К каталогу
Прикорм дитини м’ясомPrikormPrikorm

Прикорм дитини м’ясом

М’ясо частіше за все є третім видом прикорму після каш та овочів. У м’ясі є білки, амінокислоти, вітаміни, а також калій, кальцій, цинк, фосфор та гемове залізо, необхідні для нормального розвитку дитини раннього віку.

Гемове залізо, яке зустрічається у продуктах тваринного походження, засвоюється організмом набагато легше, аніж негемове залізо, що зустрічається у рослинних продуктах. Втім, певні продукти у меню дитини здатні впливати на ступінь засвоєння заліза, тому необхідно уважно слідкувати за тим, яку їжу Ви даєте малюку у прикормі, та з чим її комбінуєте. Фрукти та овочі, багаті вітаміном С, підвищують цю здатність організму, тоді як незбиране молоко, будь-які види чаю та кави – погіршують її.

Коли вводити прикорм м’ясом дитині

М’ясо доцільно вводити дитині у прикорм в 6-8 місяців. Термін введення залежить від того, коли Ви почали прикорм та як себе почуває малюк. Дітям з ризиком розвитку анемії, рекомендують вводити м’ясо у раціон раніше – у 5-6 місяців.

Нехай дитина спробує ¼ чайної ложки, якщо все добре, на другий день – ½ чайної ложки і так подвоюйте у подальшому до повної порції:

Вік (місяців) К-сть (г)
6 5-30
7 30
8 50
9 50
10-12 50-60

Оскільки м’ясо – високобілковий продукт, малюкам може бути складно перетравлювати його, якщо давати м’ясне пюре на ніч. Тому таку їжу рекомендують пропонувати у першій половині дня, не пізніше обіднього годування. Як і у випадку з іншими видами прикорму, даючи дитині новий продукт, уважно слідкуйте за поведінкою крихітки. Якщо увидите алергію, варто прибрати даний продукт з прикорму та замінити його на інший.

Смак м’яса спочатку може бути незвичним для малюка. Якщо це трапилося, не засмучуйтеся. У жодному разі, не слід змушувати дитину їсти прикорм. Краще запропонуйте крихітці інший продукт на заміну, а той, що не сподобався, запропонуйте ще раз, через деякий час або в інший день. До 12 місяців діти можуть їсти у прикормі три види пюре з м’яса.

Яке м’ясо вводити у вигляді першого прикорму

Перший м’ясний прикорм малюку краще давати з індички, курки чи кролика. Крім того, якщо у Вашої дитини немає алергії на білок коров’ячого молока, можна використовувати у прикормі нежирну телятину.

Гусятину, свинину, м’ясо качки та інших водоплавних птахів не варто обирати для прикорму. Проте Ви можете успішно використовувати такі нежирні сорти, як ягнятина, індичка, конина чи пісна свинина.

Не забувайте, що прикорм, який Ви даєте малюку, завжди має бути свіжоприготованим, кімнатної температури. До того ж, для дітей, які ще не досягли 2-х років, не рекомендується використовувати у прикормі сіль, спеції, копченості, сосиски чи ковбасу.

М’ясо, як їжу, яка містить багато корисних білків, можна комбінувати у прикормі з овочевими пюре, з якими дитина знайома у прикормі. Тож, Ваша дитина зможе знайомитися із різноманітними смаковими поєднаннями продуктів та краще засвоювати залізо, а його їжа стане набагато поживнішою.

Коли у дитини з’являться зуби, протерту сметаноподібну їжу поступово варто замінити прикормом більш щільної текстури. У випадку м’ясного прикорму – це парові котлетки та фрикадельки, які малюк вже здатен жувати.

М’ясне пюре промислового приготування у прикормі

Більшість дитячих лікарів радять робити на користь пюре з баночок для прикорму малюка м’ясом, оскільки такі пюре мають ряд переваг перед домашніми продуктами прикорму.

Це продукт з гарантованим контролем якості інгредієнтів на всіх етапах виробництва, що дозволяє гарантувати користь та безпеку такого харчування для дітей. До того ж, промислове дитяче харчування додатково збагачується необхідними дітям речовинами, вітамінами та мінералами.

Європейська торгова марка Milupa, яка вже майже 100 років виготовляє смачне та корисне дитяче харчування у 60 країнах світу, створила дитяче м’ясне пюре «Курча» та «Індичка» спеціально для дітей з 6-ти місяців.

Дитяче м’ясне пюре Milupa виготовляється з натуральних інгредієнтів, не містить ГМО, солі, спецій, барвників та консервантів і до того ж додатково збагачується залізом, що має особливе значення для дітей після 6 місяців. Завдяки спеціальній технології приготування у дитячому пюре Milupa зберігається смак та користь натурального м’яса, а однорідна текстура та вологість допоможе малюкам ковтати м’ясне пюре Milupa без зусиль та їсти його із задоволенням.

М’ясо необхідне малюкам, оскільки містить багато білків та заліза. Не забувайте, що лише отримуючи різноманітний прикорм з усіх основних груп продуктів, Ваша дитина зможе отримати достатньо корисних речовин, аби гармонійно рости, та зміцнить здоров’я на роки. Звісно, кожна дитина індивідуальна, тому строки введення того чи іншого прикорму, як і його кількість, для різних малят можуть суттєво відрізнятися, тому краще своєчасно консультуватися з педіатром з усіх питань, що виникають.

Вам може сподобатися: