Сайт створений згідно з методичними рекомендаціями ВООЗ та наказом №149 МОЗ України
Перед тим як починати прикорм дитини у вигляді нових продуктів харчування, Необхідно перевірити його готовність до прикорму.
Дізнатися більше
Ваш малюк готовий до початку введення прикорму, якщо він:
Тримає голівку
Впевнено сидить в стільчику для годування
Сам відкриває рот, коли до нього підносять ложечку з їжею
Відвертається від ложечки з їжею, коли не голодний
Закриває рот з ложкою в роті, тримає в ньому їжу, а потім ковтає її, але не виштовхує і не випльовує
Завантаження ...
Отримай бонус для тебе!
0 етап
Грудне молоко — краще харчування для вашого малюка. Коли дитині виповнюється 6 місяців, вітамінів і мінералів, які містяться в грудному молоці, вже недостатньо. І щоб забезпечити малюка необхідними речовинами для повноцінного розвитку, матусям варто задуматися над введенням прикорму.
Час введення прикорму індивідуальний для кожного малюка. Визначити його готовність до нових продуктів можна за такими ознаками: дитина старше 5-6 місяців, вміє самостійно сидіти і добре тримає голівку, з'їдає більше літра грудного молочка за добу, здатна витягати губки, щоб брати їжу з ложечки, рухає язичком вгору-вниз і проявляє інтерес до їжі батьків.
При введенні прикорму дотримуйтеся простих правил. Для знайомства з новим смаком завжди вибирайте день, коли ваш малюк комфортно себе почуває і перебуває в доброму гуморі. Для початку дайте маленькому непосиді розкуштувати новий смак — не більше 0,5-1 чайної ложечки — і уважно стежте за самопочуттям малюка і його ставленням до нової страви. Не варто годувати крихітку насильно, якщо новий смак не припав до душі.
1 етап
Згідно з рекомендаціями ВООЗ, овочеве пюре — оптимальний продукт для початку введення прикорму. Для першого знайомства вибирайте не гострі овочі, такі як кабачки, броколі, цвітна капуста, картопля. Пізніше можна урізноманітнити меню крихітки гарбузом, морквою, горохом і томатом.
Для повноцінного введення одного продукту прикорму необхідно 7-10 днів. Спочатку малюку дають новий продукт 1 раз в день до годування грудьми. Перша порція повинна бути мінімальною — 0,5 -1 чайна ложка. Протягом наступного періоду кількість овочевого прикорму поступово збільшують до повної порції (100-150 г).
Овочевий прикорм дають малюкові у вигляді однорідного за консистенцією перетертого пюре, у яке рекомендується додавати 2-3 краплі нерафінованої олії. Це дозволить дитині краще засвоювати вітаміни і мінерали, а також легко ковтати новий для нього продукт
2 етап
Для гармонійного розвитку малюка необхідно залізо — важливий елемент, який сприяє кровотворенню і допомагає у профілактиці анемії. Тому на другому етапі прикорму дитяче меню рекомендується урізноманітнити смачними і збагаченими залізом кашами.
Для першого знайомства вибирайте безглютенові кашки: рисову або гречану. Після того як малюк їх розкуштував, ви можете дати йому спробувати вівсяну або манну. Спочатку вводьте однокомпонентні кашки, а пізніше можете розширити раціон крихітки мультизлаковими різновидами з фруктовими смаками.
Вводити в прикорм каші слід поступово, починаючи з 0,5-1 чайної ложечки, з часом доводячи до повної порції (150 г). Для початку кашки повинні бути досить рідкими, однорідної консистенції без грудочок, щоб малюкові їх було легко ковтати.
3 етап
Ароматне і смачне фруктове пюре вводиться в меню малюка на 3 етапі після овочів і каш. Якщо давати фрукти на старті прикорму, малюк може відмовлятися їсти овочі, після того як спробує солодкі продукти.
Починайте фруктовий прикорм з однокомпонентних пюре з низькоалергенних фруктів: яблук, груш, сливи-чорнослива, банана. Вони багаті вітамінами і мінералами, які необхідні для гармонійного розвитку вашого малюка.
Вводити фруктовий прикорм слід поступово, починаючи з 0,5-1 чайної ложечки, з часом доводячи до повної порції (100-150 г). Консистенція повинна бути однорідною, без шматочків, щоб дитині було легко ковтати.
4 етап
Для профілактики залізодефіциту і забезпечення здорового зростання, меню малюка слід урізноманітнити м'ясним пюре, одним з головних джерел заліза і білка для організму, що росте. Залізо і білок в м'ясі знаходяться в найбільш доступній для організму формі, а значить, легше засвоюються.
М'ясне пюре вводять в меню малюка на 4 етапі після того, як він познайомився з овочами, кашами та фруктами. Перевага віддається дієтичній індичці, кролику, курці, телятині і баранині.
Вводити м'ясний прикорм слід поступово, починаючи з 0,5-1 чайної ложечки, з часом доводячи до повної порції (60 г). Консистенція повинна бути однорідною, без шматочків, щоб дитина могла легко ковтати.
5 етап
На даному етапі ваш малюк вже ознайомився з ключовими продуктами прикорму і може насолоджуватися різноманітністю повноцінного меню. Його організм вже адаптувався і добре перетравлює овочі, фрукти, м'ясо. Тепер дитину можна познайомити з новими смаками, які раніше не рекомендувалися через ризик алергії.
Коли у малюка з'явилися перші зубки, можна почати давати йому знайомі продукти у вигляді маленьких шматочків, які він може брати ручками, для розвитку жувальних навичок і дрібної моторики.
Дитина у віці до 8 місяців повинна споживати продукти прикорму 3 рази в день, а в віці 9-11 місяців — 4 рази на день. Щоб улюблена їжа приносила ще більше радості і користі, садіть крихітку їсти за один стіл з дорослими.