Що може бути у раціоні 8-місячного немовляти
-
Зазвичай, необхідність вводити прикорм у раціон дитини виникає приблизно у 6 місяців. До 8-ми місяців їжа, яку їсть ваш малюк, достатньо різноманітна. Ваш малюк вже знайомий з кашами, овочевим і фруктовим пюре та сирком і, можливо, вже познайомився з м’ясом. Зазвичай, з 5-ти прийомів їжі дитини у 8 місяців, 3 становить прикорм.
Що можна в прикорм в 8 місяців
-
У другому півріччі життя дитину можна знайомити з крупами, що містять глютен, тобто пропонувати не лише рисову, гречану та кукурудзяну кашу, а й вівсяну, а також пшеничну, в які можна додати трохи масла чи олії.
У кашу для дитини можна додавати різноманітні фрукти та овочі, наприклад, яблуко, банан, грушу, сливи, чорнослив, абрикос та курагу, а також броколі, моркву, ягоди за умови, що у малюка немає алергії на ці продукти, і він вже пробував їх у вигляді однокомпонентного прикорму. До того ж, дитина у 8 місяців може їсти мультизлакові каші, зокрема мультизлакові з дитячим печивом, мелісою чи фруктами. Існує великий вибір каш промислового виробництва, додатково збагачених вітамінами та мінералами, потрібними дітям раннього віку.
Продовжуйте давати малюку у прикорм овочі: гарбуз, кабачок, цвітну капусту, броколі, моркву, тощо. Якщо малюк не страждає на алергію, можна спробувати запропонувати дитині з 8 місяців буряк. Можна давати дитині дво- та трикомпонентні овочеві пюре та супи, якщо малюк вже їв у прикормі кожен з компонентів окремо та алергії на них не виникало.
Не слід забувати, що важливою частиною дитячого харчування вже після початку введення прикорму є вода, – очищена або спеціальна вода для дітей.
До того ж, урізноманітнити прикорм малюка з 8-ми місяців допоможе дитяче пшеничне печиво чи хлібці, які він буде їсти самостійно, розвиваючи моторику рук та жувальні навички.
М’ясо вже може бути частиною меню малюка у 8 місяців. Було доведено, що завдяки щоденному використанню дитячої збагаченої каші та м’ясного пюре діти здатні повністю задовольнити потреби у залізі, цинку та інших речовинах для розвитку.
Краще обирати в якості першого прикорму низькоалергенні сорти м’яса: курку, індичку чи кролика. Проте використовувати у прикормі дитини у 8 місяців можна нежирну яловичину чи телятину.
Риба та дитячий сир в прикормі малюка
-
Можна спробувати давати восьмимісячній дитині у прикорм від 5 г до 30 г рибного пюре. Для прикорму підійдуть хек, тріска чи окунь. Важливо уважно спостерігати за реакцією дитини. При цьому багато хто з педіатрів рекомендує вводити рибу у прикорм дитині пізніше.
Білкову їжу, наприклад, м’ясо чи рибу, краще пропонувати дітям у першій половині дня. Добре комбінувати таку їжу разом з овочевим пюре, яке та вже їла, так дитина легше адаптується до нового продукту харчування. З часом можна спробувати давати м’ясо малюку у вигляді окремої страви.
Для початку запропонуйте малюку ¼ чайної ложечки прикорму, після цього поступово подвоюйте кількість, допоки не доведете кількість прикорму до добової норми, яка у 8 місяців складає 30-40 г.
У 8 місяців вже можна або починати, або продовжувати давати малюку у прикорм дитячий сир. Почніть з ½ чайної ложечки. Протягом місяця можете поступово збільшувати добовий об’єм споживання сиру до 30-40 г. Крім того, дитині у цьому віці рекомендують давати кисломолочні дитячі суміші, але не звичайний кефір з крамниці.
Пам’ятайте, що у харчуванні дитини у 8 місяців має бути достатньо продуктів, багатих на залізо, адже цей мінерал особливо важливий для діток у другому півріччі життя. Додатковим джерелом цього важливого мінералу може бути яєчний жовток. Ви з успіхом можете годувати дитину у 8 місяців, додавши до прикорму половинку жовтка два рази на тиждень.
Однак не кваптеся у цей час знайомити малюка з яєчним білком, адже цей продукт часто здатен спровокувати алергію у дітей и його рекомендують давати у прикорм після 12 місяців.
