, аби ваш малюк міг отримати усі необхідні йому для росту речовини. Різноманіття продуктів харчування у раціоні вашої дитини допоможе їй не лише гармонійно рости, а й звикнути до різних смаків та їх поєднань у їжі та, з часом, підготувати свій організм до переходу на дорослу їжу.

Вам може сподобатися: