Коли треба замислитися над прикормом овочами
-
У перші 6 місяців немає необхідності розширювати меню малюка за допомогою якихось продуктів харчування, адже молоко мами дає йому все необхідне для розвитку. Втім, у деяких випадках, за призначенням педіатра, перший прикорм дитина може потребувати раніше, та не раніше 4 місяців.
З 6-ти місяців можна знайомити дитину з овочами. Оскільки до цього малюк їв лише рідку їжу, овочі для прикорму даються у вигляді пюре однорідної текстури. Безумовно, час, коли ви пропонуєте перший прикорм крихітці, може відрізнятися, проте у 5-6 місяців педіатри радять ввести у меню дитини прикорм з овочів.
Не секрет, що овочі дуже корисні. Вони містять пектини, які виводять з організму крихітки токсини, безліч вітамінів та мінералів, та є важливими для кислотно-лужного балансу.
Овочі у прикормі дитини першого року життя
-
Зазвичай, у якості першого прикорму дитини обирають однокомпонентне пюре з негострих на смак овочів. Гарним вибором стануть для вас цвітна капуста, кабачок, броколі та гарбуз.
-
Цвітна капуста
У цвітній капусті багато клітковини, білка, вітамінів А, К, D, токоферолу та метіоніну, вітамінів групи В, а також мінералів, зокрема, кальцію та заліза – життєво важливого для дітей раннього віку.
-
Гарбуз
Гарбуз – ще один смачний та корисний овоч для першого прикорму для немовляти. У ньому міститься велика кількість білків, клітковини, вітамінів С, Е, К, а також заліза, калію, магнію та мікроелементів, важливих для міцного імунітету та нервової системи. У гарбузі у 5 разів більше каротину, аніж у моркві. Нехай вас не тривожить її яскравий колір – цей овоч не залишить малюка байдужим.
-
Броколі
У броколі є багато білка, клітковини, вітамінів, зокрема, холіну та метіоніну, кальцію, заліза та різноманітних мікроелементів. Кальцій та магній у броколі допоможуть малюку збалансувати роботу нервової системи – дитина стане спокійнішою та менше капризуватиме.
-
Кабачок
Кабачок багатий вітамінами С, В1, В2, фолієвою кислотою, калієм, магнієм, фосфором, кальцієм, а також залізом та міддю, необхідними для формування нервової тканини, нормального обміну речовин та синтезу гемоглобіну.
Що робити, якщо дитині не подобаються овочі для прикорму
-
Хоча овочеві пюре у прикормі мають специфічний овочевий запах, діти будуть їсти їх із задоволенням. Якщо ж дитині з першого разу не сподобалися якісь овочі у прикормі, який ви їй запропонували, не засмучуйтеся. Інколи для того, аби звикнути їсти щось нове, малюку просто потрібен час. Не треба змушувати крихітку їсти, втім, і одразу відмовлятися від корисного овочевого пюре у прикормі одразу не варто.
Проявіть терпіння та пропонуйте овочевий прикорм, що не сподобався, в інший день, раз за разом, допоки малюк не почне його їсти. Важливо пам’ятати, що якщо дитина не їстиме овочі, її раціон не буде достатньо повноцінним, аби забезпечувати організм, що росте, достатньою кількістю вітамінів, мінералів, а також харчових волокон, які містяться у прикормі овочами. З плином часу, що більше видів овочів для прикорму почне їсти дитина, то швидше вона звикатиме до нових продуктів у власному меню.
З чого починати овочевий прикорм дитини
-
Вводити овочі у прикорм маленькій дитині варто поступово. Кожен новий прикорм з овочів варто давати у вигляді ½ чайної ложки монокомпонентного пюре. Оберіть день, коли малюк у гарному настрої, краще у першій половині дня, та запропонуйте спробувати овочі у перший прикорм. Варто уважно слідкувати за реакцією дитини на продукт та, у випадку появи алергії, необхідно негайно прибрати даний продукт з її раціону.
Термін введення Обсяг прикорму кашою у грамах Обсяг прикорму кашою у чайних ложечках Перший день 2,5 ½ Другий день 5 1 Третій день 10 2 Четвертий день 20 4 П’ятий день 50 10 Шостий день 80 16 Сьомий день 100 20 Якщо малюку сподобалося овочеве пюре в прикорм, на наступний день подвоюйте його кількість, та робіть так щодня, допоки дитина не стане їсти 50-100 г за прийом. Дитина 1 року може їсти до 200 г пюре.
Вік (місяці) К-сть (г) 6 50-100 7 150 8 170 9 180 10-12 200 -
Наступний продукт можна вводити у прикорм не раніше, аніж через 4-5 днів після попереднього. Крім того, після того, як дитині ввели у прикорм різноманітні групи продуктів: пюре з фруктів та овочів, каші та пюре з м’яса, можна урізноманітнити її щоденне меню за допомогою соків, наприклад, смачного та корисного морквяного.
В овочеве пюре для малюка можна додавати трохи грудного молока чи суміші (для малюків на ШВ), аби зробити його ще поживнішим та смачнішим. А до кінця першого року життя, коли у дітей з’являються зуби, овочі у прикорм дитині можна буде давати не лише у вигляді пюре, а й невеликими шматочками, які зручно жувати.
Яке овочеве пюре використовувати у прикормі: домашнє чи промислове?
-
Багато хто думає, що найкориснішим та найнатуральнішим для дитини є прикорм, який приготували своїми руками. Проте, у сучасному світі, це не зовсім так. На жаль, Ви не можете бути абсолютно впевнені у користі тих продуктів, з яких готуєте вдома, як не можете виміряти вміст у них шкідливих речовин, антибіотиків та нітратів. Приготування прикорму забирає багато сил та часу, яких завжди не вистачає сучасним мамам, та й консистенція такої їжі щоразу буде відрізнятися.
З іншого боку, для приготування заводського дитячого харчування для прикорму дитини беруться лише натуральні компоненти, що відповідають суворим гігієнічним нормам, тому такі продукти абсолютно безпечні для дітей. Крім того, склад заводського дитячого харчування доповнюється корисними речовинами згідно потреб дитини, зокрема і життєво важливим для дітей раннього віку залізом.
Європейська торгова марка Milupa, яка завоювала серця малюків у 60-ти країнах світу за допомогою смачних та корисних продуктів дитячого харчування, створила лінійку овочевих пюре для прикорму Вашої крихітки. Дитяче овочеве пюре Milupa з приємною однорідною консистенцією та ніжним смаком безперечно сподобаються малюку та подарують йому вітаміни та мінерали для росту.
Користуватися овочевими пюре в баночках дуже просто:
-
- Треба відкрити баночку – при цьому обов’язково має бути характерний звук
- Підігріти до 37°С
- Добре перемішати
- Пюре для прикорму дитини готове!
-