Крім того, у прикорм дитини у 8 місяців вводити незбиране молоко та молочні продукти не варто. Краще зачекати з цим хоча б до 9 місяців, а краще до року. Вся справа у тому, що ці продукти знижують здатність малюка засвоювати залізо, що на даному етапі розвитку вкрай небажано. З цієї ж причини не рекомендується використовувати у прикормі дитини у 8 місяців каву та будь-які види чаю.
Раціон харчування дитини у 8 місяців
-
У меню дитини у 8 місяців залишається грудне молоко, яке варто пропонувати малюку на основі принципів активного годування вдень та, за необхідності, вночі. У 8-місячних дітей на день має бути не менше 5-ти прийомів їжі, з них три основних та два додаткових.
Страви прикорму у меню дитини у 8 місяців пропонуються 3 рази на день. Не хвилюйтеся, якщо кількість прикорму, яку малюк з’їдає за прийом їжі, відрізняється протягом дня, це нормально. Після того, як дитина поїла прикорм, не забувайте догодовувати її звичним грудним молоком чи дитячою сумішшю, якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні.
Тож, приблизне добове меню страв прикорму може складатися з:
- 180 г каші, наприклад, з глютеновмісної чи безглютенової крупи. Каша готується на материнському молоці чи дитячій суміші з додаванням 1 чайної ложки вершкового масла;
- 170 г пюре з овочів з додаванням 1 чайної ложки олії, а також до 40 г м’яса чи до 30 г рибного пюре. Також у меню дитини у 8 місяців може бути ½ жовтка та хліб;
- 40 г м’якого сиру чи 100 г йогурту або іншого кисломолочного продукту, разом з яким можна запропонувати малюку печиво;
- до 80 г пюре з різноманітних фруктів.
Що краще обрати для дитини: домашні чи промислові продукти прикорму
-
Якщо ви впевнені у безпеці продуктів, з яких ви готуєте прикорм для дитини, можете його робити самостійно. Проте це складна робота і забирає багато часу, тому на сьогоднішній день оптимальним є використання прикорму промислового приготування. Під час виготовлення таких продуктів проводиться суворий контроль якості на всіх етапах виробництва, тому вони є гарантовано корисними та безпечними для малюка.
Європейська торгова марка Milupa – один зі світових лідерів у галузі виробництва смачного та корисного дитячого харчування – створила широку гамму продукції для кожного етапу введення прикорму.
В асортимент продуктів для прикорму дітей з 8 місяців входять овочеві пюре Milupa, наприклад, «Цвітна капуста», «Гарбуз», «Броколі»; фруктові пюре Milupa, зокрема «Яблуко», «Банан», «Груша «Вільямс»» та «Чорнослив», а також більш складні за складом пюре Milupa «Яблуко і груша», «Яблуко і банан», «Яблуко і персик», «Яблуко і чорниця», «Яблуко і гарбуз» і навіть «Яблуко, абрикос і банан», збагачені вітаміном С, що необхідний малюкам для розвитку імунітету та кращого засвоєння заліза.
Серед широкого асортименту дитячих каш Milupa можна відзначити рисові, гречані, вівсяні та манні каші, каші з додаванням фруктів, а також мультизлакові каші з різними добавками. Для прикорму малюків м’ясом можна зупинити свій вибір на м’ясних пюре Milupa «Курча» чи «Індичка», а спеціальні безпечні дитяче печиво та хлібці Milupa стануть відмінним перекусом для малюків та допоможуть розвивати моторику рук.
Скільки прикорму можна давати немовляті у 8 місяців?
-
До кінця 8-го місяця життя ваша дитина може їсти різноманітний та смачний прикорм на додачу до грудного молока чи дитячої молочної суміші, а саме:
- 180-200 г спеціальної кисломолочної суміші;
- 160-170 г овочевого пюре;
- 180 г каші, зокрема мультизлакової, якщо дитина вже знайома з її компонентами;
- 70-80 г фруктового пюре;
- 30-40 г м’ясного пюре;
- 30-40 г м’якого сиру 2-3 рази на тиждень;
- до 5 г вершкового масла та олії;
- ¼ жовтка 2 рази на тиждень;
- 5 г печива та 5 г пшеничного хліба.
Повноцінне харчування дітей раннього віку дуже важливе. Воно допоможе малюку отримати достатньо корисних речовин для активного росту, познайомитися з різними поєднаннями смаків у їжі та підготуватися до поступового переходу на їжу з родинного столу.