К каталогу
Прикорм дитини в 1 рікPrikormPrikorm

Прикорм дитини в 1 рік

Перший рік життя Вашого малюка підходить до кінця, у його житті починається новий важливий етап. Він вже сильно виріс та може похвалитися 6-10 зубиками, якими він пробує оточуючий світ на зуб. Втім, темпи росту у дітей на 2-му та 3-му році життя не знижуються та залишаються стабільно високими.

Материнське молоко та рідини у раціоні дітей 1 року

До 12 місяців дитина вже чудово знайома та їсть всі основні групи продуктів у прикормі: овочі та фрукти, каші, м’ясо та сир. Кількість годувань для однорічної дитини залишається незмінним та складає 5 разів на день через кожні 3,5-4 години.

Грудне молоко має залишатися, як і до цього, в харчуванні дітей, по можливості, до 2-х років. Малюкам на ШВ підбирають дитячу суміш, яка підходить їм за віком. У меню дітей у 12 місяців може бути нерозведене коров’яче молоко нормальної жирності, проте воно не має бути заміною молока мами чи дитячої суміші.

У харчуванні дитини у 12 місяців можна використовувати кисломолочні продукти, такі як кефір та йогурти у кількості 500-600 мл на день. Ще однією важливою складовою прикорму дитини в рік є очищена чи дитяча вода, при цьому використовувати газовану чи мінеральну воду не слід.

Коли малюк вже їсть у прикормі основні групи продуктів, можете урізноманітнити його прикорм за допомогою різноманітних соків, які також слід вводити у меню з ¼ чайної ложки. Краще за все починати з яблучного, грушевого чи морквяного натуральних соків без цукру. Денна норма соків для малюка в 1 рік складає 50-100 г.

При цьому, використовувати в харчуванні малюків, хоча б до 2-річного віку, будь-яких видів чаю чи кави не слід, оскільки ці продукти зменшують кількість заліза, що засвоюється дитячим організмом.

Важливі складові прикорму дитини в рік

Різноманітні овочі мають незмінно бути у меню дітей 1 року. Добре поєднувати в їжі овочі з білковими продуктами, наприклад, м’ясом, оскільки так малюк буде отримувати більше необхідних білків для росту та заліза. Незважаючи на те, що дитина добре їсть практично всі види овочів, бобові їй поки давати не слід.

Каші з різноманітних круп також залишаються важливою частиною щоденного меню дитини в 1 рік, зокрема, і мультизлакові каші з різноманітними добавками, наприклад, фруктами, сухариками та пластівцями. До каш можна додавати вершкове масло і олію.

Можна обережно й поступово знайомити малюка з новими фруктами та ягодами. Дрібні ягоди та фрукти безпечніше давати у вигляді пюре, великі, наприклад, апельсин, можна давати шматочками. Як і завжди під час введення нового продукту харчування у прикорм, дивіться, як себе почуває крихітка; якщо у неї видно реакцію харчової алергії, варто одразу прибрати даний продукт з раціону. Малюк зазвичай з’їдає 200 г фруктів на день.

Оскільки в цьому віці у малюків вже є зубки, протерта їжа поступово змінюється їжею у вигляді шматочків, які їм зручно жувати. Втім, однорічним дітям може бути складно їсти невеликі круглі чи тверді продукти, якими легко вдавитися, тому пропонувати їм, наприклад, виноград чи горіхи (особливо, арахіс), а також родзинки, сиру моркву кружками, попкорн, круглі цукерки та льодяники не лише не слід, а й може бути небезпечно.

М’ясо, риба та сир у меню малюка в 1 рік

М’ясні продукти може бути представлено котлетками, тефтельками та фрикадельками на пару у кількості до 100 г. У меню однорічної дитини мають бути різноманітні види м’яса. М’ясо у вигляді пюре можна давати малюку, комбінуючи з овочевим. Рибу вводять замість м’ясних страв 1-2 рази на тиждень по 30-40 г за прийом їжі. У прикормі однорічної дитини Ви можете використовувати курячі та перепелині яйця.

Добова норма сиру для дітей після року складає до 70 г, при цьому, малюк може їсти його як окрему страву або у поєднанні з пюре з фруктів та овочів. Проте, через занадто високий вміст жирів та солі, неможна вводити у харчування дітей до 2-х років копчені продукти, сосиски та ковбаси. Сіль та спеції взагалі не рекомендується використовувати для прикорму малюків.

Розвиваємо дрібну моторику та їмо руками

Якщо Ваша крихітка хоче брати їжу ручками та їсти самостійно, не слід це забороняти, навпаки, такі дії допоможуть їй розвивати важливі в цьому віці навички моторики. До того ж, смачним та корисним перекусом між прийомами їжі може служити спеціальне дитяче печиво та хлібці, та не кондитерські вироби та цукерки.

Калорійність їжі Вашої дитини в рочок має складати приблизно 1300 калорій на день, а об’єм – приблизно 1200 мл.

Різноманіття у раціоні однорічного карапуза

Коли Вашій дитині виповнився 1 рік, її варто поступово переводити на дорослу їжу, та цей процес також має проходити поступово. Сприятиме цьому позитивний приклад всієї родини. Намагайтеся годувати крихітку під час загальних прийомів їжі, разом з іншими членами Вашої родини. Так, малюк буде з дитинства навчатися правильній культурі харчування, що стане йому у нагоді у майбутньому. Пам’ятайте, що лише повноцінне харчування у ранньому віці допоможе Вашій дитині нормально розвиватися та закладе основи її здоров’я.

У будь-якому випадку, харчування дитини завжди є індивідуальним та залежить від багатьох факторів, тож, у випадку виникнення будь-яких питань, краще проконсультуватися з педіатром.

Вам може сподобатися: